Přejít na obsah

Octavia II vs. LED žárovky


Stringo

Doporučené příspěvky

Scarecrow: je to paráda, fakt po letech blbnutí s LED žárovkami jsem spokojený. Já ty původní díry na světýlku převrtal na rozteč děr originálního osvětlení, takže to Mach chycené jako originální světýlko, akorát jsou tam rozšířené původní díry, takže při pohledu přímo na světýlka je to vidět, ale ničemu to nevadí. Foto dodám až budu na PC (z tapatalku to nějak blbne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, já to pak taky vyfotím jak to vypadá a porovnáme :D Taky jsem spokojený, svítí to fakt super. Já už ty světýlka měl tak před 3 měsíci doma a řešil jsem to stejně jako ty, rozšířit vrtákem ty původní díry, ale co se nestalo, jedno z nich prasklo, tak jsem se na to vysral a dal znovu žárovky. Ty ale zase zdechly, tak jsem objednal znovu ty světýlka, ale tentokrát jsem to upevnil jak jsem psal předtím a super :-)

 

Ještě mi odešly LEDKY v parkovačkách, byly tam už přes rok, tak se divím že tolik vydržely. Postupně odcházely jednotlivé čipy na LEDCE. Tak jsem do parkovaček a stropní lampičky objednal tyhle ledky ( obrázek v příloze ). Vypadají takové bytelnější, tak doufám že budou svítit dobře a něco to vydrží.

s-l1600.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už se povedlo. Na první fotce je vidět to vyfrézování děr. Dělal jsem to malou frézičkou do vrtačky, protože vrták jak jsi psal ten to nakopává a ten plast rád praská, frézička je v tomhle lepší. No a svítí to krásně, max spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě jednou to zopakuju. Fotka zkresluje, LED světýlka neoslňují nikoho zamnou, ani vedle ani předemnou! Zkus si namířit foťák do světla, které máš na stropě, sám uvidíš jak moc ti to zkreslí. To je absolutně to samé. Zítra to vyfotím s delším časem závěrky, ať to vypadá reálně.  V reálu to svítí fakt tak akorát a vypadá to moc hezky. Doufám že tyto světýlka vyřeší tedy problém s obyčejnýma LED sulfitkama, které nebyly nic moc po stránce životnosti.

Editováno: , autor: Scarecrow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 39 minutami, Stringo napsal:

okukoval jsem jak to svítí u známého a je to na chlup stejné

Herdek ty máš ale přesný kukadla, jak často si je necháváš kalibrovat :D S tímhle tvrzením musíš mít nějakej certifikát na oči :D K tomu foťáku jak je psáno výš, co sem zatím viděl fotky tak to opravdu zkresluje, ale vždy to na fotce "svítilo" míň, než v reálu. Mám citlivý oči a jak mě někdo oslňuje např. za jasného večera předníma mlhama, když někdo přede mnou svítí zadníma mlhama a není to zrovna potřeba, špatně seřízenýma světlama, nějakým bastlem místo pořádných světel atd. dávám dálku. Je ale pravda že, mě osvětlením spz ještě nikdo neoslnil, může to taky být tím že sem ještě nejel za někým, kdo tam nacpal něco echt ledkovýho. Ta značka to světlo i odráží. Taky možná bude jinak konstruovaný to světýlko pro klasiku než pro ledku. Třeba někdy dojedu nějakýho ledkoborce a poznám to na vlastní oči :D btw hezky si to tady obhajujete, ale objektivní to zatím není ;) 

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem kontrolor ve strojní výrobě, takže oči mám perfektní. Já nic neobhajuju, je to dnešní trend (asi jako dřív žluté mlhovky které byly úplně k hounu a když to někdo rozsvítil za deště tak to bylo dost nebezpečný protože se to odráželo od silnice jako prase) ale to už je jiná pohádka. Pokud jste někdy jeli za novými auty typu Audi Q7, BMW X6 nebo i nové Volvo XC90 tak tam mají SPZ celkem vysoko a mají LEDky a nepřišlo mi, že by mě oslňovaly. Chce to vidět na živo a nedělat závěry z fotek z mobilu. Jo a na FL se podobné prodávají jako originální příslušenství, neviděl jsem ještě svítit v provozu, ale podle obrázků vypadají stejně (reálné srovnání ale nemám)

