Přejít na obsah

Jaký olej do 1.4 16V 63 kW


Doporučené příspěvky

no.. je treba rict i B kdyz reknete A... autorizak nikdy neproda olej z acenu jak nejlevnejsi autorizak.. plati taky prijimaciho technika, ostrahu budov,, proste vse, co maly servis platit nemusi.. mam moznost stejne jako kazdej jinej srovnani-

 

maly servis-nervozni chlapik s umastenyma monterkama, nemaje na nic cas , kolem dilny se vali nekolik aut s ruznym stupnem rozdelanosti, chlap vicemene permanentne nastvanej, protoze to nestiha a furt ho nekdo otravuje a v podstate to vypada, ze bych se mu mel jeste omluvit, ze po nem neco chci..s mim olejem me posle do pr..le, protoze se mu to nevyplati delat..kdyz uz se uraci, ze mi auto veme tak mu musim 3x volat jestli uz je to hotove..cenu vystreli vice mene od boku, bez papirku, kdyz mu reknu o papirek tak se na me podiva jak na deb*la, protoci oci a pak ho vypise..

 

Autorizak -nema problem s prinesenim vlastniho oleje, domluvim si pevne datum kdy mi to udelaji a vim +-cenu kolik me to bude stat, dostanu k tomu papir s zanesenim km a servisu do servisky a databaze.. olej si muzu koupit sam a prinest ho.. Jednaji se mnou slusne a na urovni, jsem pro ne zakaznik. Poslou sms s tim, kdy mam auto dovest a zavolaji az je hotove.. pri placeni -i kartou- mi podekuji a rozlouci se.. dostanu tam origi olejovy filtr a ne nejakou cinskou nahradu a mam +- jistotu, ze mi tam muj olej naleje a nenecha si ho pro ferdu vedle z vesnice a mne tam naleje nejaky shit..

 

To jsou me postrehy...

Editováno: , autor: JirkaBrno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ceny vymeny LL v Praze, kdyz vse beru od autorizaku jsou cca. 3 700 za kompletni vymenu.

Na svuj olej nektere servisy autorizovane nerady slysi.

A taky u neautorizovaneho vetsinou vidim, jak to meni, u autorizaku se mi stalo, ze moji pritomnost na dilne odmitli, takze jak poznam, jestli tam skutecne nalili ten muj doneseny olej?

Editováno: , autor: Pandora
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JirkaŠalingrad - chybí ti tam další možnost = autorizák, kde mě nervózní přejímací technik vyjebe za to, že jsem o 200km nebo o tejden přetáhnul výměnnej interval, na mou námitku že byly svátky a já potřeboval jezdit jen vyvrátí oči k nebesům, na donesenej olej se zatváří jako bych mu podával kanystr s yperitem a rozhořčeně na mě vybafne, že to v žádným případě nepadá do úvahy, že oni žádnou donesenou věc dávat nebudou, protože mají smlouvu a musejí ji dodržovat, tudíž mi nalejou jedině to, co oni lejou každýmu a co uznají za vhodný pro moje auto, o různým výrobci filtrů nebo dalších volbách taky odmítne diskutovat, shrábne klíče, kategoricky zamítne možnost přístupu k autu na dílně, načež mi doporučí si na auto počkat - na lavici ve vestibulu společným se šaurůmem, kde kolem chodí všichni zákoši a já tam mám 3 hodiny sedět jak chudej příbuznej. Po 4 hodinách čekání, když už vidím odjíždět i auta lidí co přišli až po mně se technik na dotaz kdy už jako bude hotovej ten můj olej zatváří jako by hryznul do švába v chlebu, zahuláká do chodby "Jardo, ten růmstr už je hotovej?", dostane odpověď "Dávno, já nevím proč tady ty dvě hodiny ještě stojí?", načež milostivě vypíše fakturu a zakázkovej list s cenou, že u maloservisáka za tu samou částku měním olej dva roky po sobě...  

