Přejít na obsah

Fabia II vykradeno


peklo

Doporučené příspěvky

5.11.2010 mi na Praze Východ vykradli Fabii II. Šli vrtákem přes řidičovi dveře a odcizili spolujezdcův airbag. Takže suma sumárum, šestka díra nad zámkem, poškrábaná palubka a airbag fuč, škoda cca 35 000,- a to ten airbag z toho je nejlevnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

kurvy jedny. chtelo by to nejakej peprak do auta a kdyz do nej vleze vez deaktivace alarmu nebo nejakyho zabezpeceni tak strik strik .

Neříkají ti pane inženýre? Nejen že to, co jsi právě řekl, je naprostá volovina a debilita druhého kalibru, ale ještě se tím chlubíš do světa. Po takto aplikovaném pepřovém/slzném plynu v uzavřených prostorách je velice nebezpečné a pokud se chceš zabít, tak si klidně před každou jízdou nasaj do mozku toulen a ještě k domu místo voňavky použij pepřový sprej!!! Výrobce na zadní straně lahvičky marně uvádí, že se nemá aplikovat v uzavřených nevětraných prostorách. Asi to tam uvádí pro potěšpánbůh, jak je z tvé odpovědi očividné. Pepřový sprej se zažere do sedaček a interiéru (stropu, koberce, topení/klima,.....), a už tam zůstane a věř mi, že tak dlouho jaká je životnost vozu samotného! Jde o to, že možná při příštím vykradení si pán čórkař zabrečí kdesi za rohem(a stejně odejde s lupem), nicméně ty si zkurvíš vůz a stane se takto neprodejným, protože při každé následující jízdě po takto aplikovaném pepřovém spreji, se rozbrečíš a věř mi, že budeš každou chvíli zastavovat jak ti budou téct slzy. a když né při každé jízdě, tak při otevřeném okýnku, který rozproudí prach včetně pepřáku či při zapnutí klimy/topení.

Takže mnoho zdaru při další realizaci "úžasných a úchvatných nápadů" Dr.shotika.

Adminům se touto větou omlouvám, ale nemohl jsem si dovolit nereagovat na podobně směšný příspěvek!

To PEKLO: Jaké jsi měl zabezpečení? Poradím ti jedno: Místo zámků dej záslepky a zevnitř dveří navař kousek plechu proti vyháčkování táhla čudlu a odpoj táhla zámků. Kup si pořádný alarm jakým je například KEENTEC či MAGICAR, nech si ho odborně nastavit aby ti pager nehlásil každou mouchu na klice dveří, kup si hliníkovou baseballku a parkuj blízko okna/dveří. Je to nejúčinější řešení proti vykradení (jakéhokoli) vozu. Alarm ti zahouká, sousedka je upozorněna že se venku bude něco dít a ty můžeš vyrazit na jatka před barák. (možná bude argumentovat policii tím, že je náhodný kolemjdoucí) -> nech sejmout otisky a dokaž mu, že se dopustil trestného činu tím, že chtěl vůz ukrást. Tvůj airbag ti to sice nevrátí, ale aspoň víš, v kterou minutu ti jaká makovice vybrala auto. :) magicar prodává jako modul kameru, která se aktivuje při aktivaci alarmu, takže máš další bezvýznamnou stopu na pana čórkaře. Proti odcizení celého vozu jen zmíním ohraný defend lock/medvěd block/konstrukt a při každém parkování stočit kola co nejvíce do strany proti odtáhnutí nebo naložení na plaťák. Jediné čemu se nedá ubránit je odtahovka. Co si budeme povídat česká policie když vidí zloděje v akci, tak si dají ještě jedno kafe, usmějí se na sebe a povídají si dál. Tak to prostě funguje... Občas se strážnící neodváží ani přijet na místo ohledání. No prostě co si neuděláš, to nemáš. Rozhodně neaplikuj pepřák, jak sugeruje pan inženýr škodovkář té přezdívky shotik.

