Přejít na obsah

Spotřeba 1.6 MPI 75 kW


Aidolon

Doporučené příspěvky

Mám octu r.v.2004 a spotreba 6,7l a 6,8l a to jazdím pre malého do školky čo sú 2 km, alebo do práce 27 km. Je pravda že na to netlačím, radiť do 3000 otáčok, rozbeh radšej jemnejší. Jazdím ale rýchlosťou 85-90km/h, ale obec-neobec. Niekedy tento dedkovský štýl jazdy na chvíľu vynechám a rozbehnem to na rovinke a mimo obec 140-160 len tak pre radosť. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Predpokladam, ze tomu davate pekne za usi - jezdim s dlouhodobou spotrebou (96 kW) do ctyr litru a klimatizaci mam pochopitelne zapnutou porad. Soutezim s kolegou ve spotrebe, ten ma ovsem slabsi verzi TDI, tudiz se moc nechytam. Nicmene nocni navraty z kancelare (125 km) zvladam i s prumerem 3,1. Ovsem je pravdou, ze poprve pribrzdim az doma pred garazi, takze nebudu tim spravnym meritkem pro beznou jizdu... :scooter:

TO JSI ALE ZAPOMĚL NAPSAT ŽE 3,1 JE SPOTŘEBA NA 50KM CO?DĚLEJ SI PRDELKY NĚKDE JINDE ČOBOLE

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jezdím se 74. Mám ji zajetou po tátovi, kterej to jenom tak lechtal a běžným stylem jízdy z Třebíče do Brna, po Brně na byt a koncem týdne domů jezdím za 7,2 a jazdíme v autě 3. Když sme denně dojížděli a nemotal sem se po městě tak se dalo i za 6,9. Jinak Istrie a zpět s průměrem 7,0. Ale mám to bez klimy a gumy 195/65 15. A co sem se díval na průměrnou spotřebu tátovy 2.0 Tdi tak jezdí za 5.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TO JSI ALE ZAPOMĚL NAPSAT ŽE 3,1 JE SPOTŘEBA NA 50KM CO?DĚLEJ SI PRDELKY NĚKDE JINDE ČOBOLE

Oct 2002, TDI 66 KW, motor ALH..... při lehké noze dlouhodobá spotřeba 4,5....město 5,6....dálnice 5,2.... mimo obec 3,8... spolehlivost PPC ověřena kontrolou a opakovaným tankováním

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oct 2002, TDI 66 KW, motor ALH..... při lehké noze dlouhodobá spotřeba 4,5....město 5,6....dálnice 5,2.... mimo obec 3,8... spolehlivost PPC ověřena kontrolou a opakovaným tankováním

Tato sekce jse jmenuje" 1,6i - moje spotřeba" tak proč to jsem píšeš ropáku.

Editováno: , autor: prtko5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen dotaz, mám O1 r.98 1,9 TDI 66 KW a na léto jsem nasadil 205.55 r16 a zdá se mi, že rozdíl je docela veliký ve spotřebě ? Podotýkam že toto měření bylo v provozu v Praze a rychlost vcelku dodržuji 8,3 L / 100 km. Není něco špatně?? Nebo je to fakt normální ještě v tomhle počasí.... ? :feve: Jinak dá se někde seřidit palubní počítač ukazuje tak o litr méně... :X

Editováno: , autor: Johny55
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen dotaz, mám O1 r.98 1,9 TDI 66 KW a na léto jsem nasadil 205.55 r16 a zdá se mi, že rozdíl je docela veliký ve spotřebě ? Podotýkam že toto měření bylo v provozu v Praze a rychlost vcelku dodržuji 8,3 L / 100 km. Není něco špatně?? Nebo je to fakt normální ještě v tomhle počasí.... ? :feve: Jinak dá se někde seřidit palubní počítač ukazuje tak o litr méně... :X

A proč to píšeš do témata o benzínech?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak jsem se rozhodl podělit se také o své postřehy se spotřebou a přijde mě že si to tu hodně lidí moc idealizuje. Já jezdím naprosto normálně ve městě kolem 2500 otáček takže žádný honění. a je to tak že město s křižovatkama tak nějak do 10L pokud jedu mimo město po okreskách a dodržuju předpisy tak je to nějakejch 7.8, pokud dálnice 90-100 km tak 6.5 a pokavad normalni jizda 120-160 tak zhruba 8-9. Podotýkám že mam v autě nové rozvody , škrtící klapku i lambda sondu. Tankuju jen na shellce. Možná je to tím že jsem z LBC a tady jsou všude kopce. Ale fakt bych rád viděl na vlastní oči člověka který se ve městě kde jsou všude semafory dostane s 1.6 74 kw pod 8L

