Přejít na obsah

Montáž tlumičů


MaRvN

Doporučené příspěvky

Zdarte, možná to tu už někde je, ale nenašel jsem to tu. A je to montáž tlumičů. Chci se zeptat jestli k montáži potřebuju nějaké speciální nářadí (např. pro nasazení pružiny na tlumič). A jestli by jste mi někdo mohl prosím poslat návod jak vůbec na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ty pružiny sundavat nebudu, ty tam necham a vydělám až po sléze. Budu totiž kupovat aji tlumiče, aji pružiny nové. A ty přední když neodšrubuju ten prostřední šroub v motorové části a odšrubuju jenom ty dva tak se nic nestane ne ? Tu pružinu drži jen ten prostředni ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdarte, možná to tu už někde je, ale nenašel jsem to tu. A je to montáž tlumičů. Chci se zeptat jestli k montáži potřebuju nějaké speciální nářadí (např. pro nasazení pružiny na tlumič). A jestli by jste mi někdo mohl prosím poslat návod jak vůbec na to.

Ja ked som menil tlmice tak som najprv pri odmontovanom kolese a zdvihnutom aute dal zdvihak pod spodne rameno a zdvihal ho az kym sa pruzina nestlacila, potom som ju poriadne zviazal a zdvihak dal prec, pruzina zostala pekne stiahnuta a vymena tlmica uz bola potom hracka, po zalozeni noveho tlmica som pruzinu uvolnil opacnym sposobom, zatlacil rameno zdvihakom, rozviazal pruzinu a potom pomaly uvolnil zdvihak.... ale treba si davat poriadne pozor lebo s tou pruzinou niesu zarty, je to na vlastnu zodpovednost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 6 měsíců později...

A když už budeš kupovat nové tlumiče, kup aspoň Pickupové.

Jen na nich mnohem pěknější svezení než na Limuzínových.

Zdravim, je to opravdu tak ze na tech pickupovych je lepsi svezeni, chystam se menit tlumice a vyhlidnute mam Kayba Excel-G, co myslite ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec,

jen malinko odbočím, zbyly mě doma dvě pružiny z felicie ta je 1.6 (jsou nové) přední, jezdil na nich chvílu tchán a sem tam štrejchaly přední plachetky, po výměně za jiné mu borec naznačil, že jsou asi na 1.3 proto tomu tak je.Ono taky tchán je kus chlapa cca přes 100kil a předek býval dost zatěžovanej je možné, že ty původní byly fakt na 1.6ku?

Nevíte jestli se to dá zjistit nějákým způsobem? Mezi přednímy pružinami 1.3 a 1.6 je tuhostní rozdíl ne??

Já, že bych tam zkusil dát ty nové co mě zbyly, proto se ptám ? jsou to myslim ,,VIKA" kol119

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

No ono mezi nama ty pružiny zas tak hrozný nebudou,.. když to dáváš na cca15.let starý auto a moc nejezdíš nač tam bude někdo rvat značku za několik litrů..?? jen aby pak sešrotoval auto s novejma pružinama.. :kol-31::kol-47:

To trochu přeháním, ale něco natom je, kdybych měl nový auto tak jdu do originálu nebo si rač připlatím za ,,kvalitu" a ještě taky bacha na to i když si někdo myslí, že značka je něco extra - mnoho věcí už jim bastlej taky chinani :kol-28: a podepsaní tam jasně nejsou.( je pravda, že kvalitu si hlídá značka ne china.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toome, origo přední pružina na Feldu 1,3MPi kraťase stojí 750,-kč. A bacha, těch pružin je několik variant. Koupil jsem přední pružiny na špatné cesty, měly o jeden závit více a jak jsem to namontoval, tak jsem si připadal jako v motorovém člunu. Předek byl zvednutý skoro o deset čísel. Pak jsem koupil origo stejné a je to super. Jinak těch variant předních pružin je v nabídce Škodovky osm. Čus-bus, Felicius!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.. originál pružina na feldu 1.6 se prodává cca od 500 kč do 1100 kč (taky slušnej rozdíl)...záleží na každým co si pořídí :kol-31::kol-47:

(Já se dívám hodně na to, kolik s autem najezdím od toho se odvíjí oprava a koupě dílu a zaléží co se mění za díly.)

Editováno: , autor: Toom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj poradily byste jake predni tlumice na feldu kombik 1.6 rok 2000 prej je potreba vymenit i ulozeni v servisu me rekly cca 5000kc nevim co presne koupit atd) znamej by to udelal asi levneji kdyz si to koupim najezd rocne mam cca 8tisic

dekuju za odpoved

Editováno: , autor: lavatube
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...