Mimochodem tvůj airbag má pravděpodobně někdo z tvých přátel ve tvém místě bydliště, který sháněl pár dní před loupí airbag!! je to moderní způsob zlodějiny - kradení na zakázku. často se takhle ztrácí věci přímo z vozů (xenonové světla, bagy, sedačky, volanty, budíky, řadičky, haupny, nárazníky, lišty) - takové ty věci které jdou oddělat velkým sroubovákem a 11tkou klíčem.

asi jsem neřekl nic nového, ale musel jsem nějak zakecat aby to nebylo moc OT :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Bell: prosimte pochopil si ze je neco mysleno i z recese?

koukam dalsi z poucovacich typu co prijdou na forum pouze prudit .

koukám, pán je intelektuál! Fakt, že číslo počtu příspěvků narůstá přes hranici 400 neznamená, že na zdejší fórum chodíš častěji něžli já. Z toho vyplývá, že jsou i tací lidé kteří na fórum chodí pasivně (bez registrace, bez příspěvků). Vyjma tvrzení, na fórum netřeba chodit z důvodu komunikace s ostatními členy a případné recese.

K tvé reakci: bohužel kvůli takové osobě jakou jsi ty, jsem si neodpustil registraci a následnou reakci na tvé nesmysly které jsou až iracionálně směšné! Ano, máš pravdu v tom že rád poučím blbečka a patřičně mu vysvětlím, že mluví zcestně!

mimochodem na rozdíl od uživatele s nickem shotik se opět omlouvám za zasírání téma nesmyslama, které jsou v tomto případě nevyhnutelné!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci vás rušit v diskuzi, ale teď jsem to tak četl a koukám zas o zmínce o "šestka díra nad zámkem"... to už to nedávno bylo u Octavie - tam byly teda dvě vyvrtané dirky ve dveřích řidiče, ale taky se do auta dostali takhle... asi nová móda. Obávám se, že nemít zámky by nepomohlo...

Jinak nedávno mě napadlo celkem dokonalé zabezpečení auta, to když jsem zapomněl natankovat - parkuji v podzemní garáži, takže odtažení je vyloučeno a odjet po vlastní ose bez benzínu taky nejde. :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci vás rušit v diskuzi, ale teď jsem to tak četl a koukám zas o zmínce o "šestka díra nad zámkem"... to už to nedávno bylo u Octavie - tam byly teda dvě vyvrtané dirky ve dveřích řidiče, ale taky se do auta dostali takhle... asi nová móda. Obávám se, že nemít zámky by nepomohlo...

Jinak nedávno mě napadlo celkem dokonalé zabezpečení auta, to když jsem zapomněl natankovat - parkuji v podzemní garáži, takže odtažení je vyloučeno a odjet po vlastní ose bez benzínu taky nejde. :smich:

Máš čistou pravdu! Ono když si zloděj řekne tuhle škodovku chci, tak druhý den jí veze na odstavení k okraji prahy nebo na parkoviště do kobylis->Ládví a jím podobné. Mimochodem také je supr schovaný vypínač od benzínového čerpadla. Mě ukradli auto (BMW), a jediné kam s ním odjeli byl asi cca 1cm, pak auto chcíplo z důvodu vyplého čerpadla. :) jak jsem byl šťastný si nedovedete představit. Mimochodem vypínač byl schovaný místo 12V zapalovače :D :D auto jsem nakonec prodal a koupil jsem si něco novějšího. Jinak dobré řešení jsou čiré bezpečnostní folie na okna. Sice to nebrání proti vylomení zámku, ale i na zámky se prodávají takové plíšky, které zámek vyztuží proti vylomení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neříkají ti pane inženýre? Nejen že to, co jsi právě řekl, je naprostá volovina a debilita druhého kalibru, ale ještě se tím chlubíš do světa. Po takto aplikovaném pepřovém/slzném plynu v uzavřených prostorách je velice nebezpečné a pokud se chceš zabít, tak si klidně před každou jízdou nasaj do mozku toulen a ještě k domu místo voňavky použij pepřový sprej!!! Výrobce na zadní straně lahvičky marně uvádí, že se nemá aplikovat v uzavřených nevětraných prostorách. Asi to tam uvádí pro potěšpánbůh, jak je z tvé odpovědi očividné. Pepřový sprej se zažere do sedaček a interiéru (stropu, koberce, topení/klima,.....), a už tam zůstane a věř mi, že tak dlouho jaká je životnost vozu samotného! Jde o to, že možná při příštím vykradení si pán čórkař zabrečí kdesi za rohem(a stejně odejde s lupem), nicméně ty si zkurvíš vůz a stane se takto neprodejným, protože při každé následující jízdě po takto aplikovaném pepřovém spreji, se rozbrečíš a věř mi, že budeš každou chvíli zastavovat jak ti budou téct slzy. a když né při každé jízdě, tak při otevřeném okýnku, který rozproudí prach včetně pepřáku či při zapnutí klimy/topení.

