Přejít na obsah

Zatékání do interiéru


Lukas_cz

Doporučené příspěvky

a budeš tak hodný a popíše mi jak?

Laurinka ja by som zhodil dole predny tapec a nastriekal hadicou vodu na predne dvere. Potom by som len odsledoval odial sa bude liat. Budes mat predstavu kde to preteka a ked neprides na sposob ako to odstranit napis to tu a skusime spolocne na nieco prist.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Fábkaři, jak jsem byl nadšenej z nového auta F1 1.4MPi (r.v. 2001 combi) tak sem ted z toho auta neskutečně zklamaný a nasr...

Kazí mi radost asi 4 litry vody co mam pod rohožkou u řidiče. Dvakrat vysušeno hadrej do stavu "vlhky koberec" a po jednom dešti opět voda stojí v autě. Zkoušel jsem auto kropit hadicí abych zjistil kudy to tam teče... Ani předníma ani zadníma dveřma to není... Mám podezření někde u čelního skla nebo někudy od motoru ale tím báječným místem kudy teče většině (ucpané odtoky pod čelním sklem) tak tamtudy taky ne... Nevím si s tím rady a absolutně netuším co s tím... nemáte někdo nějaký typ?? Forum co se týká zatékání mám přečtené odzadu vpřed a zpět... nikde sem nic nenašel.. prosím POMOOOOC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čelní sklo je měněné, neshoduje se s kodama na ostatních sklech auta.. Auto sem koupil před měsícem v bazaru.. takže co s tim autem bylo předtím vůbec NEVIM :(

Hlavně mi neříkej, že mi do toho auta poteče už napořád :o(

Editováno: , autor: Luďa
necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

F4LCON: NECITUJ PREDOSLE PRISPEVKY!!

Mozes mat aj zle nalepene celne sklo. Pokial nenajdes kadial ti do auta zateka tak ti bude zatekat stale a auto bude smrdiet stuchlinou..

Zatekat DO INTERIERU ti moze aj z motorovej casti. Pozri link su tam aj fotky.

LINK:http://forum.skodahome.cz/topic/35175-zatekanie/page__hl__zatekanie

Editováno: , autor: PROCHY603
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže doporučuješ odpíchnout se od toho, že rozbiju čelní sklo a nechám si ho vyměnit u osvědčené firmy jo? Není problém auto je pojištěné ALL RISK takže není problém nechat vyměnit čelní sklo na pojišťovnu...

No takže tímto bych asi začal a potom rozebrat interiér, hadici a stříkat a hledat...

Editováno: , autor: f4lcon
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už sem zjistil kudy do auta teče. Pod plastem na řidičově straně jak je otevírání přední kapoty jsou ve sloupku otvory.. Když prostrčím prst tím co je nejníže a je více méně největší tak ten je plný vody a vytéká tudy.. Auto je od včera v servise na výměnu čelního skla... Tak snad to pomůže.. Má případně někdo nějaký nápad kudy by to mohlo být?

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No takže nakonec sem přivezl auto ze servisu po "přetěsnění čelního skla" a stejně do něj teče sloupkem u řidiče... :kuk: Těsně pod pákou otevírání kapoty je kulatý otvor do sloupku a z něho vytéká při dešti tenký pramínek vody a vsakuje se do filcu pod kobercem. Včera ještě než začlo opět pršet jsem prošel celé auto a nejspíš za to může spodní levý rok čelního skla.. neví někdo co s tím? Děkuju za jakoukoli pomoc... Kudy se může ještě dostávat voda do sloupku u řidiče? Jsem celkem zoufalej.. :feve: všechny odtoky jsou pročištěné a všechny tapecy jsou naprosto suché... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Ustecak21:rozeber zadní dveře a přetěsni stahovačky oken. Já to dělal v létě a snad dobrý jen když chčije dva dny v kuse tak se něco málo na tapecu oběví :feve:

To pořetěsnění se dá nekde koupit? neda se dat pod tapec nejakej igelit nebo neco aby to dole neprosakovalo, a teklo to ven z dveri?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kup obyč. silikonovej tmel a tím dveře pořádně volep a budeš mít klid. Taky sem to tak dělal.

"Utrhni" tapec ze dveří a dostaneš se k plechu, kde je zničený těsnění a to nahradíš silikonem.

Já měl v autě dycky bazén a teď je klid. Zadní dveře se nepovedli z výroby a předek byl zničenej, když opravovali dveře. Už tam silikon byl, ale bylo to na prd udělaný.

Citace z návodu na opravu:

1)Demontáž kličky.

pro demontáž je ideální tak 12cm(i delší) dlouhý tenký šroubovák.Mírně kličku táhněte k sobě a šroubovák zasuňte mezi kroužek a kličku ve směru od držátka kličky,když se podíváte ze shora je tam malý zobáček,ten musíte šroubovákem přetlačit přes západku..Tím se vám kroužek posune asi o 10mm a jde klička sundat.

Já kličku sundával jinak. Jednoduše prstama odsunul ten kroužek co je kolem hřídelky a pak kličku sundal.