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Tak jsem se rozhodl podělit se také o své postřehy se spotřebou a přijde mě že si to tu hodně lidí moc idealizuje. Já jezdím naprosto normálně ve městě kolem 2500 otáček takže žádný honění. a je to tak že město s křižovatkama tak nějak do 10L pokud jedu mimo město po okreskách a dodržuju předpisy tak je to nějakejch 7.8, pokud dálnice 90-100 km tak 6.5 a pokavad normalni jizda 120-160 tak zhruba 8-9. Podotýkám že mam v autě nové rozvody , škrtící klapku i lambda sondu. Tankuju jen na shellce. Možná je to tím že jsem z LBC a tady jsou všude kopce. Ale fakt bych rád viděl na vlastní oči člověka který se ve městě kde jsou všude semafory dostane s 1.6 74 kw pod 8L

Jeste taky zalezi na noze a jak je zajety motor - znam uplne dve stejne octy - a druha ma skoro o 2L vetsi spotrebu nez ta prvni. Takze bohuzel neda se to nejak srovnavat jak jsem zjistil. Jedna bumba druha je top spotreba. Nejlepe merit spotrebu pri tankovani a dotankovavani :)

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Jeste taky zalezi na noze a jak je zajety motor - znam uplne dve stejne octy - a druha ma skoro o 2L vetsi spotrebu nez ta prvni. Takze bohuzel neda se to nejak srovnavat jak jsem zjistil. Jedna bumba druha je top spotreba. Nejlepe merit spotrebu pri tankovani a dotankovavani :)

Jo to je fakt.Akorát u mé netuším jestli je zajetá špatně a nebo jestli je ještě nezajetá.Někde psali že ten motor začíná být veselejší tak po 100 000Km.Ale faktem je že na řeči typu jezdím s 1.6 55Kw za 5.5-6l už nevěřím.Možná na pal.PC to tak vypadá, ale skutečnost je jiná.Pod 6.5 se s ní člověk nedostane-ne a ne a ne.Pravda je spíš tak 6.8-8.5l ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to je fakt.Akorát u mé netuším jestli je zajetá špatně a nebo jestli je ještě nezajetá.Někde psali že ten motor začíná být veselejší tak po 100 000Km.Ale faktem je že na řeči typu jezdím s 1.6 55Kw za 5.5-6l už nevěřím.Možná na pal.PC to tak vypadá, ale skutečnost je jiná.Pod 6.5 se s ní člověk nedostane-ne a ne a ne.Pravda je spíš tak 6.8-8.5l ;)

čoveče já s ní jezdím na dálku za 6,2 a není to jen z pal PC. Je to normální svižnější jízda, ale žádné závodění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čoveče já s ní jezdím na dálku za 6,2 a není to jen z pal PC. Je to normální svižnější jízda, ale žádné závodění.

Ale jo já tam mám v poslední době taky průměr 6.3-6.5l podel pal.PC, ale reálný výpočet je kolem 7l.Takže buď neumím počítat, nebo je PC velkej optimista.Je taky fakt, že u mě té spotřebě přispívá profil terénu(Kraj Vysočina)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Skodu Octavii 1.6 SR r.v. konec 99.

Auto je zajete po tatovi,jezdil s tim celkem slusne.

Ted jezdim do skoly,je to rovinka,asi 23 km a do skoly dojedu s prumerem 6.0 ale nevytacim to,na rovinach rozjedu a pak dojizdim bez plynu,da se to,ve meste ta spotreba ukazuje kolem 10L ale to jen na kousku,takze je to neobejktivni. Pak to klesne a doma mam pak kolem 7. Pac bydlim na kopci a do skoly jedu z kopecka. Da se s tim jezdit dobre,kdyz tomu trosku topis tak kolem tech 8L. Zkoušel sem kolik najedu za 1000kč a najel sem zhruba 470km,cena benzinu 31kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera Brychtis kupoval octu 97 a tak sem to řídil k němu domů. Tábor - Pelhřimov - Jihlava - Vel. Meziříčí a kousek za 5,8 a to sme nejeli zrovna moc na spotřebu a on s 81 kW Tdi 5,6. Tak mi přijde, že to těm starším octám musí blbě ukazovat, protože se svou tam tohle číslo vidím málokdy ikdyž se snažím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...