Přejít na obsah

Koupě Octavie II


Lancelot

Doporučené příspěvky

Mým příspěvkem jsem jenom chtěl říct, že podle mě se ty problémy s 2.0 TDI obecně dost přeceňují, zvláště lidmi, kteří s tím nejezdí a znají je jenom z doslechu. I když já vlastně o těch problémech taky nemůžu psát, žádný jsem nezažil... holt mám na ty 2.0 103 kW štěstí nebo co...

Ale teď vážně - o potížích např. viz karlos jsem si početl, to je jeden extrém ... a druhý extrém (pro PD asi nedosažitelný) je výdrž a spolehlivost předchozích rotaček. Takže realita bude asi někde uprostřed

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak rikaji chlapi, s firemnima jak sem pisal se u nas nikdo nemazli, jen ja kdyz neco slysim kdyz s nima jedu ci se mi neco nezda tak je zenu do servisu, nemam tucha co se na nich kdy delalo, ale turbo, setrvak ci neco takovyho se na nich nedelalo na 100% coz se o sefovym supreblbu rict neda, ten je v servisu vic nez na silnici, kdyz sem ho tam onehda vezl tak sem se ptal jestli je to normalni stav a nebo je to nejporuchovejsi auto v koncernu :) a rekli ze to bude ta druha volba - ale tady je to stylem jizdy to vim na 100% :).

Nase firemni 103 - pohoda a kamos ma 103 najetejch 150tis a taky no problem. A ja se klonim k tomu ze je to super kara a super jede o tom zadna a srovat to s mou 77kw se fakt moc neda co do pruznosti motoru a rychlosti potazmo z pocitu jizdy, nalupes rychlosti a jedes, das sestku na dalnici a kdyz chces predjet jen pridas, zadny podrazeni nic proste sproste slapnes a jedes a jeste te to vmajdne do sedacky takze motor super. A kdyz kapnes na dobry asi no problem. Na druhou stranu 77kw taky jede, jen vic radic, je tam cca litr rozdil ve spotrebe coz ja ocenuju a narval sem do ni taky uz nejakej peniz ale hold ma vic najetejch no a konecne, je cerna oproti tem firemnim stribrnejm takze jasna volba :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoznačně 2,0 TDI je to kvalitní motor jenom mně zarazila trochu větší spotřeba oleje. Mněl jsem možnost jezdit s 1,9 a to není povedený motor a taky má větší spotřebu oleje . S 1,9 je problém předjet auto na rovině. Problém s 2,0 TDI není žádný jsou to pomluvy od majitelů 1,9 nebo závist že nám to lépe jede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoznačně 2,0 TDI je to kvalitní motor jenom mně zarazila trochu větší spotřeba oleje. Mněl jsem možnost jezdit s 1,9 a to není povedený motor a taky má větší spotřebu oleje . S 1,9 je problém předjet auto na rovině. Problém s 2,0 TDI není žádný jsou to pomluvy od majitelů 1,9 nebo závist že nám to lépe jede.

:smich::smich::smich: ze který planety si sem spadnul ? Až jednou o tom motoru 2.0TDI PD napíšu knihu, a bude hodně dlouhá, tak ti jeden kousek pošlu i s podpisem :smich::smich::smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

77kW "není povedený motor" :kol-98:

Osobně kdybych dnes volil znovu, tak vzhledem k tomu, že najezdím 30tis ročně bych šel opět do TDI a z vlastní zkušenosti zase do 103kW. Pokud bych najezdil míň, šel bych do 1.8 TSI. Ale znám také lidi co mají 77kW jsou naprosto spokojeni a to se počítá. Každý má hold něco do sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavní problém 2,0 TDI je že jim 1,9TDI zavidějí :smich: :smich: :smich:

Máme taky firemní flotilu 1,9 a dostává kouř přesně jak je popisováno výše... a celkem drží... 1,9 se myslím i vyrovná spolehlivostí starým 66 a 81...

2,0 je asi problematičtější, ale asi to nevybočuje z normálního průměru... trochu to bude o smůle na určitý kus...