Takže mnoho zdaru při další realizaci "úžasných a úchvatných nápadů" Dr.shotika.

Než začneš někoho nazývat inženýra a schazovat ho pro "nadsázku", tak se zamysli nad svým přízpěvkem - nevím kolikrát jsi použil, nebo viděl v akci slzný - pepřový sprey, ale očividně asi nikdy....samozřejmě že jej není vhodné aplikovat v uzavřeném - nevětraném prostoru a to z důvodu že se jej samotný "načicháš", ale kde jsi sebral, že se zažere do interiéru a už nejde vyčistit?....to myslíš vážně? :)

opět asi špatně pochopená sranda??:D životnost automobilu je udávána cca na 150 000km - 6let....a ty myslíš že pokud se stříkne slzák do automobilu, tak se ho 6let nezbavíš?...ty asi měníš auta, vždy když šlápneš do hovna a nechtěně s tím "nadělením" vlezeš do auta viď? :D

no ty perlíš :D větráním se interiér vyvětrá a účinek slzného popř. pepřového spreye se rapidně snižuje (zkus za jízdy stříknout v interiéru parfém...a pak to zkus za jízdy otevřenými okénky - schválně kdy vůně dřív vyprchá;) )...jinak po použití slzného spreye nevzniká žádný prach - je to aerosol ;)

no nevím nevím zda je horší realizace nápadů Dr. Shotíka, nebo Dr. Bella - ono měnit auta pro stříknutí slzáku v interiéru vozidla (čti po šlápnutí do hovna - protože to jde cítit v autě dýlnež ten slzák) není zrovna nejekonomičtější a nejrozumnější :D

Adminům se touto větou omlouvám, ale nemohl jsem si dovolit nereagovat na podobně směšný příspěvek!

To PEKLO: Místo zámků dej záslepky a zevnitř dveří navař kousek plechu proti vyháčkování táhla čudlu a odpoj táhla zámků. Kup si pořádný alarm jakým je například KEENTEC či MAGICAR, nech si ho odborně nastavit aby ti pager nehlásil každou mouchu na klice dveří, kup si hliníkovou baseballku a parkuj blízko okna/dveří. Je to nejúčinější řešení proti vykradení (jakéhokoli) vozu Alarm ti zahouká, sousedka je upozorněna že se venku bude něco dít a ty můžeš vyrazit na jatka před barák. (možná bude argumentovat policii tím, že je náhodný kolemjdoucí) -> nech sejmout otisky a dokaž mu, že se dopustil trestného činu tím, že chtěl vůz ukrást. Tvůj airbag ti to sice nevrátí, ale aspoň víš, v kterou minutu ti jaká makovice vybrala auto. :) magicar prodává jako modul kameru, která se aktivuje při aktivaci alarmu, takže máš další bezvýznamnou stopu na pana čórkaře. Proti odcizení celého vozu jen zmíním ohraný defend lock/medvěd block/konstrukt a při každém parkování stočit kola co nejvíce do strany proti odtáhnutí nebo naložení na plaťák. Jediné čemu se nedá ubránit je odtahovka. Co si budeme povídat česká policie když vidí zloděje v akci, tak si dají ještě jedno kafe, usmějí se na sebe a povídají si dál. Tak to prostě funguje... Občas se strážnící neodváží ani přijet na místo ohledání. No prostě co si neuděláš, to nemáš. Rozhodně neaplikuj pepřák, jak sugeruje pan inženýr škodovkář té přezdívky shotik.

