Přejít na obsah

Čekání na Rapida - koupě nového vozu


manfroto

Doporučené příspěvky

Dnes jsem si počkal na kolegu co měl pujčeného rapida eleganc 1.6 tdi..naskočil jsem a několik km jsem se s ním svezl..když přijíždělo auto na 17" se stříbrnou metlou vypadalo vše super,ocenil jsem první dojem...ale bohužel po nasednutí a vstřebání toho,že je vůz nový,čistý a voňavý..jsem byl trochu zklamán..ten levně vzhlížející plast(ano ,je nový,svěží,ale když už má takový dojem člověk na začátku,jaký bude dojem po několika letech..)zvykne si? chrom doplňky to nezachrání.. prostě vyzuální dojem při příjezdu k mému domu 90% po nasednutí 60%..17"kola  tvrdé,motor ne zrovna z těch tišších..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, Rapid je tvrdy, odskakuje na nerovnostech a vevnitr nic moc.. ujel jsem s timto vytvorem asi 20km a moje Fabka II mi prisla daaleko lepsi.. ale. je to muj pocit... taky je videt, ze se na rapidu setrilo daleko vic nez na fabce, plasty, stahovani oken, lampicky.. proste jsou to picicandy, ale ve vysledku je to jedna velka optimalizace..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fábii II má moje manželka a můžu jednoznačně říci, že Rapid je jinde, spíše bliž k Octavii než k Fabii. Fábia je výborný auto na ježdění po městě a okolí ale do Chorvatska bych s ní jet rozhodně nechtěl. S Rapidem klidně.

Editováno: , autor: Diver
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jel na 15" kolech ca 20km - naschvál jsem jezdil nerovnosti, díry, kočičí hlavy, prahy a přišlo mi to v pohodě...nemůže to bejt těma kolama? co se týká interieru, plast na palubovce mi nevadí...co mi ale přišlo nepříjemný byly plasty ve dveřích a pak tvar palubovky u spolujezdce jak má kastlík...takový strohý rovný jak z dobytčaku, hlavně když na to koukám z místa řidiče, přitom to tam stačilo jen prohnout do U jak jsem zvyklej a bylo by to fajn......ale stejně jsem objednal :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to ti klidně můžu napsat, že ty plasty budou bezproblémů. zpracování je na vysoké úrovni a pokud narážíš na měkčený plasty, tak bys měl vědět, že právě palubka z měkčenýho plastu je problémová co se pazvuků týká a u palubky z tvrdýho plastu s těma pazvukama tolik problémů nebývá. berme vpotaz stejnou vysokou úroveň zpracování. zbytek plastů je ve standardu s ostatníma autama, takže nechápu ty obavy. v případě Rapidu je jasně vidět, jak na lidi působí média. 

Editováno: , autor: vormen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem zklamaný..chtěl jsem na léto kupovat další vůz,ale teď jsem v rozpacích..Fábii II mám taky a můžu potvrdit tvá slova..dát skoro o 100.000,- víc a nemít dobrý pocit...

O 100 tisíc víc? Není to nějak moc?

Já měl také FII v celkem slušné výbavě a stála mě před 3 roky necelých 400 tisíc. A současný Rapid mě stál jen o 30 tisíc víc a kromě toho, že mám o něco větší auto (hlavně kufr), tak navíc od Fabie mám ještě o 22kW silnější motor, lepší klimatizaci, výbavu pro GSM hands free přes autorádio, ...

A pocit mám z Rapida velmi dobrý. Určitě ne horší než z Fabie. Snad jediné zklamání je pro mě to, že okno u řidiče nevyjíždí nahoru samo na jeden krátký povel, ale že se musí spínač držet celou dobu zavírání okna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

manfroto: Zajímavé je, jak málo stačí a pocit z Rapida se může diametrálně změnit k lepšímu. Měl jsem na víkend půjčenou Škodu Rapid Ambition FRESH 1.2TSI 63kw, 15" kola. Najel jsem jako řidič i spolujezdec na předním i zadním sedadle 550km. Jako celek s cenovkou 260.000,- (včetně slevy na financování, přeplatek cca 8.000,- takže cena vlastně 268.000,-) dle mého vnímání hodnota odpovídající, svezení příjemné a nečekaně tiché. Při vracení jsem si chtěl ještě otestovat 1,2TSI 77kw, dostal jsem auto ze začátku výroby ve výbavě Ambition na 16" kolech a to musím říct je jedním slovem PEKÁČ, pokud bych testoval jako první toto auto, Rapid bych okamžitě zavrhl.Ve výbavě FRESH jsem měl pocit blížící se Octavii, ve druhém voze jako v základní Fabii...Samotného mě ten rozdíl překvapil! Doporučuji vyzkoušet!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

manfroto: priklad porovnani cen fabia vs. rapid

 

Rapid ambition fresh 1,2 Tsi 63kw 299 900,-

Fabia ambition fresh 1,2 Tsi 63kw 264 900,-

 

rozdil tedy cca 35 000,-

ve fabii je horsi vybava [ horsi radio, manual klima, atd..] a je mensi.... takze mi ten cenovy rozdil prijde tak akorat mozna spis ve prospech rapidu.