2)Demontáž držadla.

Vršek držadla je ze dvou dílu.Přední díl opatrně vypáčíte (začal jsem vlevo u sebe u levých zadních dveří).Ten větší díl posunete vpřed a je venku.Pak už jen 2 šrouby na křížový šroubovák.

3)Demontáž polstrování. ZADNÍ DVEŘE

Vemte za zbytek držadla a trhnout.Povolí to je to jen zaklapnuté.

Polstrování zůstane na dveřích držet pod oknem,ale na opravu zatékání to stačí.

Nemusíte demontovat ani západku ani bovden od otvírání dveří.

3)Demontáž polstrování. PŘEDNÍ DVEŘE

Je to podobný, jen dole tapec drží pomocí 3 nebo 4 šroubků a pak zas jen na pérkách.

4)Oprava zatékání.

Pod polstrováním je plech ,který je přišroubován 8 šrouby na 10 klíč.

Pět spodních šroubu vytočte a horní tři jen povolte tak aby se plech dal dole odehnout od dveří.Pak už je věcí každého čím to přetěsní,ale já vzal silikon nanesl jsem prsty silikon na těsnění, všech 8 šroubů jsem dotáhl a pak to ještě objel silikonem do půlky dveří přes to původní těsnění.

Pak to samozřejmě obráceným postupem dáte dohromady.

Ještě malá poznámka na závěr.Původní těsnění bylo bez poškození ,podle mě se jen vymačká a přestane těsnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No takže nakonec sem přivezl auto ze servisu po "přetěsnění čelního skla" a stejně do něj teče sloupkem u řidiče... :kuk: Těsně pod pákou otevírání kapoty je kulatý otvor do sloupku a z něho vytéká při dešti tenký pramínek vody a vsakuje se do filcu pod kobercem. Včera ještě než začlo opět pršet jsem prošel celé auto a nejspíš za to může spodní levý rok čelního skla.. neví někdo co s tím? Děkuju za jakoukoli pomoc... Kudy se může ještě dostávat voda do sloupku u řidiče? Jsem celkem zoufalej.. :feve: všechny odtoky jsou pročištěné a všechny tapecy jsou naprosto suché... :aggressive:

To se tu nenajde nekdo kdo neco podobneho řešil?? Nemůže to být i někde jinde než u toho skla... Cely sloupek u řidiče u otevírání kapoty je plný vody.... :o(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, možná ta otázka tu už nikde je, ale já ji nenašel. Občas najdu za řidičem mokrý koberec, myslel jsem, že je to s špatně zavřenými dveřmi, ale během dovolené jsem zjistil, že to musí nakokat ze spoda auta. Hledal jsem odtokové kanálky, ale nevím kde jsou nemáte nikdo foto? díky předem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Vážení,

taky jsem letos koupil Fabii 1,2 HTP, r.v.2006 v plné výbavě v AAA. Je po prvním majiteli,50000 km najeto, prostě krásné autíčko. Jsem s ní absolutně spokojený, až na to zatékání zadními dveřmi. Za spolujezdcem víc, za řidičem míň. I při ručním mytí jsem po otevření dveří zjistil, že se mi ta voda drží na těsnění a pokud je jí víc, tak přetíká jak dovnitř na kobereček tak i ven na prah auta. Podle mě by mělo být to těsnění špatné, vůbec by se na něj ta voda neměla dostat a měla by normálně odtékat dveřmi ven. Moc mě to trápí,protože jinak absolutní spokojenost. Poradí někdo? Přečetl jsem si tady příspěvky,ale nemyslím si, že bych měl oddělávat tapecirung dveří a něco vevnitř utěsňovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to klasika Fabii voda v autě.Jestli jsi přečetl fora o zatékání a myslíš si že to dělat nemusíš (přetěsnit dveře,oddělávat tapec),tak se musíš smířit s vodou v autě.My ostatní jsme nemysleli a raději si to sami přetěsnili,nebo nechali přetěsnit a máme klid.Víc Ti k tomu nemůžu poradit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to klasika Fabii voda v autě.Jestli jsi přečetl fora o zatékání a myslíš si že to dělat nemusíš (přetěsnit dveře,oddělávat tapec),tak se musíš smířit s vodou v autě.My ostatní jsme nemysleli a raději si to sami přetěsnili,nebo nechali přetěsnit a máme klid.Víc Ti k tomu nemůžu poradit.

A můžeš mi poradit, (jsem tu novej,dnes přihlášený),kde bych našel nějaký návod jak ty zadní dveře odtapecirovat a kde to zasilikonovat?

Předem díky,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A můžeš mi poradit, (jsem tu novej,dnes přihlášený),kde bych našel nějaký návod jak ty zadní dveře odtapecirovat a kde to zasilikonovat?

Předem díky,

Nesmíš bejt línej :p stačí si přečíst tohle téma ;) o pár příspěvků vejš Luďa popsal celej postup

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
  • Pawouk změnil název na Zatékání do interiéru
  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...