Přejít na obsah

Infotainment Rádio BOLERO


Doporučené příspěvky

Ti co tu tvrdi ze jim vse co nastavi v boleru zustane i pri opetovnem vypnuti klicku a znovu zapnuti ??? hlavne polozka "zhasinani displeje po 10s.
Je divne pokud to nekomu drzi nekomu ne, kdyz jsem si na to stezoval na info lince ŠA rekli mi ze to nedrzeni je standard a skoda to proste tak chtela.
A tem co to drzi ?? od kdy maji O3 ??  ja ze bych se pidil zda nevysla nejaka aktualizace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napůl OT: U nového Swingu to také nedrží, pokud dám to "zhasínání displeje po 10 vteřinách", tak to po novém startu musím nastavit znovu. Nevím proč, zdálo se mi to jako dobrá funkce, takhle to používám ale jen výjimečně... "Škoda to tak chtěla" pro mě znamená, že buď musím vypnout rádio úplně, nebo někde zastavit a aktivovat to, pokud to nechci v menu lovit během řízení. Než abych zastavoval, tak se na to radši vykašlu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Objednal som si O3 RS s Bolerom a Cantonom, Canton som si objednaval, kvoli informacii, ze Bolero prehrava *.FLAC subory, inac by mi bol canton na nic, ak by som so sebou nevozil nonstop 50 original CD, reklamoval som u Skodovky, ze preco maju vo vsetkych manualoch pisane, ze prehrava FLAC a ich odpoved zatial je, ze, pracuju na tom a nechapu preco mi to nefunguje, cakam na adekvatnu odpoved typu "mame update firmware, po ktorom vam to pojde"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak na Slovensku, ale když se podívám do českého návodu k obsluze Bolera, tak tam .FLAC fakt nevidím...  :kol-97:

 

Navíc maximální podporovaný datový tok těchto zřízení je 320kb/s, což odpovídá kvalitě na úrovni MP3, takže si s FLACem asi ani moc nepomůžeš i kdyby ho to přehrálo. Nechceš toho po autorádiu oktávky trochu moc?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně v manuálu o souborech s příponou flac nic není:

http://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/Data/cz/Octavia_5E/05-2014/Radio/Bolero/A7_Octavia_Bolero_InfotainmentRadio.pdf

v manuálu stana 25 v pdfku strana 27

 

Jediné co podporuje soubory s příponou flac je Columbus.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně v manuálu o souborech s příponou flac nic není:

http://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/Data/cz/Octavia_5E/05-2014/Radio/Bolero/A7_Octavia_Bolero_InfotainmentRadio.pdf

v manuálu stana 25 v pdfku strana 27

 

Jediné co podporuje soubory s příponou flac je Columbus.

Tak v CZ manuale asi nie je, ale v SVK aj tlacenom je na strane 30.

 

http://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/Data/sk/Octavia_5E/05-2014/Radio/Bolero/A7_Octavia_Bolero_InfotainmentRadio.pdf

 

Toto mi potvrdil aj predajca, ze v manuale sa dany format nachadza.

 

Tak neviem ;)

Editováno: , autor: mindman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to je dle mě pěkný ojeb. Poslal bych dotaz na ŠA s dotazem, jak chtějí situaci řešit. A pokud by ji neřešili, nebo nebyli schopni řešit, tak bych napsal, že to je pro tebe dost výrazná újma v používání vozidla, protože jsi si ho kupoval s tímto předpokladem a požadoval bych určitě kulanční slevu. V první fázi bych navrhl, aby oni podali návrh na její výši.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zkusit to můžeš, ale ŠA se pro tyto případy docela kvalitně kryje.

 

1. Se budou divit, jak to, že to nefunguje a mohutně řešit,

2. si vyžádají soubor, který nefunguje a vrátí ho s tím, že má mnohem vyšší bitrate než 320kb/s, tudíž opravdu nejde přehrát,

3. pokud budeš moc asertivní a vyhrožovat právníky, tak odkáží na poslední stranu návodu:

Údaje o vzhľade, výkonoch, rozmeroch, hmotnostiach, normách a funkciách vozidla zodpovedajú stavu informácií v čase redakčnej uzávierky. Niektoré výbavy sa možno budú dodávať až neskôr alebo sa budú ponúkať iba na určitých trhoch, informácie poskytnú partneri ŠKODA. Z údajov, obrázkov a popisov tohto návodu nie je možné vyvodiť žiadne nároky.

 

případně se otočí na větě:

Prístroj bol, v čase redakčnej uzávierky, otestovaný s väčšinou produktov a médií ktoré je možné zakúpiť v obchodoch. Napriek tomu sa môže stať, že niektoré prístroje, médiá alebo súbory nebude možné načítať alebo prehrávať.

 

 

Ale pokud dopadneš s reklamací nějak pozitivně, tak sem určitě napiš, ať ostatní vědí, jak postupovat. Držím palce a přeji pevné nervy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v CZ manuale asi nie je, ale v SVK aj tlacenom je na strane 30.

 

http://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/Data/sk/Octavia_5E/05-2014/Radio/Bolero/A7_Octavia_Bolero_InfotainmentRadio.pdf

 

Toto mi potvrdil aj predajca, ze v manuale sa dany format nachadza.