Editováno: , autor: runner
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

manfroto: Zajímavé je, jak málo stačí a pocit z Rapida se může diametrálně změnit k lepšímu. Měl jsem na víkend půjčenou Škodu Rapid Ambition FRESH 1.2TSI 63kw, 15" kola. Najel jsem jako řidič i spolujezdec na předním i zadním sedadle 550km. Jako celek s cenovkou 260.000,- (včetně slevy na financování, přeplatek cca 8.000,- takže cena vlastně 268.000,-) dle mého vnímání hodnota odpovídající, svezení příjemné a nečekaně tiché. Při vracení jsem si chtěl ještě otestovat 1,2TSI 77kw, dostal jsem auto ze začátku výroby ve výbavě Ambition na 16" kolech a to musím říct je jedním slovem PEKÁČ, pokud bych testoval jako první toto auto, Rapid bych okamžitě zavrhl.Ve výbavě FRESH jsem měl pocit blížící se Octavii, ve druhém voze jako v základní Fabii...Samotného mě ten rozdíl překvapil! Doporučuji vyzkoušet!

 

jako, že to byla holota bez výbavy? A na těch kolech tvrdý ? A rozdíl motorů k lepšímu nebo horšímu?:)

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedná se o můj subjektivní názor, ale chování Rapida FRESH na 15" kolech je opravdu velice příjemné, jízda tvrdší ale neudrncaná i na D1. V interiéru příjemné ticho srovnatelné s našim Yetim 1,8TSI na 16“ kolech. Opravdu jsem měl pocit blížící se spíše Octavii. Neakční auto na 16" kolech naproti tomu drncalo a na nerovnostech se kymácelo, byla podstatně hlučnější. Motor i kola se ozývala více, byly slyšet i rány od nápravy. Můj pocit naprosto srovnatelný s Fabii II 1,2 HTP ve které jsem se posléze odebral k domovu. Druhé auto bych si místo Fabie nekoupil, první ANO!

 

Přečetl jsem si pár testů a neakční auto mělo všecky neduhy, které vnich byli popisovány.Škodovka, zřejmé hodně zapracovala...Mimochodem, můj prodejce měl jako služební prvního Rapida co jim dorazil na salón a toho před 3 týdny vyměnil za auto, které jsem testoval. Popsal mi naprosto stejné pocity. Prý na benzínku přes retardér vjížděl krokem aby se kolemjdoucí neotáčeli za zvukem rány od kol, nové auto přejede bez rány…



 

Editováno: , autor: martineQ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja to prave testoval taky na 15kách a byl jsem s nerovnostma spokojen proto jsem radši nepřiobjednával 16ky, kor když budu jezdit hlavně město.... komfort je pro mě důležitější než jak to bude vypadat:) navíc ten rozdíl v ceně pneu je taky pak značný.... ale kdo ví třeba freshová verze už je i na 16kách nebo 17kách v pohodě jak tu někdo psal...

Editováno: , autor: rogerer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hosi to si opravdu myslite, ze Fresh ma jiny podvozek ze nedrnca a lepsi tlumeni hluku a podobne jak tu pisete? Je to uplne to stejne jen zlevnene a s trochu lepsi vybavou. Podle me je zcela vylouceno, ze by to stejne auto z akce Fresh a pred ni jelo jinak.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže ten rozdíl jak psal "martineQ" musí být způsoben těma většíma kolama anebo už je to za tu dobu vybouchaný.... kamarád měl půjčenýho 1.6 TDI na 17kách a taky říkal že nerovnosti a hlavně kočičí hlavy byly šílený....mně na 15kách to přišlo úplně v pohodě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

srovnatelná výbava, ale nesrovnatelný auta. užívej si měkčených plastů, ale bacha! než nastoupíš, tak neotevírej oči, ona totiž FII je tak hnusná, že by to ani ten interiér nezachránil. koupit já před rokem tu hrůzu a teď mít možnost mít Rapida, tak se přinejmenším mlátím do hlavy a každopádně závidím jejich majitelům, což bude tvůj případ soudě podle tvých příspěvků. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...