Přejít na obsah

Koupě Octavie II


Lancelot

Doporučené příspěvky

Tak ty vstriky to je mazec teda.To vypada ze si fakt radsi koupim 1.9 s vybavou a bude klid.Benzinaka bych rad ale to by me asi sezralo :(

Tak benzin určité papá mě se nepodařilo jet pod 7l, ale zas jsem nepřekročil 14L. 98%jezdim město krátký trasy tak jsem na 10l ale nedávno jsem jel dálku a dostal jsem se na 7,8l což není taková hrůza. Jinak raději bych chvilku počkal na RS myslím, že cena do 200tis se vejdeš bez problémů kór nyní s příchodem nové generace RS spousta lidí je budechtít prodat a koupit novou. Já ho mám cca 4roky a zatím jsem nemusel řešit žádné závažné věci a to svezení je parádní :-).

Editováno: , autor: Arlo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo mozna mas pravdu zacinam fakt premejslet ze bych jeste vydrzel a splnil si sen ale chtel bych spis dieslovou akorat fakt nevim jak to je nakladny auto o kolik vic nez ta 1.9tdi potreboval bych kdyby mi sem nekdo napsal co se tam podelava a na kolik to vyjde docela me to laka pockat a jezdit jeste s fabkou fakt nevim:( Neznam motor nic zacinam cist recenze a rikam si ze se toho asi moc bojim kdyz to vidim kolem sebe jak nikdo nic neresi.......takze fakt nevim ani nevim za kolik bych s tim jezdil s tou naftovou.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ereso je asi každýho sen a přeju ti aby se ti ten sen splnil! Určitě to všechno pořádně zvaž ale nekoukej na to že jak jsi napsal hodně lidí nic neřeší. To že spousta lidí má třeba hromadu peněz a nic neřeší ještě neznamená že ani ty nic nemusíš řešit,ale tím nechci říct aby si se něčeho třeba bál. Mě by se taky ereso líbilo, ale už jen z finančních duvodu jsem do něj nešel. Pořídil jsem si svého černého mazla a snažím se ho trochu na ereso předělat ale jasný je že svezení bude v eresu asi o něčem jiném. Bohužel je doba kde jsou peníze všude jen na prvním místě. Tak přeju štastné a pak i správné rozhodnutí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mas pravdu s tema penezma ja prave taky takhle uvazuju spis bych rek ze i lidi ktery ty penize proste nemaj nic neresej a naflakaj si pujcky a nazdar.Ja se prave bojim aby me to auto nerujnovalo co se tyce oprav a provozu proste jako takovyho.Myslim ze asi budu hledat spis vybavenou 1.9 to bude rozumnejsi volba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo myslim ze jezdim rozumne nejsem zadnej dobytek.Musim to poradne promyslet vzhledem k budoucnosti s pritelkyni a tak vim ze rozumnejsi bude 1.9 ale srdcem RS :D nechavam tomu cas nespecham na to vubec kdyz by se nasla nejaka pekna 1.9 s doboru vybavou tak bych asi nevahal za prijatelny prachy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud koupíš 1.9 tak s toho nedělej pseudo RS, to vypadá opravdu trapně. V práci stává jedna taková na parkovišti. Nárazníky RS, na masce znak RS a hádej co má ten pitomec za štítek na pátých dveřích (začíná to na M) :) Do auta už se pak ani nemusíš dívat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdrec bejci ;) ....

 

Mam prosbu, muzete mi to nekdo proklepnout ? Ci byl ste se na to nekdo podivat ?

 

     povidejte, prehanejte ;)

 

   Predem vsem za ochotu diky  ;)

 

 

VIN: _________ TMBGE61ZX62167365 ___________

 

 

inzerat zde: http://autobazar.aut...kw-2839536.html

 

 

   Vsem jeste jednou dekuji   :kol-47:   ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chci kilometry a nejakou lepsi historii,.... ci nejak to vic proklepnout ;)

 

 ........ kdyz sme u tech motoru,... ktery ty dvoulitry byli poruchovy ? slysel sem ze nejaky kody motoru a nekdo rika ty ze zacatku vyroby ;)

 

      muze mi nekdo rici detaily ci co a jak ? a co presne se tam sralo a potkalo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele kluci o dvojlitrech roku 2005 jsou tady napsány stohy = nebrat - praskaj hlavy!!!

Já bych nebyl tak rezolutní, chce to znát historii servisů a pak je to o ceně. Jestli se na auto krom běžného servisu nesáhlo tak bych cenu viděl tak 80 -90tkč, jestli už bylo něco měněno cena auta by pro mě stoupala.

