Přejít na obsah

Volba tlumicu


krysarr

Doporučené příspěvky

Zdar chlapi mám možnost koupit tlumiče Bilstein B4 za cenu cca 800 za kus je to dobrá volba na 1,9tdi 81Kv, díky máte s nima nějaké zkušenosti ??

Osobní zkušenost nemám.ale vzhledem k tomu, že jsem nedávno měnil, tak jsem se ptal kluků na dílně, že uvažuju taky o Bilsteinech.(Kayaby vytekly a netlumily pořádně) Zkušenost je taková, že prej taky tečou docela brzo, ale samozřejmě nevím jak a kde s tím jezdí.Já se radši rozhodl pro Sachse.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 5 týdny později...

Zdravím pánové, nastal čas na nové tlumiče (předek i zadek) a sním i problém že nevím jaké. Nejsem takový abych kupoval tlumiče za 30tis to by bylo pro mě zbytečný a tak jsem si dal cenovou relaci 5 - 7 tis. :D

Vyhlédl jsem si tyto http://www.obautodily.cz/skoda_octavia_sportovni_stavitelny_podvozek_i_comb-504059

O snížení mi moc nejde, ale kdyby šly dolu o 30 mm nezlobil bych se, což ty na které sem hodil link mi to umožní.

Co myslíte nebudou to nějaký laciný šmejdy co odejdou po 1-2 letech . Ale tak je to značka JOM a výroba Německo ... tož newím Nějaká zkušenost? :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sachs je sračka montoval jsem je kamarádovi na auto druhý den jel do elitu kde měli stolici na tlumiče od Sachsu a řkli mu že má tlumiče v pr...i a když jim ukázal učet a co má v autě tak nikdo to nedokázal vysvětlit. Jedině Kyb SR jsou super a za 5 let co dělám u kámoše v servízu nemáme jediný problém či reklamaci. ale na zadek si vem jen cervené .. ty zlaté jsou mooc tvrdé a modré jsou jako serie ...

EDIT:

Jom je sračka

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sachs je sračka montoval jsem je kamarádovi na auto druhý den jel do elitu kde měli stolici na tlumiče od Sachsu a řkli mu že má tlumiče v pr...i a když jim ukázal učet a co má v autě tak nikdo to nedokázal vysvětlit. Jedině Kyb SR jsou super a za 5 let co dělám u kámoše v servízu nemáme jediný problém či reklamaci. ale na zadek si vem jen cervené .. ty zlaté jsou mooc tvrdé a modré jsou jako serie ...

EDIT:

Jom je sračka

Tak to nevím, kde je kupoval, jen jestli se nejedenalo o "RádobySachs" made in Asia se štemplem Sachs.Ono to není zas takový problém to poznat.Sachs začal dávat na tlumiče známku s ochrannými prvky.(něco jako na bankovkách,při natočení různými směry se jinak zbarví a zobrazí se ochranné prvky)

Mám Sachse na Octě cca 9 000 km a zažívám nejlepší komfort jakej jsem dosud měl. Navíc Sachs dává 100 000 km záruku, tak není problém je vyměnit. Ale říkám, já nakupoval v německé pobočce francouzského dealera (díly přišly až z hlubokého jihu Francie přes Lyon, překladiště Paris-jih a Frankfurt a M., lze sledovat pohyb balíku on-line)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak uz aj na mna prisla vymena tlmicov, auto ma poctivych 140 00 a je jazdene v britanii, kde aj zijem. Precital som prvych cca 7 stran tychto prispevkov a stale neviem pre co sa rozhodnut :kol-44:

V podstate moj vyber sa zuzil len na dva typy tlmicov, je pravda ze nepotrebujem nic sportove, znizene a pod, jedna sa mi len o vymenu nech to uz nevrzga a nech to hlavne sluzi... Tak ten vyber: v cenovej kategorii do £100 coz je nejakcych 2800 KC som nasiel bilsteiny B4

http://www.ebay.co.u...984.m1423.l2649

alebo Kayaba Excel- G

http://www.ebay.co.u...984.m1423.l2649

rozdiel v cene je len nejakych £20 coz nie je vela, skor sa mi jedna o ucel, kedze je tu mnozstvo retarderov, obmedzena rychlost v meste na 50 km/h a dialnica 120 km/h

Dikes

Este ma napadlo ci pri takom pocte kilometrov je vhodne vymenit aj pruziny alebo tam zatial nechat tie stare...

tak na aute uz su nahodene nove bilsteiny b4 a do leta pojdu aj nove pruziny, nieco mi tam stale mierne vrzga... :kol-32:

