Přejít na obsah

Topení 1.2 TSI


miki53

Doporučené příspěvky

Já když toto auto kupoval, tak jsem se jsem se o toto auto zajímal a něco jsem si přečetl na tomto fóru. S tým že hůř topí jsem počítal a proto jsem si objednal i vyhřívaný sedačky. Tato kombinace mě vyhovuje a jsem spokojený, sedačky hřejou opravdu rychle. Yeti je dobrý auto hlavně se mě líbí. Je pravda, že fábie topila líp, ale ty sedačky to vynahradí. A jak psal Tygřík, tak i já s tímto autem získal skvělí kamarády i když je mám kapku z ruky (cca 160 km).

Editováno: , autor: z.docekal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

miki kopni depku do prdele...máš pravdu yeti topí blbě, taky mně to překvapilo a to ještě pořádně nemrzne, mám topení pořád na 25 a je mi zima na kolena.. chce si to trochu pohrát s nastavením ofuků a možná nějak přibrzdit foukání dozadu když tam nikdo nesedí....to ještě musím vyzkoušet....za posledních 17 let sem měl 10 nových aut (služebáky).. forman ,felicie 3x ,206 2x , clio, megan, altea a yetik a nejlip na tom byla felda a megan...ale zase ty auta nemeli to co ma yetik.... mozna je to i velikosti vnitrniho prostoru, proste to dyl trva nez se to cely prohreje...soukromne pozivame v rodine volva a kdysi davno tatry, ty byly super mneli bufika... volvo je zase konstruovano tak ze topi asi po 3 minutách...ale zpet...pouzival jsem vyhrejvany decky a byly dobry dokonce jsem si je daval vzuru nohama tak aby vic topily na zada to bylo super...co to vyresit takto a ty 4 mesice co musime v autech hodne topit nejak prezijem a od jara bude zase pohoda... :kol-31: a co tam nacpat něco takovýho....

http://www.topservis...zavisla-topeni/

stačí si jen vybrat a bude klid

Editováno: , autor: hadak11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyhřívané sedačky nemám, ale koupil jsem vyhřívané potahy. Docela dobré, ale nevěřím jejich životnosti. Určitě jsou lepší vyhřívané sedačky, ale na to už je pozdě. Nevím, jestli to lze dodělat a co to stojí. Kdyby mě na toto prodejce upozornil, určitě bych si je tam nechal instalovat. Také jsem koupil a instaloval zimní kryt chladiče od Fy HEKO. Můj odhad je cca o 10 procent rychlejší ohřev motoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyhřívané sedačky nemám, ale koupil jsem vyhřívané potahy. Docela dobré, ale nevěřím jejich životnosti. Určitě jsou lepší vyhřívané sedačky, ale na to už je pozdě. Nevím, jestli to lze dodělat a co to stojí. Kdyby mě na toto prodejce upozornil, určitě bych si je tam nechal instalovat. Také jsem koupil a instaloval zimní kryt chladiče od Fy HEKO. Můj odhad je cca o 10 procent rychlejší ohřev motoru.

Dodělat se to dá, jak jsem psal výše, sám do toho jdu. Cena za přední sedadla včetně monáže cca 5000Kč. Musí se rozdělat čalounění sedaček, vsunout rohož a znovu začalounit. Dle Tygříka tento úkon nelze na sedačkách pak poznat. Asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vyhřejvaný dečky maj životnost tak 3 roky, ale za ty prachy (do 500) je to dobrý... a ten kryt no místo po 10km se to ohřeje po 9km...do prostoru motoru jde asi hodně vzduchu z venku předem... už podle toho jak mám zasviněnej motor a kapotu po 5tis km....ve volvu je těsnění , motor a kapota je pořád čistý.... tak co to trochu utěsnit...ale co na to bude říkat turbo (spíš ta elektronika) ono možná je to tímto způsobem tak trochu chlazený a v létě by se to mohlo přehřejvat.... babo raď... :kol-44:

Editováno: , autor: hadak11
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hadák, po 10 000km mám motor čistý jako při předání. Jediný, co jsem na něm čistil, tak to byly stopy po kuně. Doporučuji nalepit předmotorovou gumu. Někde to tu tuším psal Heki a já mám na svém vlákně také dvě fotky. Vřele doporučuji. Když otevřeš přední kapotu, špína na ní je jen prvních 10cm. Nyní mám auto umyté, ale až bude jak čuně, otevřu kapotu a udělám nějakou fotku, abys to mohl porovnat.

Miki53 – ten kryt přední masky – co to dělá s chlazením motoru po ujetí větší vzdálenosti, při větším zatížení, při dálniční rychlosti. Já nějaký kryt přední masky měl a souhlas s Hadakem, že ohřátí motoru po 10 a nebo 7km moc neřeší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem se ze zvědavosti díval na konfigurátor Yetiho a verze Yeti Fresh I Drive a Yeti Fresh II Drive už mají u motorizací 1.2TSI a 2.0TDI v seznamu základní výbavy "Elektrické přídavné topení". 1.4TSI to dle konfigurátoru nemá.

maty13: mohl bys sem dát více informací o těch dodělávaných vyhřívaných sedačkách? Kdo a kde to dělá? A co airbagy v sedačkách? Nevadí jim to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem se ze zvědavosti díval na konfigurátor Yetiho a verze Yeti Fresh I Drive a Yeti Fresh II Drive už mají u motorizací 1.2TSI a 2.0TDI v seznamu základní výbavy "Elektrické přídavné topení". 1.4TSI to dle konfigurátoru nemá.

maty13: mohl bys sem dát více informací o těch dodělávaných vyhřívaných sedačkách? Kdo a kde to dělá? A co airbagy v sedačkách? Nevadí jim to?

Jedu montovat vyhřívání 30.12. do Prostějova, cena činí cca 5000Kč a montovat budou pravděpodobně pouze sedák (nikoli opěrku). Důvodem budou právě ty airbegy. Volal jsem dnes do servisu, ale nebyl jsem úspěšný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maty, kdo ti to vyhřívání bude montovat? Dělat pouze sedák, do toho bych asi nešel. Mám problém se zády a teplo bych chtěl více na ně než na koul…

Tygříku, ty máš vyhřívaný sedák i opěrku?

Montovat to bude servisman Tygříka. Dneska jsem se servismanovi snažil dovolat, abych se na to taky poptal, bohužel to nějak nečaplo. Zítra budu chytřejší. Tygřík má taky pouze vyhřívané ku.ky.

Popravdě, do auta lezu v zimním oblečením, tak si myslím, že přes hubertus bude funkčmnost vyhřívaného opěradla lehce znehodnocena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná poradí Walker, co může být za problém při montáži vyhřívání do opěradel?

Miki53 – jak to vypadá, asi pořídím nějakou vyhřívanou dečku. Těch několik stokorun mě nezruinuje a budu to mít hned.

Walker – PTC je doufám přídavné elektrické topení. Máš už nějakou nabídku a nebo představu, co tě to bude stát?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já měl původně naplánované vyhřívání sedaček a od mého mechanika mi byla nabídnuta montáž PTC v ceně srovnatelné s cenou Váši nebo Rolbaře ve foru Octávií (cca kolem 3,5 tis.), takže jsme se domluvili na začátek ledna a doufám, že to klapne a stihnem to do jara. O problému montáže vyhřívání sedačky do opěradla jsem neslyšel, občas prý jsou problémy se stříháním univerzálních deček na potřebnou velikost a následnými poruchami, ale bočním bagům tam nemá co vadit, při montáži musí být odpojená baterie a ono je stejně třeba celou sedačku vyndat z auta ven.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...