Přejít na obsah

Koroze


Jaspur

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...
jj, jako měl Kláca.

to jooo, akorát vpředu na začátku prahu na straně u řidiče :( , už je opraveno!!!, ale všim sem si toho najaře, ale začlo to asi v zimě, a koroze žádná, jen odlouplá barva B);)

a musim rict, ze to vypadalo hruzostrasne :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, jako měl Kláca.

to jooo, akorát vpředu na začátku prahu na straně u řidiče :( , už je opraveno!!!, ale všim sem si toho najaře, ale začlo to asi v zimě, a koroze žádná, jen odlouplá barva B);)

jak ti to opravili? přestříkali?

opravovali mi to v škoda servise na garanci, znova podklad + barva, jak by to asi opravovali B)

asi se to otlouklo od kamínků(sypou tu občas drtí <_< )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Dovoluju si obnovit tuhle diskuzi, protože se mi tento týden konečně podařilo úspěšně vyřešit reklamaci pátých dveří na mém kombíku. Slovem úspěšně myslím to, že dveře byly komplet vyměněny, takže není pravda, jak se tady psalo, že škodovka dveře nemění, ale jen lakuje. Ovšem cesta k novým dveřím nebyla snadná.

Navštívil jsem celkem 3 značkové servisy. Ve všech následoval podobný postup: 1) kontrola řádně vyplněné servisky 2) opis stavu tachometru 3) nafocení dveří. Všude mi také hned na začátku slibovali, že dveře se budou měnit, protože přelak nic neřeší. Až potud to tedy bylo ve všech servisech stejné. Věci se ale poté vyvíjeli všude jinak.

V prvním servisu řekli, že se do 14 dní ozvou a jelikož to nesplnili, volal jsem jim sám. Evidentně mou věc vůbec neřešili, protože ani můj případ nemohli najít a že prý se mi za hodinu ozvou. Když mi pak volali, tak že prý můžu auto přistavit, že se to bude lakovat - to jsem ale nechtěl, takže jsem jim poděkoval a šel reklamovat do druhého servisu.

Tam vše probíhalo dobře až do chvíle, kdy se pracovník servisu dozvěděl, že jsem druhým majitelem. V tu chvíli řekl, že si musím sehnat plnou moc od prvního majitele k nakládání se zárukou na lak - prý, že to škodovka požaduje a že bez toho se tím nebudou zabývat. Nic nebyly platné mé námitky, že v prvním servisu jim bylo jedno, kolikátý jsem majitel. Plnou moc jsem si nesháněl, protože majitelem auta byla předtím firma, která už teď neexistuje.

Šel jsem tedy do třetího servisu, kde proběhlo konečně všechno tak, jak jsem si představoval a po půl roce mám nové dveře a dobrý pocit, že se mi aspoň malý zlomek peněz, co jsem škodovce narval na servisních prohlídkách, vrátil zpět:)

PS: Jak vypadaly dveře před výměnou lze vidět někde na začátku této diskuze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to gratuluji. Me se povedlo na prvni pokus vyreklamovat uspesne ale pouze novy lak, coz jsem odmitl, nebot kvuli jedne male bublince nebudu tyden bez auta. Po tvem vzoru to zkusim znovu a jinde. :o) Jinak to ze jako druhy majitel nemam na zadnou zaruku na lak narok se mi taky snazili vnutit. Ale nakonec jsem je presvedcil, ze zaruka je na vyrobek a je zcela lhostejne kolik lidi jej vlastnilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale nakonec jsem je presvedcil, ze zaruka je na vyrobek a je zcela lhostejne kolik lidi jej vlastnilo.

Obecne nemas pravdu. Naroky plynouci ze zaruky by mel uplatnovat prvni kupujici. U vyrobku u kterych se nesepisuje kupni smlouva, faktura,...atd. nema prodavajici sanci prokazat komu to prodal, takze musi reklamovat vse, ale pokud se jedna o prodej na zaklade pisemne kupni smlouvy, tak narok na reklamaci ma prvni kupujici, nebo ti musi napsat plnou moc a ty reklamujes jakoby jeho jmenem.

...ovsem Skodovka ma snad ve svych zarucnich podminkach prenositelnost zaruky na dalsi majitele, pouze omezenou navstevama v autorizovanych servisech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Staženo z netu. Odlouplá barva.

já mám to samé ale pod předníma dveřima. na levo i pravo. A ještě tam jsou zástěrky.

