Přejít na obsah

Vaše spotřeba


hollywood.2

Doporučené příspěvky

Tož chlapi,

včera Olomouc-Brno-Znojmo a se spotřebou 4,4 l/100 km ( ale  úsek Prostějov- Vyškov omezení na 80 km/hod) a jinak max. 100 km/hod po dálnici. Z Brna do Znojma dodržování rychlostních limitů. Na zpáteční cestě jsem kvaltoval a moc jsem limity nedodržoval a hned se to odrazilo na spotřebě, která byla 5,2 l/100 km. Tož tak.

 

Kdybych jezdil po dlanici 100 km/h tak mne po par km klepne. Ja si ted dal s tydennim rozestupem 2x trasu Brno - Praha a zpet a po te D1 proste pod 140km/h jet nemuzu, protoze bych pak musel jet pravym pruhem a to urcite nechci. Realne to je spise  nekde mezi 140-160km/h.

Ted v nedeli jsem zpatecni cestu z Praglu do Brna jel celou cestu 160, s vyjimkou omezeni kvuli rekonstrukci, kde rychlost sla dolu na cca 100-120, dle toho jak moc to tam bylo zasekany. Vysledna prumerna spotreba dle PP, 6.7l.

Shodou okolnosti mam i dlouhodobou prumernou spotrebu po 5500km, tech 6.7l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auto - 1.2 TSi/ 63 kW, ambiente jsem koupil začátkem března na letních pneumatikách, tak jsem začal jezdit až na začázku dubna - tuhá zima. Od té doby mám najeto 6 700 km s průměrnou spotřebou někde kolem 5 litrů podle PP - tankuji na Agip stále u stejného stojanu do plna a podle výpočtu to vychází 5.05 litrů. Jezdím podle pravidel, průměrná rychlost většinou kolem 65 km/h. 90% mimo město, minimálně dílnice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak taky přidám poznatek. Mam 1.2 TSI 77kW. Dnes jsem jel trasu ze Slovenska (Šaĺa) do Kralup nad Vltavou. Cestou jsme se stavili ještě na hradě Buchov u Buchlovic (pěkný kopečky). Schválně jsem měl PP přepnuty na rychlost, abych se nenechaval ovlivnit spotrebou. Všude jezdím předpisově + cca 5-10km/h. Zkrátka žádná brzda :). Z Brna po dálnici až domu (krom prujezdu Prahou) rychlosti 130-160km/h (krom omezení na D1). Byl jsem prakticky plně laožen (4 dospeli lidi + Pes a bagáž na 3 dny). Výsledek velmi příjemných 5,8l. Mam najeto cca 4200km. Obrobská spokojenost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Projeli jsme se z RAPIDEM (1,2 TSI - 63KW) do Zoo Lešná. Než jsme vyjeli musel jsem na druhém konci města vyzvednout pasažéra. 20 km najeto ve městě pak jsme vyjeli směr ZOO. Cesta Ostrava - Mošnov - Nový Jičín - Val.Mez. pak směr Ratiboř - Lukov všechno okrskové silnice. V autě tři dospělí a jedno dítě. Na fotkách je průměrná spotřeba 5,2l. Průměrná rychlost 56 km/h délka trasy 112 km. Tahle cesta od Ratiboře není žádná rovinka, ale jsou tam i kopce docela táhlé. Takže ze spotřebou naprostá spokojenost. Průměrná rychlost 56km/h samozřejmě  všichni vědí, že jsem nejel celou dobu 56km/h.post-84126-0-07355100-1374524834_thumb.jpost-84126-0-90233800-1374524855_thumb.jpost-84126-0-65771400-1374524872_thumb.j 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

.

 

 

..jedna cesta prece nevypovida nic o tankovani... najed 10 000km napis si kolik vzals PHM a pak udelej prumer.. ne ze nekdo jede 100km a vyfoti prumer 5.5 litru.. ja kdy jedu z Bitese do Brna taky jedu za necelych 6, protoze je dalnice z kopce...