ty máš asi své auto opravdu rád - "vařit" něco na nové, či zánovní dveře (FII) je opravdu kumšt - gratuluju pane inženýr :palec2:

kup si hliíkovou baseballku? nechápu v čem hraní baseballu chrání automobilpřed vloupáním? :D to je z nějaký příručky mladých svišťů? - kde ty to bereš ?:D a teď vážně...v čem myslíš že by jsi si pomohl, kdyby jsi potencionálníhozloděje tou pálkou přetáhl - myslíš si, že by se to dalo kvalifikovat jako "krajní nouze, nebo "nutná obrana"...pochybuju a hádej kdo by byl "ten špatnej"

áááá pán už je i zkušenej kriminalista :D sousedka slyší alarm a někoho upozorní?...holá fikce, bohužel anonimita je dneska doménou ;) vyrazit na jatka před barák? to je pojem pro co?...opět nevím co spracování masa má společného s vloupáním do vozidla?? :D argumentovat tím, že je náhodný kolemjdoucí?..ano bude a víš co?...je dost pravděpodobný, že mu to projde = pokud se někdo dotýká tvého vozidla není pachatelem přečinu, přestupku, ani jiného správního deliktu ;) nech sejmout otisky a dokaž mu to?...nesmíš tolik koukat na seriály - není too na požádání, navíc budeš se divit, ale "čorkaři" vědí že je dobré mít rukavice (to že má v červenci na rukou rukavice je podezřelý, ale nedělá to z nikoho pachatele - není to důkaz)....opravdu tomu rozumíš jak koza petrželi ;)

česká policie nemá čas na zloděje, protože se zabývá bláznama co při houkání alarmu auta běhají po sídlišti s hliníkovou baseballkou....strážníci ti nikdy na místo nic ohledávat nepřijedou, proč, to ti vysvětlovat nebudu, ty jako "inženýr" si to určitě zjistíš ;) co si neuděláš to nemáš?...alespoň že jsi soběstačnej, jen nechápu k čemu ti to tvé ohledání je? :D

Mimochodem tvůj airbag má pravděpodobně někdo z tvých přátel ve tvém místě bydliště, který sháněl pár dní před loupí airbag!! je to moderní způsob zlodějiny - kradení na zakázku. často se takhle ztrácí věci přímo z vozů (xenonové světla, bagy, sedačky, volanty, budíky, řadičky, haupny, nárazníky, lišty) - takové ty věci které jdou oddělat velkým sroubovákem a 11tkou klíčem.

asi jsem neřekl nic nového, ale musel jsem nějak zakecat aby to nebylo moc OT :feve:

odpovědi na tvé "užitečné rady" jsem vždy vyznačil barvou...na červeně vyznačené - červená odpověď atd ;)

nějakou dobu a už na pár forech působím, ale většího "radila" jsem snad ještě nezažil....jen nevím jestli je to k smíchu, nebo smutný (beru to k smíchu, ten alespoň produžuje život)....když už o daném tématu nic nevím a mám nutnost ukázat, že jsem sežral Šalamounovo hovno, tak alespoň neurážím lidi, co jen projeví vztek nad tím, co se kolem děje...i když s nadsázkou.

