Přejít na obsah

Fabia 1.2 TSI 77kw problem


Misiak

Doporučené příspěvky

to bohužel není tak jednoduché. závada se neprojevila ještě před použitím (např. při předávání v prodejně), není neodstranitelná (byť mu nebyla opravena napoprvé) a prodejce podle popisu situace taky procesně nepochybil (např. překročením doby opravy). no a hlavně to vypadá, že výměnou auta se stejným motorem by se moc nemuselo vyřešit.

nárok na vrácení peněz je po třetím výskytu stejné závady a nebo po čtyřech reklamacích různých závad.

sa keby s aprejavila zavada pred pouzitim tak mu predsa nedaju to auto..ci?? ...mam pocit ze chalan tam bol uz dvakrat...cize este dvakrat a moze ziadat peniaze???....vymenou za ten isty motor by sa to mohlo vyriesit..ja mam ten motor a nemam ten problem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

celkovo som bol v servise s tym uz 3x. zajtra idem stvrty, 2x som bol priamo tam kde som kupil auto a raz mimo, pretoze auto potrebujem a pouzivam ho. / to neratam este x krat cestu tam po praci cca o 16.00 kedy mi bolo povedane ze "elektrikar uz nerobi, pridite si na druhy den, dnes vam uz nijako nepomozeme" /v druhom autorizovanom servise ma odporucili nech zajdem do "domovskeho" a tam nech sa to nejak vyriesi. zajtra napisem ako to dopadlo, idem tam posledny krat a taky bordel narobim ze az / ak mi nevyhoveju adekvatnym sposobom - poriadna oprava - vymena auta - vratenie penazi/ ono pani nie je sranda chodit hore dole do servisu 15km tam, 15 spat. zoberu vam auto na " pozorovanie" a musite ist domov MHD, naspat MHD znova do servisu.... zajtra tam vsak idem uz poslednykrat :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

protokol pisali prvykrat ked sa menila skrtiaca klapka. druhykrat posielali "moj problem" do centraly skodovky, kedze ho nevedeli ani oni vyriesit s tym, ze " Skoda zbiera tieto udaje o poruchach a bude sa ich snazit vyriesit, avsak teraz Vas proble nijako nevieme vyriesit, s autom kludne mozete jazdit, nic sa nestane. a ak ano, po ceste mate dalsich 10 autorizovanych skoda servisov, alebo si zavolajte asistencnu sluzbu v pripade poruchy" dovi dopo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to přijde trochu divné!? Nedávno jsem četl článek, že se vyrobilo u nás již 100 000 TSI motorů a že by nebyl v autorizovaném servisu soft, který by měl pomoci při opravě? Zavolal bych buď do jiného servisu, anebo kontaktoval přímo importéra, případně volal na Škoda auto. Přece nebudu mít nové auto a jenom proto, že někde chybí soft s ním nemohu jezdit. To auto máš teď kde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zavada sa neprejavila hned, ale po 10km ako som s nim isiel z predajne. A podla slov mechanika oni tu skrtiacu klapku nevedia nastavit, lebo na to nemaju software. / aj to mi pride divne, ze to "nevedia nastavit" /lenze mna ako zakaznika fakt nezaujima ze skodovka na to nema soft. to je ich problem, nie moj

to tiez nechapem..sak nech zavolaju z ciech niekho kto to vie...a nie ze nevieme...ochota jak svina...sak dajaky z MB uz tam mal byt...wrrr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz je zaparkovane pred domom. ja som len napisal to, co mi povedali v servise. ze vedia co to je / podla diagnostiky /, ale nevedia to odstranit. Ze im pred 2. tyzdnami prisiel nejaky software a ten ma vraj kazdy servis /aj VW/. preto mi to podla nich "nikde neurobia". zajtra idem tam kde som auto kupoval a budem sa stoj co stoj dozadovat nejakeho riesenia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teraz je zaparkovane pred domom. ja som len napisal to, co mi povedali v servise. ze vedia co to je / podla diagnostiky /, ale nevedia to odstranit. Ze im pred 2. tyzdnami prisiel nejaky software a ten ma vraj kazdy servis /aj VW/. preto mi to podla nich "nikde neurobia". zajtra idem tam kde som auto kupoval a budem sa stoj co stoj dozadovat nejakeho riesenia.

Takto isto sa spravaju aj v skodovke v Novych zamkoch, auto budem mat terat 1 rok a neustale mam na nom nejaku chybu, ochota v tychto skoda servisoch je na mizernej urovni. Cudne ze aj som prave musel vychytit chybny model.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zavada sa neprejavila hned, ale po 10km ako som s nim isiel z predajne. A podla slov mechanika oni tu skrtiacu klapku nevedia nastavit, lebo na to nemaju software. / aj to mi pride divne, ze to "nevedia nastavit" /lenze mna ako zakaznika fakt nezaujima ze skodovka na to nema soft. to je ich problem, nie moj