Jenom se pořád nerozplývejte že to "jede".... o vmačkávání do sedaček atd... :p Sorry ale to je komentář jednatrojkařů kteří dostali 100kw a nikdy neseděli v něčem, co opravdu jede....... O žádné octávii bych netvrdil že "jede"... teda jedna by byla, ale tu tu asi nikdo nemá... lol neb jich bylo postaveno jen pár desítek..

Editováno: , autor: 1.8T
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Ja mám O2 s 2.0TDI a som spokojný. Neviem povedať presne koľko má auto najazdených lebo som to kupoval ako jazdenú. :)

Ja by som k tejto problematike prispel matematicky. Motory 2.0TDI dávajú do všetky koncernové autá a vyrobili ich hádam státisíce. Ak by chybovosť prekročila nejaké percento tak by to asi riešili vyradením motora z ponuky, prepracovaním konštrukcie, ... Nestalo sa.

Osobne si myslím, že výkon je nejak optimálne vykalkulovaný a chiptuning tiež neprispieva k životu motora.

Dajme tomu, že dvaja si kúpia 2.0. Jeden robí osobnú dopravu a za rok najazdí 200.000km, druhý si ho kupuje ako rodinné auto a ročne najazdí cca. 20.000km. Keď obidvom praskne hlava pri 200.000km-och, tak jeden nadáva, že má ročné auto a nevydržal nič, a druhý si ho chváli, že až 10 rokov mu dobre slúžil.

Je to uhol pohľadu, takisto ako pohľad na výkon, na výbavu, ... Aj s 1.9 aj s 2.0 môže byť človek veľmi spokojný a môže ich aj prekliať.

Ešte jeden off-topic: Pamätám si, že ľudia v zime roztláčali Škodovky 105, 120, lebo neštartovali. Aj my sme mali 120-nu a ako 30 ročný štartoval na prvý krát aj v -15. Takže môžeme pouvažovať nad tým, či to boli dobré alebo zlé autá.

Editováno: , autor: z.j
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Garrett vítězem...... :kol-50: Tak poznámka že jich bylo postaveno jen pár desítek byla myslím slušná nápověda.. Mohl si ji koupit i smrtelník... postavili by ji na zakázku......ale ta cena.... nová 16 melounů s díly a servisem na jednu sezonu. Ten servis byl ale pouze programátor, motorář a podvozkář. Díly preventivně předepsané - např spojka po každé soutěži a pod...

Mechanici a vše ostatní vlastní...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co to prosím tě píšeš za blábol?? 77kw nepovedenej motor a nedá se s ním předjíždět? Pořádně si přečti všechny reakce a pak hodnoť! Óóó zas jeden chytrák který někde něco slyšel, nebo se v 77kw jednou svezl!!

Tak pozor nechápu jak můžeš něco takového napsat když jsi 2,0 TDI viděl jenom ze zadu jak tě předjel natož se sním svést. Napsal jsem vlastní zkušenosti a né jako ty jenom komentovat něco co jsi přečetl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to prrr chlapče!!! Už mám nějaký to auto za sebou a 2,0TDI jsem taky jezdil. Neříkám,že se chovala špatně,ba naopak, ale musel jsem reagovat na to tvé slůvko "závist" a se 77kw 1,9 se nedá předjíždět. Pokud by se s ní nedalo jezdit,tak by si ji tolik lidí nekupovalo, včetně mé maličkosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a kto chce mat 1,9 TDI 6 kvalt tak si kupi 4x4 :-)

Ahoj, mám octaviii 2.0 tdi a max.spkojenost. 140 koní je 140 koní . A i když čipnete 1.9 TDI, tak nikdy nepojede tak jako 2.0 tdi. Má větší kroutak a větší sílu, neříkam že razantní,ale je to tak. A 2.0 jde čipnout ještě na víc,ale to bych nedělal,i tak to jede dobře. Jinak jsou negativní názory na 2.0 tdi,ale to je kus od kusu. Oschazí blok motoru a turbo,ale tohle je většinou při načipování.