Peklo: Praha je vloupačkama do aut "proslavená" a východ s centrem jakbysmet...proti odcizení airbagu nic neuděláš, z osobní zkušenosti můžu poradit toto:

proti odcizení vozidla:

- čím víc viditelných "ochran" na vozdile je, tím větší je šance, že chmaták si vyber "vedlejší auto", proto construkt, nebo defendlock je základ....dále alarm + není od věci nechat si v reklamce udělat samolepky na okna (Sherlock atd) ;)

proti odcizení autorádia, věcí z vozidla:

- v autě nenechávat naprosto nic viditelně položené (smažka vymlátí okénko i kvůli krabičce cigaret - jeho okénko to přeci není)...neotvírat kufr ve kterém jsou věci před cizím zrakem....dobré je mít zatmavené zadní okna- není vidět do kufru a na zadní sedačky ;)

jinak je dobré vyhýbat se podzemním parkovištím a když už musím zaparkovat před velkým nákupním centrem, tak optimálně mezi nižší auta, než je to mé...nikam "natěsno" a né do rohů parkoviště......

jsou to jen mé postřehy...přeji ať máš od zlodějů pokoj a klidné spaní..

Editováno: , autor: kibi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

5.11.2010 mi na Praze Východ vykradli Fabii II. Šli vrtákem přes řidičovi dveře a odcizili spolujezdcův airbag. Takže suma sumárum, šestka díra nad zámkem, poškrábaná palubka a airbag fuč, škoda cca 35 000,- a to ten airbag z toho je nejlevnější.

Mě takhle navrtali Octavii na Praze západ.Asi ji chtěli ukrást,protože se snažili urvat řadící páku.To se jim naštěstí nepovedlo,protože jsem tam měl construct a zamčeno.Takže mi udělali JEN nějakou škodu.Opravil jsem si to sám.Ale i tak nepříjemná věc.Hlavně,že auto neukradli...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to s Kibim musim ve vsem souhlasit, mame zrejme stejne zdroje.

Jinak k tematu, kde si mel zaparkovane auto?? Nemusis primo vesnici, myslim tim na sidlisti, u baraku nebo nekde na velkem parkovisti?? A uz nic jineho Ti neukradli?? Jestli ne tak to zrejme meli vazne na objednavku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

mě podobným způsobem otevřeli Fabii. Vyvrtaná díra ve dveřích u řidiče, vylomené zapalování. Odjet se jim nepodařilo, tak alespoň ukradli řídící jednotku. Parkoval jsem v garážích v Uhříněvsi. To je skoro Praha-východ. A jen tak pro pobavení: Auto jsem měl právě 3 týdny, najel jsem necelých 400 kiláků a ten den jsem měl jet na čtrnáct dní na dovolenou. Ráno jsem se šel pro jistu podívat podívat do garáže a šel jsem do kolen... :-) Místo odjezdu na dovolenou: policie, vyproštění (auto mělo zamknutý volant a zapalování v čudu, odtahovka do garáží nevjede), odtahovka, servis, pojišťovák... A byla sobota. No, stalo se to už skoro před rokem. Bolest už trochu odezněla. :-)

Držím palec na nalezení!

A ještě malá poznámka k zabezpečení. Mě se výborně osvědčil tajný spínač. Nic nestojí (1500 v autorizovaném servisu) a chmatákovi, který chce autem odjet minimálně trochu pokazí den. Dal jsem ještě pískování oken u Cebie. Také skoro zadarmo (1650). A jako bonbonek klasický construct, pro ty kteří nejdřív prohlížejí auto než do něj vlezou. A pro dobrý pocit bych radil nezapomínat na pojištění. Dělal jsem si takový malý průzkum mezi kámošema v Praze a nenašel se nikdo (slovy nikdo), komu se něpokoušeli ukradnout nebo vykradnout auto. Rekord drží jeden, kterému z Nisanu ukradli airbag osumkrát za dva roky! (Dal si spoluúčast 1000 a pojišťovák ho nemá rád...)

Čau David

post-37995-015150300 1290667042_thumb.jp

post-37995-084941400 1290667047_thumb.jp

post-37995-040342400 1290667053_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No musim rict, ze to neni nic prijemneho najit takhle auto - tedy na jednu stranu je i stesti to auto najit.

Kdyz uz jsme u tech evidenci skod a pojistovny, musim rict, ze bych nechtel byt pojistitelem auta me kolegyne... OII Laurin & Klement a navigace Columbus v hlavni roli - Auto ma alarm, BEZPECNOSTNI OKNA atd... no a proste ji uz navstivili behem 2 let 16x!!! Ono kdyz si to clovek spocita, tak za cenu oprav od pojistovny tak to same auto bylo zaplaceno uz temer 3x!!!