 

Tak neviem ;)

Já jsem taky vznesl dotaz přímo na ŠA přes dealera a odpověděli, že Bolero audio formát "flac" nepřehrává a že už opravili chybu v manuálu. Flacy jsem tedy musel převést do MP3. Flac je ale samozřejmě o jiné kvalitě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak mě se občas stává, že Bolero se při rozjezdu, například po couvání (zdá se mi, že to souvisí s park senzory) nerozehraje. Až pak zmáčku na volantu "mute" a ještě jednou "mute" pak už hraje normálně. Stává se to sem tam. V servisu mi řekli, že mám závadu nahrát na video. Že jinak to řešit nebudou. Stává se to taky někomu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se mi moc nelíbí zvuk Bolera. U předchozí O2 a obyčejného rádia Sony to bylo o něčem jiném. Nedalo by se softwarově dodělat loudness nebo zvýšit rozsah korekcí??

 

Nejsem žádný hifista, ale po pár týdnech s O3 musím konstatovat, že zvuk z Bolera je tragický, ale totálně.

Když si sednu do naši O1 a pustím Symphony rádio, tak si ten zvuk úplně užívám. Že se ŠA nestydí toto dávat do auta, se kterým se chce vyšplhat do top10 na světě - tudy cesta nevede. 

S tím zvukem musím opravdu něco udělat. Uvažuji využít služeb této firmy. Nemáte někdo s nimi zkušenost. http://www.ahifi.cz/clanky/detail/montaz-prednich-a-zadnich-reproduktoru-odhlucneni-a-vytlumeni-dveri-skoda-octavia-3.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, doporučuji je s nimi dobrá domluva... mám od nich vytlumení a spokojenost...

 

Jen pozor na výměnu repro za nové - projeď si sekci - CANTON Sound system a koukni na příspěvky od Lada1982, řeší se tam vhodná impedance....

Editováno: , autor: Napalm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji, pročetl jsem. U mě bude asi jiné, že nemám CANTON, ale pouze Bolero ve výbavě Elegance. Takže pokud budu měnit tak repro všechny. Jenom mám strach jak funguje zesilovač v Boleru. Mám pocit jako by od 3/4 nahoru už nepřidával zvuk. Jakoby nechtěl ublížit těm repráčkům co tam teď jsou. A nebo ten zesilovač víc neumí? Pokud vyměním lepší repro a zesilovač jim víc wattů nedá bude to hloupé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes se mi stalo poprvé, že jsem sedl do auta, nastartoval a nezapnulo se rádio. Když jsem zkusil vypnout a zapnout knoflíkem na rádiu na nic to nereagovalo. Pouze na maxidotu se objevila hláška, že Infotainment není k dispozici. Několikrát jsem zkusil vypnout zapalování, ale rádio nenaběhlo. Když jsem vytočil z telefonu, který mám stále připojen na BT tak se číslo potichu vytočilo, ale nic nebylo slyšet ani z rádia ani z telefonu. Po odjetí jízdy a znovu nastartování rádio naběhlo. Asi záhada.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji, pročetl jsem. U mě bude asi jiné, že nemám CANTON, ale pouze Bolero ve výbavě Elegance. Takže pokud budu měnit tak repro všechny. Jenom mám strach jak funguje zesilovač v Boleru. Mám pocit jako by od 3/4 nahoru už nepřidával zvuk. Jakoby nechtěl ublížit těm repráčkům co tam teď jsou. A nebo ten zesilovač víc neumí? Pokud vyměním lepší repro a zesilovač jim víc wattů nedá bude to hloupé.

Pročti si kapitolu, vytlumení montáž.... atd. Už se zde řešilo. Problém není v BOLERU ale v repro. Po jejich výměně radikální změna k lepšímu i po stránce využitelného výkonu. Pokud ale opravdu chceš "vyboulit okýnka" :-) tak pomůže jen výměna repro a instalace samostatného zesilovače. Ale to už je jiná kapitola.

Editováno: , autor: lubpf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v CZ manuale asi nie je, ale v SVK aj tlacenom je na strane 30.

 

http://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/Data/sk/Octavia_5E/05-2014/Radio/Bolero/A7_Octavia_Bolero_InfotainmentRadio.pdf

 

Toto mi potvrdil aj predajca, ze v manuale sa dany format nachadza.

 

Tak neviem ;)

Já nevím, ale návod který mám už cca rok je to na straně 31 zcela jednoznačné FLAC ano, 320kbs max. Zřejmě existuje víc verzí návodu a chce to tu odpovídající Vaší verzi. Mně FLAC hraje. Omezení toku ale bohužel platí. :kol-44:

post-40355-0-35699100-1415962448_thumb.j

Editováno: , autor: lubpf
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Nez jsem dostal O3 tak jsem upgradoval muj mobil samsung na Adndroid 4.1.2 Jelly Bean.  Radio pri volani a vseznamu zobrazovalo fotky mych kontaktu.

No a proto ze mne novy system v telefonu neuspokojil, vratil jsem tam puvodni Android 2.3.6. 

No a po tomtu downgrade mi Bolero fotky kontaktu nezobrazuje,  Je to nekdo kdo ma telefon s Adroidem 2.3.6 a jak je na tom se zobrazovanim fotek kontaktu ??

Upozornuji ze funkci zobrazovat fotky kontaktu mam v Boleru zaskrtnutou - a stejne nic.

 

Tak přesně tohle řeším. Samsung Galaxy Note II, Android 4.3 a Galaxy SIII mini, Android 4.1.2 obrázky kontaktů zobrazuje. 

Teď jsem pořídil Alcatel One Touch Hero II s Androidem 4.4.2 a obrázky kontaktů nezobrazuje. 

 

Zkoušel jsem už psí kusy (kopírování kontaktů na SIM, do paměti telefonu apod.) a furt nic. Napadá mě jediná možnost, že je to fakt verzí Androida a s novějším Androidem si už prostě starší firmware Bolera nerozumí. 

 

Nebo prosím jiné nápady? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...