Přejít na obsah

Zimní pneu


Aidolon

Doporučené příspěvky

To je povoleny rozmer na OI, takze asi tu ma. Ale to zvysenie svetlev vysky sa mi nezda, tie gumy maju rovnaky obvod ako 195/65/15

Máš pravdu, mám OI. Je to povolený rozmer podľa TP. Tiež som si myslel, že je to rovnaké, ale ....... . Rozdiel je na viac zaťaženej prednej náprave +26 mm oproti rozmeru 195/65/15 a na zadnej + 41 mm. Premeriaval som si to pri nezaťaženom aute kôli vlastnej zvedavosti, keďže som tomu tiež nechcel veriť. Inak tie užšie pneu mám overené na asi 5 typoch áut. Uvidím čo to spraví na Octavii, ak to bude zlé, rozmer zmením. Zaťiaľ som s nimi však nad mieru spokojný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Nazdárek, tak já jezdim na bridgestone blizac LM25, už druhým rokem a nemůžu si stěžovat, mé zkušenosti jsou sice malé, ale myslím si, že to byla rozumná koupě, na mokru a suchu drží perfektně a na sněhu si taky nestěžuji, ještě se mi nestalo, že bych zůstal někde viset. Jinak je to standartní rozměr pro OI 195/65/15. Co se týče opotřebení, myslím že mi ještě min jednu sezonu vydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já od pondělí jezdím na zimákách, koupil jsem Matador MP59 Nordica a zatím jsem spokojený... :)

chcem sa opytat ako sa ti tie matadory osvedcili? alebo jazdil na nich niekto tuto zimu? uvazujem nad ich kupou na buducu zimnu sezonu je na nich fajn cena ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ja mam Matador M59 uz druhu sezonu a som s nimi spokojny. Auto sedi dobre na kazdom povrchu. Jedine, co mi na tych pneu vadi, je asi hlucnost, auto mi huci jak ruska raketa. lol A tiez spotrebu pod 5 litrov na nich neviem nijako ustrazit, asi sa to ani neda. Ale som spokojny. Celkom dobra volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PIRELLI W210 SOTTOZERO 205/55 R16 91H, zimní pneu

Pneu PIRELLI WINTER SOTTOZERO

Pirelli nabízí možnost použití sportovních automobilů, výkonných kombíků a dodávek i v ne naprosto ideálních klimatických podmínkách prostřednictvím vyvinutí inovačního bezpečnostního výkonného konceptu: zimní pneumatika SOTTOZERO. Vzorek běhounu, složení a kostra pneu se mohou pochlubit specifickými prvky pro použití při nízkých teplotách. Ve srovnání dosáhla pneu Winter Sottozero skvělých výsledků díky technologiím a zkušenostem získaným účastí v automobilových závodech. Pneu Winter Sottozero nastavuje novou výkonnostní laťku u zimních pneu především v oblasti bezpečnosti a radosti z jízdy.

Hluboké diagonální žlábky jsou odlišným prvkem dezénu pneumatiky Sottozero, který společně se speciálně navrženými bloky snižuje hlučnost pneu, zlepšuje akustický komfort a vlastnosti odporu valivého tření. Široké hluboké podélné žlábky s odlišnými profily umožňují odvod vody i při vysokých rychlostech a tím se zvyšuje hraniční práh akvaplaningu. Pevné bloky ramene dodávají běhounu vynikající boční tvrdost i při zatáčení se zatížením, zvyšují limity přilnavostí a zaručují přesné ovládání i při náhlé změně směru jízdy.