 

Turbo + 10tkč, setrvačník + 10tkč, měněná hlava +20tkč, převodovka opraveny ložiska alá Sixta +8tkč, měněná převodovka + 5 – +15tkč, vstřiky +3 – +5 tkč/kus, díly podvozku a řízení +5 – +20tKč , klima kompresor +3tkč, chladiče +2 – +5tkč, tandemové čerpadlo + 3tkč, čelní sklo(to už bude taky domlácené) +4tkč, alternátor +4tkč, startér +4tkč, klapky klimatizace (jejích tam tuším 6ks) +2tkč/kus, výfuk +1 – 4 tKč, řídicí jednotky 2 – 8tkč, pokud bys byl detailista airbag má živostnost 10 let tuším, různá elektronika, zámky dveří atd. +1 – 5tkč.

 

Kdybych to přehnal a vše vypsané bylo vyměněno, tak bych bral klidně i za 180tkč, ale to je nereálný extrém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdrec bejci ;) ....

 

Mam prosbu, muzete mi to nekdo proklepnout ? Ci byl ste se na to nekdo podivat ?

 

     povidejte, prehanejte ;)

 

   Predem vsem za ochotu diky  ;)

 

 

VIN: _________ TMBGE61ZX62167365 ___________

 

 

inzerat zde: http://autobazar.aut...kw-2839536.html

 

 

   Vsem jeste jednou dekuji   :kol-47:   ;)

2,0 TDI 9 let stará. Honem od toho uteč nebo dáš další úspory do oprav.Kdyby to byla 1,9 tak dejme tomu. Navíc tipnu,že to má loglife. Takže chudák motor bude dávno zanešenej a většina těsnění rozežraná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý večer vespolek,

obracím se na Vás s žádostí o radu ohledně koupě OII. Nikdy jsem žádnou neměl, tak nevím, jak se rozhodnout. Cenový limit je  kolem 160 000,- Kč. Vím, že to není moc, ale je to max, co si můžu teď dovolit. Upřímně se rozhoduji jestli naftu či benzín. Ročně najezdím cca 10 000  km. Z toho je tak 50% město a 50% mimo. Do práce dojíždím 40 otočka (20/20). Tam je to většinou do kopce a tudíž zpět zase skoro všechno z kopce. Jednou za rok či dva jedu Itálii nebo Chorvatsko. Výbava nějaký ten střed. Patřím k těm klidnějším řidičům, co dodržují pravidla a k rychlé jízdě se urvou jenom občas. Zatím, co jsem koukal, tak by se mi tak líbilo toto (není podmínkou, jen pro představu):

 

http://www.gregi.cz/index.php?nabidka-octavia-ii-2-0tdi-xenony-serviska-tempo-3397_strana-2_hledej-0;164;0;0;0;0;0;octavia

http://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda/octavia/14793561?goFrom=list

 

Děkuji Vám za Vaše rady.

Přeji hezký večer. Roman

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10000 km? Benzin. Disel se "vyplati" od najezdu 20000 a vic. Benzin je levnejsi na provoz, sice o malinko vic zere ale dily sou o dost levnejsi. Navic je tam mensi sance ze se ti neco rozhasi. Si to jenom vem u toho diselu - potencionalni riziko jsou vstriky, hlava, dvouhmota, prevodovka atd... staci si to tady procist.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý večer vespolek,

obracím se na Vás s žádostí o radu ohledně koupě OII. Nikdy jsem žádnou neměl, tak nevím, jak se rozhodnout. Cenový limit je  kolem 160 000,- Kč. Vím, že to není moc, ale je to max, co si můžu teď dovolit. Upřímně se rozhoduji jestli naftu či benzín. Ročně najezdím cca 10 000  km. Z toho je tak 50% město a 50% mimo. Do práce dojíždím 40 otočka (20/20). Tam je to většinou do kopce a tudíž zpět zase skoro všechno z kopce. Jednou za rok či dva jedu Itálii nebo Chorvatsko. Výbava nějaký ten střed. Patřím k těm klidnějším řidičům, co dodržují pravidla a k rychlé jízdě se urvou jenom občas. Zatím, co jsem koukal, tak by se mi tak líbilo toto (není podmínkou, jen pro představu):

 

http://www.gregi.cz/index.php?nabidka-octavia-ii-2-0tdi-xenony-serviska-tempo-3397_strana-2_hledej-0;164;0;0;0;0;0;octavia

http://www.sauto.cz/osobni/detail/skoda/octavia/14793561?goFrom=list

 

Děkuji Vám za Vaše rady.

Přeji hezký večer. Roman

Při takhle malém nájezdu se nafta nevyplatí. Jdi do benálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Když zůstanu u příspěvku o WEJGLL ohledně koupě OII tak mám podobný limit 140 000kč, ale co koukám na netu, tak jsou v té ceně samé TDI, když najdu benzín tak 2.0 FSI a to co jsem došetl není moc dobré..Tak mě zajímá který z benzínových motorů doporučujete?..Dot jsem slyšel o 1.8 TSI:)...Děkuju za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...