 

Moje osobní zkušenost se servisem Auto Janák Ústí nad Orlicí, stará skoro přesně 5 let - jestli se od tý doby něco naučili, nevím, já tam už nepáchnul...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak moje zkusenost z Auto bayer modrice a porsche brno je uplne jina nez tvoje ekkare-vlastni olej OK, do hodiny hotovo, za vymenu oleje + olejovy filtr+zapsani do databaze+faktura 420 korun.. muzu vam to naskenovat... dal jsem jim 500kc.. doma to delat nebudu protoze

-na to nemam misto

-nebudu se s tim s**t

-500kc cisteho si vydelam na prescasu o vikendu za 2 hodiny v praci..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ceny vymeny LL v Praze, kdyz vse beru od autorizaku jsou cca. 3 700 za kompletni vymenu.

Na svuj olej nektere servisy autorizovane nerady slysi.

A taky u neautorizovaneho vetsinou vidim, jak to meni, u autorizaku se mi stalo, ze moji pritomnost na dilne odmitli, takze jak poznam, jestli tam skutecne nalili ten muj doneseny olej?

tak ja se bavim o normalnim zakaznikovi, ktery proste nema sveho mechose, ktery mu opravuje auto uz hafo let, ma svuj olej ktery nekde ukradne nebo nevim kde ho veme... a veme si za to kastl lahvacu..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ekkare, nepovidej, ze ti menili olej 4hodiny, to je tva blbost ze tam sedis jak knedla a nic nereknes, stejne jak to, ze prekrocis km, mas si to pohlidat a ne tam prijit a rict vy jste blbci ja potreboval jezdit tak co pindate.. proste prohlidka ma byt do nejakeho limitu a hotovo.. a ja teda nikdy nemel v autorizaku problem, vstricne jednani, vse OK,.. mozna je to tim, ze v brne je 6 servisu skoda, takze si zakaznika vazi, nevim... a jak poznam co tam naleje? tak budu mu muset asi verit, ze kdyz mi vraci mou bandasku s olejem, tak tam vetsinou jeste zbude, tak si nemyslim, ze by si ty 3 litry nalil sobe do bandasky,prilezitosti jak ukrast olej ma vic nez dost kazdy den.. stejne jako to, abych mu stal za zadkem a dival se co mi dela na aute, holt bud jim verim a nebo si to udelam doma sam... od toho je to autorizak, mas fakturu s materialem a praci, pokud zjistis, ze je tam neco blbe muzes reklamovat, garaznik te posle tak leda vis kam..

ale tak je to kazdyho vec kam dava auto, mne proste nestoji za to to susnit doma a menit olej, rampu nemam, misto mozna jo, ale nestoji mi to za to... tech 500kc 1x za rok mam a autu dopreju navstevu servisu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ekkare, nepovidej, ze ti menili olej 4hodiny, to je tva blbost ze tam sedis jak knedla a nic nereknes, stejne jak to, ze prekrocis km, mas si to pohlidat a ne tam prijit a rict vy jste blbci ja potreboval jezdit tak co pindate.. proste prohlidka ma byt do nejakeho limitu a hotovo.. a ja teda nikdy nemel v autorizaku problem, vstricne jednani, vse OK,.. mozna je to tim, ze v brne je 6 servisu skoda, takze si zakaznika vazi, nevim... ....

Jo, přesně vo tomhle to je - Janák tady měl skoro 30km monopol, žádná konkurence, ceny jak za cara. A s těma km - nemáš pravdu, já byl objednanej, jenže když před objednanou prohlídkou přijde nutnost v rámci rodiny ve svátek vyjet, taky bys nevolal taxi nebo autopůjčovnu. Ujetí 200km nad údaj o kontrole není důvod ke kritice zákoše = je to jen 1,33% z intervalu a oni nemůžou vědět, co mne k tomu vedlo. Přeci auto neodstavím na půl cesty k rodičům (bydlí přes půl republiky) jenom proto, že mi dojelo na 15 000 od poslední výměny - to je nesmysl. Prostě dojedu a při nejbližší příležitosti to dám vyměnit... Můžou to napsat do servisky, ale mají držet pysk - JÁ JSEM VLASTNÍK VOZIDLA A JÁ PLATÍM, jim hovno po tom. Oni jsou SERVIS - a najdi si ve výkladovým slovníku (oni by měli taky), co to slovo znamená - je to SLUŽBA. A jako SLUŽBA nemají co klafat a mají dělat. Já jim do blbců nenadával, prostě jsem přijel s autem, který mělo o pár km přetaženou lhůtu. Málem za zločince se mě snažil označit ten "takytechnik".

