Přejít na obsah

Spotřeba různých motorů ve Fabii I


tondas

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

řeším,jestli koupit Fábku 1,4TDI nebo 1,9SDI kolem roku 2004-5 do 150t. spíše kratší jízdy.

Já bych si trojválec asi nekoupil, protože platí: víc válců má víc hlav a víc hlav víc ví B) ... na krátké trasy je vhodnější benzínový motor :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fabia combi 1.9TDi stokobylova v jednom cloveku bez klimy na 100km jizdy 1. trida bez dalnice 4.5l. Hlasi palubni pocitac i nadrz/km. Predjizdi me akorat namistrovany blbecci, takze zadna brzda. Dlouhodoba spotreba (vic lidi, naklad, klima, vic mesta,..) 5.2l.

A ti, co taky krici o tom, ze to nejde, tak si kupte lepsi motor! :)) Sorry, ale nemohl jsem jinak.. :)

EDIT: Jo a samozrejme lepsi palivo, netankuju u zemedelcu u JZD. Taky to dela rozdil..

Editováno: , autor: ajax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pratele s fabiema,

mam v hlave nejakou zakladni fabii junior s motorem 1.2.

Pokud vim, tak jiny motor se do zakladni verze nedaval. Vybavu neresim na courani po obchodech ve meste a cesty max 50km po stredoceskych okreskach snad ani nic jineho nema smysl. A pac ma stat v praze venku, tak tam nechci z vybavy nic navic.

Se svym autem na techto cestach jezdim max 100kmh a to uz je neco. Na delsi cesty a dalnici mam schovane to soucasne.

Pokud se klidnou jizdou se svou 1.8T vejdu do 7-7,5L. Kolik muze byt spotreba u 1.2? Nerad bych se doslechl, ze spotreba bude stejna.

Ty predchozi prispevky me docela desi!!! Fabka je preci mensi, lehci a motor ma mensi objem (1,2)...to mi nerikejte, ze by jezdila za 6,5l a vice?

diky

Honza

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honzo na to co píšeš je ta HaTlapatla asi vážně nejrozumnější - hlavně se o auto nemusíš bát :) jináč z mých zkušeností, když jí člověk nešlape na krk a jezdí ve dvou lidech, tak si řekne o cca 5,5 l/100 kombinovaných...ale stačí trošku "vášní" a spotřeba jde astronomicky nahoru ;) PS: hlavně až sedneš do trojhrnku nezapoměň, že pod kapotou není 1.8T - při předjíždění t jde znát lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tááák u mne po delší době: teď když jsem jel ze srazu z Chaber cca 140km dom (vesměs dálnice a okresky) lehce nad limitama se zaplou klimou 4,8l/100km...jináč denní dojíždění 12km sem a po půlce dni zas tam :) = dlouhodobá 6,1l/100km (ale je to za studena a navíc prasečí jízdou :D ) Jináč kola 205/45 R16 ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...