 

Hloupé přepočítávání jsem tak akorát dělal na starém autě kde nebyl palubní počítač! Pro tvou informaci teda mám najeto 4130 km hlavně město dlouhodobá spotřeba 6,0 litrů. Rapid má nádrž 55 litrů. Můžeš si to vypočítat kolikrát jsem natankoval plnou nádrž. Jednoduchý výpočet! Můžeš si to vypočítat. A pak mi napsat kolik Ti to vyšlo.  Auto jsem koupil 29.3.2013 od té doby jsem najel tyhle KM.
Co máš za automobil? Máš vůbec tenhle motor? Myslím, že Škodu Rapid nemáš.
Samozřejmě jsem myslel, že tohle forum je o ŠKODĚ RAPID a motoru 1,2 TSI a zkušenostech majitelů. Jak špatných tak hlavně dobrých. 
 
Jelikož předpokládám, že jsi  tuhle trasu nikdy nejel takže nemůžeš vědět jaké kopce tam jsou. Cesta do ZOO Lešná směrem od Ratiboře je to tímhle směrem pouze nahoru i Lukov je stále víc na horu. Pak z Lukova na ZOO je menší kopeček směrem dolů, ale nic moc. Takže z kopečka jsem jel až směrem z Lukova na Kašavu, Držkovou a dál do Ratiboře. 
To co jsi napsal bylo absolutně bezpředmětné.
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marcelos má pravdu...píšou se zde jak průměry za určité trasy, tak průměry dlouhodobé.

 

Tak mě napadá...podruhé jsem zavítal do Golf Resort Olomouc a při cestě dolů do Dolan jsem vylepšil rekord který jsem na palubáku viděl :D 1,7l/100km :D

Editováno: , autor: Nettle_M
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marcelosi,klídek,ano? JirkaBrno má pravdu,z jedné jízdy ještě nic nevyplívá. V prvním příspěvku jsi žádný dlouhodobý průměr neuvedl,tak se nediv reakcím. Hodnotit spotřebu podle jedné jízdy na relativně krátkou vzdálenost je nesmysl. Já s 1.4 TSI umím jet i za 4 litry,ale to nic nevypovídá o dlouhodobé spotřebě. Navíc PP nemusí vždy ukazovat přesně,může tam být rozdíl klidně i půl litru,tak si laskavě odpusť poznámky o hloupém přepočítávání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marcelos má pravdu...píšou se zde jak průměry za určité trasy, tak průměry dlouhodobé.

 

Tak mě napadá...podruhé jsem zavítal do Golf Resort Olomouc a při cestě dolů do Dolan jsem vylepšil rekord který jsem na palubáku viděl :D 1,7l/100km :D

Spotřeba bomba, jen tak dále  :kol-14: . Až pojedu na chatu na Slovensko ( Klokočov - Turzovka). Cesta je od Ostravice pořád jenom nahoru. Směr je Bílá pak odbočka na Žilinu. Tak vyfotím spotřebu, průměrnou rychlost, obsazenost auta bude 5 Lidí a plný kufr zavazadel. :kol-142: . Už se těším až to tady zveřejním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě třeba přijde udaná spotřeba za určitou trasu zajímavá, aby to mělo nějakou vypovídací hodnotu, musí být ale uvedena spotřeba za cestu tam i zpět, protože není problém PP vynulovat na kopci a pod kopcem nafotit 0.0l/100km  :kol-75: a pochlubit se tady. Taky jezdím cca. 9km trasu, kde mám dle PP pod 2l/100 ale opačným směrem 11 až 12 podle nálady :kol-32: . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Marcelosi,klídek,ano? JirkaBrno má pravdu,z jedné jízdy ještě nic nevyplívá. V prvním příspěvku jsi žádný dlouhodobý průměr neuvedl,tak se nediv reakcím. Hodnotit spotřebu podle jedné jízdy na relativně krátkou vzdálenost je nesmysl. Já s 1.4 TSI umím jet i za 4 litry,ale to nic nevypovídá o dlouhodobé spotřebě. Navíc PP nemusí vždy ukazovat přesně,může tam být rozdíl klidně i půl litru,tak si laskavě odpusť poznámky o hloupém přepočítávání.