Dozvěděl jsem se, že právě k takovému odloupnutí laku za předními koly napomáhají právě zástěrky. Při jízdě se chvějí, vibrují a dochází často k odloupnutí laku. Netvrdím, že u vozidel bez zástěrek k tomu taky nemůže dojít, ale se zástěrkama častěji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Staženo z netu. Odlouplá barva.

já mám to samé ale pod předníma dveřima. na levo i pravo. A ještě tam jsou zástěrky.

Dozvěděl jsem se, že právě k takovému odloupnutí laku za předními koly napomáhají právě zástěrky. Při jízdě se chvějí, vibrují a dochází často k odloupnutí laku. Netvrdím, že u vozidel bez zástěrek k tomu taky nemůže dojít, ale se zástěrkama častěji.

este ze tam nemam zasterky :) inak podla mna ich funkcia je onicom zasterky nie su na aute od zaciatku a od kamienkov poskodenie je takmer ziadne (keby clovek hladal tak by mozno nasiel). to su tak male zasterky ze nezachytia toho vela. staci aby isiel oproti nakladak co veze strk a to je taka sprcha.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

este ze tam nemam zasterky :) inak podla mna ich funkcia je onicom zasterky nie su na aute od zaciatku a od kamienkov poskodenie je takmer ziadne (keby clovek hladal tak by mozno nasiel). to su tak male zasterky ze nezachytia toho vela. staci aby isiel oproti nakladak co veze strk a to je taka sprcha.

Moja rec. Odhliadnuc od toho, ze zastierky svoju "ulohu" plnia len minimalne tak auto s nimi vyzera priserne. Tiez som rad, ze ich nemam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zpět ke korozi,

Mně začínají rezavět oba růžky kapoty kde se napojuje mřížka chladiče. Koukal jsem že tam reznou i oktávky, tak je to asi normální. Ona ta plastová mřížka chladiče je relativně těžká a za jízdy asi trošku vibruje a omlátí lak na kapotě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Přicházím se svou troškou do mlýna. Mám Fábii 1.4 2001. Jsem druhý majitel a auto bylo garážované. Když jsem ho koupil, tak jsem ho náležitě prolezl a po sundání předních plastových podběhů jsem objevil kapsy v místě přechodu předních blatníků na prahy. Bylo tady asi 5 cm vlhkého bordelu, pod kterým to slušně rezivělo. :angry: Začínal se již odlupovat lak kolem vnější spáry blatníku a prahu. Páté dveře zatím OK. Dovnitř jsem nekoukal, nevím jak se tam leze!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Přicházím se svou troškou do mlýna. Mám Fábii 1.4 2001. Jsem druhý majitel a auto bylo garážované. Když jsem ho koupil, tak jsem ho náležitě prolezl a po sundání předních plastových podběhů jsem objevil kapsy v místě přechodu předních blatníků na prahy. Bylo tady asi 5 cm vlhkého bordelu, pod kterým to slušně rezivělo. :angry: Začínal se již odlupovat lak kolem vnější spáry blatníku a prahu. Páté dveře zatím OK. Dovnitř jsem nekoukal, nevím jak se tam leze!

Je to potřeba cca jednou za rok za těmi podběhy vyčistit. Já jsem na podzim vymwtl na každé straně lopatku. Modely po faceliftu to mají ošetřeno vybráním v plastovém podběhu, nečistoty mohou volně odtékat pryč. Pokud máš řádně vedenou servisní knížku reklamuj. Slyšel jsem, že když je to rezavé v přechodu na blatníku mezi blatníkem a prahem vymění celý přední blatník za nový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

mam FI 2003, zatim naprosto bez koroze. Par skrabancu hned zamatlavam korektotem, jen u SPZ z vzadu byla chyba lokavani takovy puchyr. tak to kapku rezlo, opravilo se to a v poho, jina zadnej problem a o je to sluzebni, tkaze stim jezdi spousta lidi a zachazej sni nehezky., zatim sem nadsenej,. mit facko, tak uz je prorezly, od zhora dolu,.

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau lidi, taky mám zkušenosti s blátem za plastovejma podběhama.Mám Fabku z roku 2000 a když jsem se po 3 letech rozhod podívat se za ty podběhy, tak jsem tam to bahno našel.Protože mě koroze tak trochu živí, trošku jsem tam upravil ten zbodovanej lem aby voda a bláto mohly odtýkat.Všechno sem pak natřel a je po problému.A taky všechny dutiny jsem pořádně vystříkal, protože tohle neni moje první škodovka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...