Vlastnosti pneu Pirelli Winter Sottozero

- Ideální pro sportovní vozy a výkonné limuzíny a kombi

- Nízký valivý odpor

- Odolnost proti akvaplaningu

- Přesná ovladatelnost

- Vynikající záběr na sněhu

- Nízká hlučnost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Tento rok jsem dojezdil Barumky a už nikdy vice...Chci se zeptat ,tento rok budu kupovat nove zimaky a uvažuju nad Sava Eskimo S3 nebo Nokian Wrg2.Nemate nahodou někdo zkušenosti s těmahle pneu nahodou.Diky za nazory a přeji mnoho štastnych km

Více jak deset let jsem jezdil Barum Polaris, byl jsem s nima spokojen a jezdil bych je i nadále. Na sněhu nic moc, ale tiché a komfortní. Navíc na tom sněhu i když jsem z Krkonoš najezdím vzhledem k údržbě vozovek tak 5 % ze zimních km, tak jsem dával přednost těm ostatním parametrům. Letos jsem jezdil se služebním vozem, mám ho i pro soukromé použití, vyfasoval jsem na něj tebou uvedené Nokiany. Trakce ve sněhu je o něco lepší, sněhovou břečku jsem s nima letos nezažil, nějak se mi vyhla. Ale jsou oproti Polaris o něco hlučnější. Ale jde to, první týdny jsem měl na tomto voze nějaký Dunlop Winter Sport a to byla hrůza.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Více jak deset let jsem jezdil Barum Polaris, byl jsem s nima spokojen a jezdil bych je i nadále. Na sněhu nic moc, ale tiché a komfortní. Navíc na tom sněhu i když jsem z Krkonoš najezdím vzhledem k údržbě vozovek tak 5 % ze zimních km, tak jsem dával přednost těm ostatním parametrům. Letos jsem jezdil se služebním vozem, mám ho i pro soukromé použití, vyfasoval jsem na něj tebou uvedené Nokiany. Trakce ve sněhu je o něco lepší, sněhovou břečku jsem s nima letos nezažil, nějak se mi vyhla. Ale jsou oproti Polaris o něco hlučnější. Ale jde to, první týdny jsem měl na tomto voze nějaký Dunlop Winter Sport a to byla hrůza.

No co se tech nokianu WRG2 tyka tak jsem je letos taky obul a musim rict ze nadmiru spokojen kam se to auto vyskarabe na snehu je uctihodne, a to mam jen dvoukolku, Hluk nejaky je ale nemyslim si ze by to bylo nejak o moc vic nez u tech barumu.Barum polaris jsou na snih naprosto nevhodne pneu to radsi zadyn nez barum polaris. Jinak jsem taky z Krkonos takźe vim co je to zima.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a už jsem zase na letních gumách a mám za sebou svou první zimu na GoodYear UG 7+. Nyní po celém zimním provozu nemohu udělat nic jiného, než souhlasit s těmi, kteří tu tvrdily, že tyto gumy jsou super. Jsem rád, že jsem na základě těhle hlasů zvolil právě UG7+. Určitě je spousta jiných výborných gum, ale taky je dost těch, které stojí za prd. O to víc jsem rád, že jsem nakonec zvolil gumy, na kterých je radost jezdit. Milan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 měsíce později...

Zdravím všechny !

Mám 2 roky Octavii I a zarazila mě v zimě jedna věc. Je to šílená přetáčivost v zatáčkách. Zadek mě předbíhá na blbém kruháči při malé rychlosti a klidné jízdě. Nebyl jsem na tohle u svého starého auta zvyklý (Astra combi+skvělé zimní pneu DEBICA za 1000kč) . Neustále to musím korigovat. Na autě mám Polarisy a jak tady čtu asi nic moc. Chi se tedy zaměřit při koupi zimních gum HLAVNĚ na tuto nemilou vlastnost , nerad bych jezdil stále v HODINÁCH .

1. Jakou máte zkušenost Vy ?

2.Pomůže mi v tomto výběr pneu ?

3.Které pneu by jste doporučili aby častečně eliminovaly tuo špatnou vlastnost Octavie ?

4.Mám disky 15" - byla by lepší šířka 185 nebo 195

Bavíme se o ulítávaní zadku versus zimní pneu.

Děkuji za názory .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Měl bych jeden dotaz. Mam tu alu disky z fabie I (Ascot 6J x 15, ET43). Slo by na ne dat zimni pneu 195/65 R15 a dat je na octavii I? Koukal jsem, ze ty kola, ktere pasuji na octavii I maji ET38. Tak ted vubec nevim, co to na te octavii udela. Diky za radu(y). ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...