 

Však stejně mě případně uvidíš před sebou jen chvíli [emoji23]

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nic neobhajuju, jen vyvracím tvrzení, že to někoho oslňuje [emoji6]
A proč to tam chci? Protože se mi to líbí, doba žlutých bludiček je pryč a automobilky už to zjistili a začali to montovat z výroby, tak proto. Někdo řeší barvu žárovek, někdo řeší Prachařovou aspol. [emoji3]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono dosť závisí od intenzity tých lediek.. originál montované ledky do špz majú intenzitu akurát.. značku vidno a neoslňuje auto za ním. Ale mnoho dorábaných lediek svieti dosť naprt.. človek ide za takým autom a pri tých bludičkách naozaj nerozoznať značku.. alebo potom sa nájde druhý prípad, kedy tie ledky svietia naozaj silno a odráža sa to ďaleko dozadu. Podľa tvojej fotky to vyzerá skôr na ten druhý prípad, ale viem, že fotky veľmi často klamú, čiže možno v reáli to naozaj nemusí svietiť silno. Na tej fotke aj zadné obrysovky svietia silnejšie, čiže možno len čas uzávierky bol dlhší.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky mám ledky na osvětlení spz , byly už tam když sem přivezl auto z německa (kdyžtak nafotím ) myslím že mě to svítí akorát nějak sem to nezkoumal jaké jsou namontované , ale musím říct když sem měl půjčenej podval a byl předělán do ledek tak jet 500km tam a zpět a koukat do zpětnýho zrdcátka ke se odráží bíle led světlo není nic moc..

 

Editováno: , autor: jirka toledo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal asi o stranu až dvě zpět, tak mám 2x6W cree led. K tomu mám stříbrný auto, spz má jako všechny reflexní povrch a ještě mám SPZ lepenou, takže to osvětlení jde přímo a nesvítí to z části do podložky jako u ostatních aut. I tak to není pro nikoho za mnou problém. Ledky jsou docela silný, dělá mi to pruh za autem, takže super osvětlení - když jdu do kufru, tak vidím kam šlapu. Za zimu jeli za mnou večer asi 20x policajti nebo městapo a nic, stejně jako mě nikdo nikdy neproblikával dálkovýma a kolega kterej několikrát vyjížděl od firmy za mnou, tak to osvětlení chválil a moc se mu to líbí. Jen to do svýho BMW F11 jestě nekoupil, ale určitě se tak stane. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Stringo napsal:

Jsem kontrolor ve strojní výrobě, takže oči mám perfektní.

Funkce na to nemá vliv :D

před 10 hodinami, Stringo napsal:

Pokud jste někdy jeli za novými auty typu Audi Q7, BMW X6 nebo i nové Volvo XC90 tak tam mají SPZ celkem vysoko a mají LEDky

To se přece nedá srovnávat :kol-48:

před 10 hodinami, Stringo napsal:

Však stejně mě případně uvidíš před sebou jen chvíli.

Abys na tu sebejistotu jednou nedoplatil :p

 

Před hodinou, Stringo napsal:

A proč to tam chci? Protože se mi to líbí

Přínos na tom pekáči taky nevidím ale každýho věc, pokud to neobtěžuje ostatní tak ať si každej dá co chce ;)

před 9 hodinami, mischicka napsal:

tak jaký to vlastně na takovém pekáči má smysl?

+100 :)

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šuldo vystihl jsi to... no comment [emoji23]

Asi bych tuhle debatu ukončil, chtěl jsem ostatním ukázat, že ten panel z Ali funguje, ale musí se upravit ačkoli píšou, že je kompatibilní s předFL Octavií. Svítí to hezky, svítí to hlavně bíle a konečně o letech testování LEDsufidek jsem spokojený, ušetřil bych mraky peněz, kdybych hned koupil panel. To asi tak všechno a vrátíme se k tématu, osobní názory na věc podle fotek jsou zavádějící, chce to vidět v reálu [emoji6]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...