Věc názoru....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám octaviii 2.0 tdi a max.spkojenost. 140 koní je 140 koní . A i když čipnete 1.9 TDI, tak nikdy nepojede tak jako 2.0 tdi. Má větší kroutak a větší sílu, neříkam že razantní,ale je to tak. A 2.0 jde čipnout ještě na víc,ale to bych nedělal,i tak to jede dobře. Jinak jsou negativní názory na 2.0 tdi,ale to je kus od kusu. Oschazí blok motoru a turbo,ale tohle je většinou při načipování.

Věc názoru....

myslim,ze se mylis protoze kdyz cipnes 1.9 tak neni problem mit uplne stejny vykon a hodnoty jako 2.0TDi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Ja mám O2 s 2.0TDI a som spokojný. Neviem povedať presne koľko má auto najazdených lebo som to kupoval ako jazdenú. :)

Ja by som k tejto problematike prispel matematicky. Motory 2.0TDI dávajú do všetky koncernové autá a vyrobili ich hádam státisíce. Ak by chybovosť prekročila nejaké percento tak by to asi riešili vyradením motora z ponuky, prepracovaním konštrukcie, ... Nestalo sa.

Osobne si myslím, že výkon je nejak optimálne vykalkulovaný a chiptuning tiež neprispieva k životu motora.

Dajme tomu, že dvaja si kúpia 2.0. Jeden robí osobnú dopravu a za rok najazdí 200.000km, druhý si ho kupuje ako rodinné auto a ročne najazdí cca. 20.000km. Keď obidvom praskne hlava pri 200.000km-och, tak jeden nadáva, že má ročné auto a nevydržal nič, a druhý si ho chváli, že až 10 rokov mu dobre slúžil.

Je to uhol pohľadu, takisto ako pohľad na výkon, na výbavu, ... Aj s 1.9 aj s 2.0 môže byť človek veľmi spokojný a môže ich aj prekliať.

Ešte jeden off-topic: Pamätám si, že ľudia v zime roztláčali Škodovky 105, 120, lebo neštartovali. Aj my sme mali 120-nu a ako 30 ročný štartoval na prvý krát aj v -15. Takže môžeme pouvažovať nad tým, či to boli dobré alebo zlé autá.

Souhlas . Sice sem se 103 zatím najezdil prd,ale zatím spokojenost. doufám že to nezakřiknu...

¨

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už ji mám doma. Je jak nová a jede super, tak doufejme, že vše vydrží.

Snad tu spojku měnili včetně dvouhmotaku...Aspon jsem někde četl, že se mění komplet?

Jinak s tema rozvodama to byl omyl a musím je asi za 6tis.km udělat.

Je lepší je nechat udělat v autorizovanym nebo někde mimo, pac cenove je to nekde uplne jinde. Koukal jsem na www.skoda-dily.cz a vychazi tam cela sada asi kolem 5tis. i s pumpou, ale zase nevím jestli trebas v autorizovanym nemaji na to nějaký sady bo přípravky. moc se v tom nevyznam,tak bych potreboval poradit na co si dát pozor a co je lepší za značky dílů atd? V autorizovanym to bude min. 14 tis. a kdovi jaky sikulove to tam dostanou do ruky a jaky dily do toho daji...

Tak co myslíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už ji mám doma. Je jak nová a jede super, tak doufejme, že vše vydrží.

Snad tu spojku měnili včetně dvouhmotaku...Aspon jsem někde četl, že se mění komplet?

Jinak s tema rozvodama to byl omyl a musím je asi za 6tis.km udělat.

Je lepší je nechat udělat v autorizovanym nebo někde mimo, pac cenove je to nekde uplne jinde. Koukal jsem na www.skoda-dily.cz a vychazi tam cela sada asi kolem 5tis. i s pumpou, ale zase nevím jestli trebas v autorizovanym nemaji na to nějaký sady bo přípravky. moc se v tom nevyznam,tak bych potreboval poradit na co si dát pozor a co je lepší za značky dílů atd? V autorizovanym to bude min. 14 tis. a kdovi jaky sikulove to tam dostanou do ruky a jaky dily do toho daji...

Tak co myslíte?

Do servisu to nedavej....chteji za to hromadu penez....tady na foru je dost lidi kteri to delaji a nech si to udelat komplet i s materialem a nebudes mit zadne starosti a budes v klidu

Editováno: , autor: davidek.c
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...