Přejít na obsah

Kolik mám oleje?


Tom_

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

zajímalo by mě jak zjistím kolik mám v motoru oleje? Měrkou nejsem schopný množství změřit, je totiž i po několika utření hadrem po vyndání celá mastná. Měrka ukazuje cca 6 cm nad horní rysku, což bude asi nesmysl. Omlouvám se za stupidní dotaz, ale jsem neklidný. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Guest_Tom

Auto jsem koupil nedávno, výměnu oleje dělali podle servisky v servise, ale kouknul jsem se na měrku a tam je 6 cm nad rysku, tak jsem se zděsil.

Ještě mě napadlo, že by tam mohla být strčená měrka z jiného motoru. Může motor vůbec běžet, pokud bude mít 6 cm nad? Já myslím, že by ani nešel natočit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host Guest_Tom_

Ano motor byl studený a auto stálo na rovině. Podle servisní knížky olej měnili před 9000 km, takže při přelití o 6cm byl už musel být oddělaný katalyzátor a z výfuku by musel být cítit olej, ne? Ja mám zjistit to množství oleje? Jsem v koncích :help::help::help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když jsem poprvé vytáhl z Fabie měrku, tak jsem si řekl co to muselo být za chorý mozek, který tu měrku nechal načernit, hned jsem si vzal kousek jemného šmirglu a to černé jsem z konce měrky odstranil, takže je teď krásně vidět na měrce po vytažení kde byla hladina oleje i když je čerstvý, úplně čistý i horký a zůstane ho tam jen tenká vrstvička.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skor nez by si znicil katalyzator by odislo cidlo tlaku oleja. ved vyrobca ti udava ze spotreba oleja moze byt 0,5L na 1000km takze pri intervale vymeny oleja 15000km sa moze teoreticky spalit 7,5L oleja co by katalyzatoru nemalo uskodit. ale hlavne je to ze tam tolko oleja ani nie je :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavne rozsah min max je na mierke to miesto s ryhovanim

a pozor nie to miesto oznacene ohybom mierky

Na to POZOR !!!!! Ja som im tam vyrobil nalepku

s nazornym označenim max na ryhovani a odvtedy si v servise davaju

pozor a leju presne, inak vzdy preliali este aj ten ohyb o 1mm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě ta měrka taky pěkně sere, je na ní vidět úplný hovno. Hlavně pokud to z ní neodměříš na poprvé, tak si vytahováním měrky sem a tam zamastíš to vedení a máš měrku celou zapatlanou.

Docela mě překvapil ten nápad osmirkovat její konec -_- asi to taky udělám, když už tam ta měrka je, tak ať ji aspoň můžu používat -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybyste měli ropák jako já, tak ten černý olej je na té měrce vidět úplně v pohodě. Dokonce i úplně nový olej hned po výměně je vidět v poho. Taky mi 2x v servise přelili cca 0,2-0,5mm nad ohyb, tak jsem jim dal sbohem.

farba oleja jak noveho tak stareho je najviacej dana jeho zlozenim (zalezi znacka od znacky) a nema to ziadny vypovedaci efekt na kvalitu oleja.

To ked Ti to v servise preliali, tak by som im si to dal zapisat na papier, potvrdit od nich, dalej prislusne mnzostvo vypustit a peniaze za vypusteny olej vratit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Ahoj, řeším takový problém - měnil sem olej, dolito bylo 2mm pod horní rysku. Najel sem pak asi caca 1600 km a olej byl přesně ve spodním ohybu. Dolil jsem 0,5l a dostal jsem se těsně pod polovinu rysky. Motor mám 1.4 16V 74kW, naj, 60.000 km. Je normální ?

Slovenský kolega uvedl spotřebu 0.5l / 1000km - dělal si srandu, nebo to tak fakt je?

Díky za odpověď, paul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jedna věc - diskutoval jsem to s jedním mechanikem, tvrdí že to není normální - má smysl otevřít motor ? Nebo raději to tak nechat a lít po 1000km 0,5l oleje TXT ? Řešil to již někdo ?

paul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest: nie nerobim si srandu to je udaj vyrobcu. mne servisak chcel nahovorit ze pri trochu preliati olejom moze odyst katalyzator ale to nie je az taka pravda skor cidlo tlaku oleja. ja som mu hned urobil prepocet ze za 15tkm moze sa spalit az 7,5l oleja co mi k tomu povie ostal ticho tak som kontaktoval skodovku ze ako je to bud si robia srandu s ludi alebo nevedia co pisu a protirecia si ked pisu ze olej moze poskodit katalytator a potom uvedu ze spotreba moze byt v zavislosti od jazdy az 0,5l na 1000km. odpoved som dostal ze je to tak ako pisem a zavisi to od hodnot katalyzatora a tie su 0,5l na 1000km takze teoreticky by tych 7,5l nemalo uskodit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi díky za rychlou odpověď, ještě doliju olej, přesně označím měrku, ujedu 1000km a uvidíme jak to přesně je. Zatím to byl pouze orientační údaj.

Takže do nějakého otevření motoru, výměna pístních kroužků a podobné akce by jste nedělali ?

Hoj, paul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi díky za rychlou odpověď, ještě doliju olej, přesně označím měrku, ujedu 1000km a uvidíme jak to přesně je. Zatím to byl pouze orientační údaj.

Takže do nějakého otevření motoru, výměna pístních kroužků a podobné akce by jste nedělali ?

Hoj, paul

Kikovi to žralo oleje úplně stejně. Měnil písty a kroužky, výměna simerinků (vodítek ventilů) mu nepomohla. Teď prý v poho, olej to nežere.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

zajímalo by mě jak zjistím kolik mám v motoru oleje? Měrkou nejsem schopný množství změřit, je totiž i po několika utření hadrem po vyndání celá mastná. Měrka ukazuje cca 6 cm nad horní rysku, což bude asi nesmysl. Omlouvám se za stupidní dotaz, ale jsem neklidný. Děkuji

tak skoc stym do servisu ved ju mas este v zaruke nie ? lebo ked preplnis motor olejom tak sa moze dojebkat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...