Editováno: , autor: yoseph
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, kdo ti řekl, že Monroe dodává do prvovýroby.To bejvávalo, už hezkejch pár let dodává pro VW-Konzern výhradně SACHS.Já si nedávno na tomhle shopu

http://www.mister-au...032312!354.html koupil Super Touring (kapalinový) a mám lepší komfort než posledních 70 000 km s Kayaba.Měnily se i pružiny,uložení, ložisko uložení (uplně zrezlé a jedno i rozpadlé), dorazy.Komfort výborný, doufám že i vydrží, nakonec výrobce dává garanci 100 000 km, takže si asi docela věří.

Možná že později se do O1 montoval Sachs,ale nevím do jakých modelů a od jakého roku.

Ale vím určitě,že Monroe se dával do prvních O1 z výroby.Včera jsem vyndal původní zadní tlumiče ze své octy r.99 najeto 170 tis a je na nich malými písmeny Monroe-Belgium-VW-AUDI .Fungovaly až tonedávna spolehlivě a tak jsem opět namontoval originály,které mají u nás v autodílech i s uložením a dorazama komplet za 1260/kus. Ty původní ani netekly ale měly asi 1 cm prodlevu ve zdvihu.I tak heroický výkon na 170 tisíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarvím chlapy. Už přišel čas na výměnu tlumičů, jak předních tak zadním. Mám škodu octavii I, 1.8T RS, rok 2001.

Přemýšlím co tam dát. Jestli mám jít koupit originál tlumiče a nebo Bilstein. A to další otázka. Jestli B4 sport - kde není uchycení pro přední stabík - lehce se dodělá.

Nebo B6 - kde je sice o kousek větší cena ale není to o tolik. RSku mám jako rodinného myzlíka, jezdí se s ní příležitostně ale rád se i svezu ostřeji. Nechci tam ale zase dávat podvozek za 15 tis a více. Jde mi o to aby to bylo tvrdé bud jako origo nebo o trochu více a aby to nějaký pátek vydrželo.

Co by jste mi doporučily!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Možná že později se do O1 montoval Sachs,ale nevím do jakých modelů a od jakého roku.

Ale vím určitě,že Monroe se dával do prvních O1 z výroby.Včera jsem vyndal původní zadní tlumiče ze své octy r.99 najeto 170 tis a je na nich malými písmeny Monroe-Belgium-VW-AUDI .Fungovaly až tonedávna spolehlivě a tak jsem opět namontoval originály,které mají u nás v autodílech i s uložením a dorazama komplet za 1260/kus. Ty původní ani netekly ale měly asi 1 cm prodlevu ve zdvihu.I tak heroický výkon na 170 tisíc.

Zajímavé, mám taky r.v.99, MR2000, a originály byly Sachs. Dal jsem je tam znova, SuperTouring a spokojenost, řekl bych že dost dělá i to horní gumové uložení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Z duvodu že mi dnes zdcela odešly tlumiče se obracím na kolegy.... do sportovního podvozku se mi nechce potřebuju komfort a o snížení taky nemužu uvažovat jak jsem nedávno zjistil takže chci vyměnit pouze tlumiče.... existuji nějake ktere jsou o něco tvrdčí než ty originální ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravíčko,tak podle mě se ani tak tvrdost neurčuje tlumičema,ale spíš pružinama.

Tlumič má jít k sobě lehce při zapružení s pružinou a když se vrací ,tak jít tlumeně.A tím vlastně zamezuje rozkmitání pružiny...

Ale to je jen taká teorie.

Samozřejmě sportovní a drahé tuhostně seřizovací tlumiče budou jiná káva a trochu jinej systém.

Takže si kup radši nějakou osvědčenou značku a dál to neřeš :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě,že každej povídá něco jiného....

Já povídám co jsem vyčetl v knížkách...

A co platí obecně.

Z mojí hlavy to není....A že někdo říká že je to hle tvrdší a tohle není...To se podle mě nedá až tak objektivně posoudit.

A jak se ti projevil K.O. tlumič?

Vyteklej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jedu ti za mojou a kní vedou dost brutální zatáčky jindy pohoda auto se v ramcí mezi drželo ale dneska konec a když jsem jel po rovine jemně zakvidlal z volantem tak me to málem vyhoupalo do meze což jindy nebylo + zkočíš po kapotě a cele auto se rozhoupe jak houpačka jak předek tak i zadek no prostě hruza pocit

Editováno: , autor: DonnJarda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...