No proste dokud tady nebudou zavedeny poradne tresty a policie nebude tak bezmocna nebo neschopna?! Tak proste bude zapotrebi mit auto ukryte v podzemi s alarmem, sledovanim, pitbulama pobihajicima kolem a jedovatou koralovkou na volantu no a poradnou pojistkou... a nebo auto vubec nemit?! To je jen takove zamysleni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě hlavě překvapuje, že u všech posledních krádeží (ať Octávie, Fábie...) se do auta dostanou pomocí díry ve dveřích. Když mi vykradli Fábii, tak klasicky vylomili zámek a otevřeli si šroubovákem, tohle tedy musí být tišší, rychlejší a nenápadnější, tak pochybuji, že tam vrtají vrtačkou, spíš bude nějaký nástroj, kterým to prorazí a rovnou odemknou během pár vteřin... Jdu studovat co tam na tom místě je... ne že bych chtěl auta vykrádat, ale zajímá mě to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No musim rict, ze to neni nic prijemneho najit takhle auto - tedy na jednu stranu je i stesti to auto najit.

Kdyz uz jsme u tech evidenci skod a pojistovny, musim rict, ze bych nechtel byt pojistitelem auta me kolegyne... OII Laurin & Klement a navigace Columbus v hlavni roli - Auto ma alarm, BEZPECNOSTNI OKNA atd... no a proste ji uz navstivili behem 2 let 16x!!! Ono kdyz si to clovek spocita, tak za cenu oprav od pojistovny tak to same auto bylo zaplaceno uz temer 3x!!!

No proste dokud tady nebudou zavedeny poradne tresty a policie nebude tak bezmocna nebo neschopna?! Tak proste bude zapotrebi mit auto ukryte v podzemi s alarmem, sledovanim, pitbulama pobihajicima kolem a jedovatou koralovkou na volantu no a poradnou pojistkou... a nebo auto vubec nemit?! To je jen takove zamysleni...

tak tohle už musí být cílený, to není možný, aby tam chodily jen náhodou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak podle nákresů se tam moc vykoumat nedá a zkoušet se mi to nechce. :) Jsou tu větší mistři, kteří měli dveře rozebrány tisíckrát, tak ti budou vedět přesně. Já dle nákresu jen zjistil, že je tam samozřejmě zámek a zhruba v tomhle místě je lanko, které ovládá zámek... že by? Ale to je jen hádání, až nějakého zloděje chytnu, tak to z něj dostanu jako poslední informaci před jeho koncem. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen vyvrtaná díra do dveří je čistá práce, včera mi ukazoval soused co udělali s jeho autem - klika se zámkem snad vysekaná z těch dveří sekáčem, celé dveře na odpis, jen na dveřích škoda 20 000. Dál mu prý ukradli váhu vzduchu + další díly z motoru a něco z interiéru a dokonce i baterku. Je to také v Praze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono už je to jedno, dveře se tak jako tak musí lakovat, já měl jen celkem čistě vyrvaný zámek a stejně - zámek asi 5000 a dveře 25 000 Kč a to bylo jen pár centimetrů.

No jo, pak někdo nadšeně koupí výhodně "skoro novou" váhu vzduchu za málo peněz a myslí si, že asi spadla z nebe... :(

Pojistku, pojistku, pojistku... a štěstí, bohužel. :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

jo jsou to šmejdi, ruce jim sekat... ukradli mi 10 měsíců starou oktávku II, pak jsem koupila jinou a po měsíci zmizel airbag ve volantu, a včera zas... ale už toho mam dost, airbag koupím a nastříkám před zabudováním neonově růžovou barvou a to myslím vážně ... pěkně barvou na plasty... a uvidíme jestli o něj budou mít šmejdi zájem... já to přežiju, růžová mi neva ::o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...