 

A nemysli si, že jsem se nepídil po hotový opravě - jenže furt "ještě nebylo hotovo" - až když jsem poukázal na to, že odjelo auto, přijmutý taky na olej až po mým, tak se uráčil pan technik optat mechoše. Prostě přístup na kokot, ochota na dva, chování k zákazníkovi na kokot na druhou - vůbec se nedivím, že od nich lidi utíkají a že je nad vodou drží jen údržba flotil, kde je vlastníkovi v podstatě jedno, kolik zacáluje - bo všecko odepíše z daní...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych teda po takovém jednání do takového servisu po druhé nejel. Navíc bych trval na omluvě za jednání jako když mu stará doma nedá. Je to přece tvoje auto takže at dělají svoji 5x předraženou práci a nekecají.

Editováno: , autor: WHITE-CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já kupuji na internetu. Konkrétně Oleje-Pema vynikající jednaní, olej okamžitě doma ! Odpoledne jsem objednal a ráno v 9 už jsem náleval do auta. Kupoval jsem tam olej Valvoline DuraBlend Diesel 5W-40 za cenu 500Kč 5l. Měl jsem slevu protože jsem bral i komplet všechny filtry.  Ale i tak ten olej tam stojí 700Kč 5l. Nejsem žádný šetřílek ale 700Kč za litr oleje je pro a manipulace ze stádem ovcí.

Editováno: , autor: WHITE-CZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pandoro,jsi tusim Pardubak,pokud chces doporuceni,mam dvorniho mechanika,u vymeny muzes byt pritomen a koukat pod ruce.Das mu 200KC.Delam to u vsech aut,u noveho vymenim olej  po 3 tisicich a pak 10,20, a ve 30 do autorizaku.Nikdy zadna komplikace,jinak v Porsche Hradec Kralove s donesenym olejem problem nemaji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobrý, kamoš jezdil do modřic cca 4 roky s 1.2htp, povídal, vše mám v servisce, platil vždy kolem 3 tis. přece si tam nic vozit nebudu...nějak se mu nedostávalo peněz, požádal mě o výměnu oleje a filtrů.  filtry hrůza děs, olejový nešel ani ven, kabinový se zhroutil pod nánosem prachu, olej vylitý cca 1,5 litru, přepálenej jak dehet....

a ted tu o karkulce...  :kol-46:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasny , každej krade, autorizaky jsou naho..uby, tak to budem vozit lojzovy do garaže, ten to umí líp...o každym autorizaku v brne jsem slyšel katastrofalni příbehy o tom, jak tam kradou.. asi budu muset vozit auto do severních Čech....tam to je prej lepší... tj je fuk, každý na to mame svuj nazor, zajimalo by mě teda jakej servis mi mužete v Brne doporučit, kde se teda nekrade a vše tam funguje jak ma... dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem se ptal autorizáků na vlastní olej, tak jsem také zmínil možnost oleje 0W-40 a dle nich to výrobce nedoporučuje a nebo prý hrozí vyšší spotřeba kvůli řídkosti tohoto oleje. Přitom ten olej VW 502 00 má.

Ale zde vychvalovaný Millers oil má i na XF Longlife 5W-40 informace, že dobře maže za studena, stejně jak XF 5W-30. Nevím, na kolik je ten 5W-40 subjektivně horší, oproti 5W-30, když stejně budu měnit olej po roce a najedu do 10 000 km za rok, spíš míň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...