Já nevím, když tady čtu tu Tvoji historii, asi už bych seděl za vícenásobnou vraždu. Obdivuji Tě, jak klidně to snášíš. Já se sice snažím zpočátku taky řešit vše v klidu, ale když jsem měl před rokem a půl podobné problémy s eresovou oktávkou, as dva týdny jsem čekal a pak jsem se i s ochrankou vydal přímo do Boleslavi. Oni mají ochranku sice taky, ale když na mé argumenty nestačil ani šéf oddělení pro styk s veřejností a můj řev už nechtěli poslouchat, tak nakonec ustupili. Mně odumřelo sice asi 5 milionů mozkových buněk, ale od té doby mi prodejce (který ze mne dva týdny dělal vola) jezdí vyměnit i píchlou gumu. Neříkám, že má cesta je správná-ale můžu Tě ubezpečit, že svého dosáhneš jen tehdy, když se Tě budou bát. Jinak ne. Hodně štěstí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze dnes rano znova to iste - ten isty problem. Auto som odviezol do servisu nech si ho tam p****u. ze oni s tym nevedia pohnut. poslali ten problem do Skody a ze sa ma cakat. takze auto nemam ani 2 tyzdne, 5-ty krat je v servise, ja som bez auta, servis to nevie opravit, Skoda to opravi boh vie kedy... a ja veselo platim uver za auto dalej a vozim sa MHD. - skoda ze MHD nejazdi do chorvatska, kvoli tej p****j skodovke ani do Chorvatska nemozem ist. lebo NEMAM AUTO. a vymena za nove? nemate narok, za mesiac si mozete podat ziadost ked vam to neopravime/ kks to som uz pocul 5X!!!!/ nemam slov.. ps: auto ma najazdene k dnesnemu dnu cca 500km. /FABIA 1.2 TSI active 77kW/

Editováno: , autor: Misiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze dnes rano znova to iste - ten isty problem. Auto som odviezol do servisu nech si ho tam p****u. ze oni s tym nevedia pohnut. poslali ten problem do Skody a ze sa ma cakat. takze auto nemam ani 2 tyzdne, 5-ty krat je v servise, ja som bez auta, servis to nevie opravit, Skoda to opravi boh vie kedy... a ja veselo platim uver za auto dalej a vozim sa MHD. - skoda ze MHD nejazdi do chorvatska, kvoli tej p****j skodovke ani do Chorvatska nemozem ist. lebo NEMAM AUTO. a vymena za nove? nemate narok, za mesiac si mozete podat ziadost ked vam to neopravime/ kks to som uz pocul 5X!!!!/ nemam slov.. ps: auto ma najazdene k dnesnemu dnu cca 500km. /FABIA 1.2 TSI active 77kW/

nemam slov vydrz..ach...je mi ta luto ...a chapem ta ja som mal problemy s fordom predtym takze ta chapem....pevne nervy prajem
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zo zmluvy mam narok na 5 dni na bezplatne nahradne vozidlo, ale len v pripade, ze auto bude preukazatelne tyzden opravovane ci tak nejak mi to hovorili. a ze ak chcem auto hned, tak si mam zaplatit. to radsej fakt pojdem MHD. nechcem ociernovat ten servis - predajcu, oni za to nemozu ze to auto je smejd - od vyroby, pristup nemaju zly...ani v druhom servise ho nevedeli opravit. preto radsej nebudem pisat nazov. dnes som to riesil priamo s veducim servisu a veducim predaja, caka sa na vyjadrenie Importera, ktory ten problem odoslal do SKODA AUTO CZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja mam vyrobene v 23tom tyzdny...7.6. ...tak snad tento tyzden bol uspesnym..."postihnutym" zelam malo starosti...:o) a vela sil....aby nezanevreli na ten motor...lebo fakt jo to coolovina...a to som nikdy nebol zastanca skody....

ja mam auto vyrobene v tomto istom tyzdni, ku dnesnemu dnuma nabehanych 1300km a zatial bez problemov...tuk tuk na drevo :) asi sme mali stastie na seriu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozohodně volej na škoda linku servis nepostupuje tak jak má nevěřím že není software! včera jsem byl montovat tempomat tak jsem se na to ze zajimavosti ptal a technik mi to přímo ukazoval na VAS 5051 s soft. ver. 18 a říkal že tímto to v pohodě jde a kdyby né jsou schopni cosi online řešit přes MB

Editováno: , autor: KoNG
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

auto mam uz den doma a zatial sa nic neprejavilo. so Skodovackym softwarom to nevedeli nastavit, tak prisiel importer a nastavili to podla VW softwaru. Podla ich slov na Slovensku vedia o troch autach s tymto problemom. / na kazdom bola od novoty vadna skrtiaca klapka/ takze uvidime ako to bude chodit dalej. ale neviem cim to je, ci iba novym motorom, ale na 1. a 2. prevodovom stupni ked pridavam tak motor vydava taky ako keby plechovy-rincavy zvuk - pocut to ked su otvorene okna. mozno to je aj tym ze auto ma nabehane necelych 600km.

Editováno: , autor: Misiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

inac nepozorujek ked auto dlhsie stoji...po nastartovani...zaradis prvy stupen...a po chvili druhy tak take ako keby nejake relatko preplo..tak cvaklo nieco???....neviem co to moze byt...ze to viacerym robim ..ale nevieme prist na to co to je....skus to odsledovat..dikes :o)) nemala by to byt vada...tak sa to vraj ma spravat ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"cvaka" ale mne to skor pride ako prevodovka. a robi to iba na nizsich stupnoch 1-2. nieco podobne mi robilo aj na starom fiate ale nebolo to na zavadu. mne pride divne, ze to TSI na 1. a 2. prevodovom stupni znie ako HTPcko. skratka taky divny zvuk. Skoda ze som nezobral 1.6 TDI CR, s tymto TSI jazdim totiz s lahkou nohou a dochodcovskym stylom za 10-12l po meste. mimo to je tak za 6-7./pri 100-110km/h. priemernu spotrebu mam za 8.7. uzastne to TSI, hlavne ze ma mat nizku spotrebu. ked idem trosku sviznejsie po meste, tak mi to papka 14l

Editováno: , autor: Misiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...