Rozdíl může být, ale uvedl si maximální hodnotu tudíž je to spekulace co si uvedl. Jelikož tu hodnotu neznáš přesně. Ten rozdíl je jak směre m dolů tak i nahoru. To je, ale jasné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě třeba přijde udaná spotřeba za určitou trasu zajímavá, aby to mělo nějakou vypovídací hodnotu, musí být ale uvedena spotřeba za cestu tam i zpět, protože není problém PP vynulovat na kopci a pod kopcem nafotit 0.0l/100km  :kol-75: a pochlubit se tady. Taky jezdím cca. 9km trasu, kde mám dle PP pod 2l/100 ale opačným směrem 11 až 12 podle nálady :kol-32: . 

No to máš pravdu s tím nulováním, ale pak by tohle forum o tomhle autě a motoru 1,2 TSI by ztrácelo smysl. Tak i veškeré příspěvky tady napsané. :kol-24:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odchylka může být +/-.  Stačí? Žádná spekulace to není. Odchylka PP se dá případně zkorigovat přes diagnostiku.  Ano,toto vlákno je skoro o ničem,když se u většiny příspěvků neuvádí relevantní údaje. Krátkodobé spotřeby jsou sice na oko zajímavé,ale v dlouhodobém horizontu značně spekulativní a nepřesné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož inteligentní diagnostiku určitě u sebe nevozíš a nepřeměřuješ odchylky při každé jízdě tak je to stále spekulace. Fotky , které se tady zveřejňují tak jim můžeš věřit i nemusíš. Já jsem rád, že se tady najde aspoň jeden patriot vůči Škodě Rapid  a motoru 1,2 TSI.

Editováno: , autor: Pawouk
Necituj předchozí příspěvek!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele,borče,já na škodovkách s PP jezdím již nějaký ten pátek,a vím,že spotřeba se měří dlouhodobě,aby měla nějakou vypovídající hodnotu. Tím pádem je jasné,že po najetí několika tisíc km a provnání spotřeby podle tankování a údaje PP se to dá zjistit docela přesně. Krátkodobou spotřebu takto těžko porovnáš,musel bys tankovat do plna,tak abys viděl hladinu paliva,pak něco najet a zase natankovat hladinku. Jenže ty pořád operuješ spotřebou za pár km. Spekuluješ tady jen ty a to z neznalosti.

Editováno: , autor: Pawouk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož jsou tady sami machři mezi nebem a zemí.A pořád se tady řeší krátkodobá spotřeba. Tak tady speciálně máme cifry pro Pawouk a JirkaBrno. Cifry jako je 10000 km jsou už dávno pryč!!!!  Výsledek je, že jsem tankoval 4,5 krát plnou nádrž za 4130 km. Což odpovídá skutečnosti. Přepočteno cenou na 1 km  vyjde cena 2,13 kč. A celková cena v koruně české je 8796 kč za 4130 km. STAČÍ? Neznalost je někde jinde :kol-73: 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šmarjá... Tady nejsou slepci,normální písmenka stačí. Jestli tedy nechceš upozorňovat na sebe... A to jsi natankoval přesně 247,5l ? Nikdo se tě neptal na přepočet na Kč. Cena benzínu se stejně pořád mění. Co máš pořád s 10 000 km? To nechápeš,že čím víc najeto,tím víc se odstraní ve výpočtu průměrné spotřeby případné odchylky při tankování? Pistole ti přece nemusí vypnout pokaždé stejně,pokud tedy netankuješ abys viděl benzín v hrdle nádrže. :kol-44:

 

 

Výsledek je, že jsem tankoval 4,5 krát plnou nádrž za 4130 km. Což odpovídá skutečnosti.

Což odpovídá,nebo to je skutečnost? Sám sis naběhnul.

Editováno: , autor: Pawouk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S těmi 10 tisíci začal Jirka Brno tys mu přitakal. Oněch zmiňovaných 10 tisíc km, tak s tímhle číslem  pracují výrobci aut. 

Zdá se Ti, že 247,5 litru je moc na 4130 km. Mě teda ne. Což odpovídá skutečnosti - čemu vté jednoduché větě nerozumíš? 

Tak tankování snad nebudeš řešit? Tam asi určitě nebudou obrovské odchylky.

Ostatní výpočty byli jenom pro upřesnění. Tady je to jedno jestli na sebe někdo upozorňuje nebo stejně mě neznáš.

Trápí tě, že je někdo spokojený s tímhle motorem?

Vlákno vaše spotřeba založil hollywood2 s autem škoda rapid v sekci Škoda Rapid. Ty máš Škodu Rapid?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...