Přejít na obsah

Octavia II vs. LED žárovky


Stringo

Doporučené příspěvky

Cim vetsi odpor, tim lepe. Potece tama mensi proud, takze se to bude mene zahrivat. Muzes zkusit nejaky odpor v radu stovek ohmu a uvidis. Nebo zkus treba i 1000 ohmu, kdyz to mikliskovi funguje. Takto velky odpor by ani nemusel byt 5W. (Pres odpor 1000 ohmu by teklo 12 mA, coz je 0,15 W.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já viděl na eBay káblík s odporem 5 W 45 Ohmů, přímo k tomuto účelu. Tak jsem koupil 5 W 47 Ohmů v GM Electronic a funguje to. V zrcátku, aby neblikalo při otevření dveří (po zavření to svítilo dobře), do SPZ a do zadního stropního světla. Jde o to, že interiérové to neukáže na palubce, takže ten větší odpor a mrňavý proud může vyřešit zhasnutí. Ale už by nemusel stačit na diagnostiku prasklé žárovky. Ale to chce vyzkoušet. Já k parkovačkám koupil od Philipsu odpory s káblíkama a rychloupínacíma klipsama (přes izolaci vodiče se to zmáčkne a uvnitř zařízne) a nenapadlo mě změřit si, jakou tam použili hodnotu rezistoru.

Editováno: , autor: jindra999
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde o to, že interiérové to neukáže na palubce, takže ten větší odpor a mrňavý proud může vyřešit zhasnutí. Ale už by nemusel stačit na diagnostiku prasklé žárovky.

Nesmysl. Interierove osvetleni nema zadnou diagnostiku praskle zarovky...

 

Chlapci, já nějak nechápu co tedy kupujete za LEDky ale mám z Číny veškeré LEDky a nemám nikde dodělaný odpor a nikde nic neprosvítá a vše funguje jako u klasické žárovky...

Mas proste LEDky s dostatecne malym odporem. Ten odpor tam vetsinou je, i kdyz nepisou CANBUS...

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem na tie ledky mam asi "stastie" kupoval som ledky z aliku vsetky s canbusom a vidis jedna presvita (ale svieti v poriadku) mozno daco tam ma chybne, tazko povedat. Sranda ze som tie ledky vyberal podla zoznamu co je tusim aj tu na fore prave koli tomu aby som nemusel davat ziadne odpory a vidis nakoniec jeden predsa budem musiet dat :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sa mi podarilo naletovat odpor (co ma aj jindra) priamo na led, uz nic neblika ani nepresvecuje, ale mal som to osvetlenie zapnute asi 10 min a na tom odpore som sa popalil, dufam ze mi to neroztopi plasty v interierovom svetle. Mate nejaky napad ako to nejako odizolovat aby to tak nehrialo?? Ci je to v pohode ze je to tak horuce?? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To světlo svítí ani ne minutu, pokud to máš jen jako nástupní a nečteš si u toho v autě. Proto to topení nepovažuju za problém. Já přes tu keramiku uprostřed přetáhnul širší plastový stahovací pásek, aby se nemohla keramika přímo dotknout plastového tělesa světla. A že tak žhaví je normální. Ony ty odpory na canbus žárovkách taky tak topí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem je na eBay, na rozdíl od Alíka tam mám účet, tak jdu do nich:  http://www.ebay.com/itm/2X-LAMPADA-50W-CREE-10-LED-P21W-1156-BA15S-RETROMARCIA-CANBUS-AUTO-6000K-1652LM-/361477715842

 

V nadpisu je Canbus, tak snad to bude OK. Ještě levnější jsem našel tady, ale v textu píšou o nutnosti odporu. Na pohled vypadají stejně, ale jsou levnější: http://www.ebay.com/itm/Super-Birght-White-50W-LED-SMD-1156-Ba15s-S25-P21W-CREE-Backup-Reverse-Light-/291649011288

 

 

Nerozpustí se plast světla nebo nevypálí patice? Ale tak couve se jen chvíli, tak by neměl být problém. Očekávám hlavně zlepšenou viditelnost na couvací kameře. Tu přinesla i výměna osvětlení SPZ, ale bylo mi omláceno o hlavu, že mám to osvětlení nevyrovnané. Silná LED napravo a v levé půlce mrňavé světýlko, co je součástí kamery. To nevím, jak řešit.

Editováno: , autor: jindra999
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rarach89: na predface chybu nehádžu. Na facelifte 50W a 80W dávajú chybu vždy a 30W sporadicky (závisí od okolnej teploty a aj od toho konkrétneho kusu led)

 

Kyselinka: ty si zväčšoval otvor kvôli kamere v madle? Ja som kvôli tomu dal kameru do osvetlenia ŠPZ

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...