Přejít na obsah

Vady a neduhy


Ajfl

Doporučené příspěvky

Ty plasty od sebe asi půjdou nějak rozdělit, ale já bych to doma asi neriskoval a tohle řešil u prodejce. Oni to nějak udělají a řekl bych, že to úplná maličkost není. Máš to v zorném poli a budeš na to koukat pořád. Jestli tom uznají jako reklamaci nebo budeš platit netuším, ale i tak bych to tam nechtěl. Nebo to zkus zastrčit dovnitř;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám špatné zprávy, seznam závad se rozrůstá. Levé zrcátko se směrem dolů naklápí dle nálady, někdy třeba na sedmý pokus. Co je horší, nejde otevřít víčko nádrže. Tankovalo se jednou po vyjetí z showroomu. :mellow:

Editováno: , autor: Twisted
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, já ho neumýval, tak jedině v myčce před předáním se to mohlo stát. V AS už víčko otevřeli na počkání a objednali nový mechanismus, prý bez přemlouvání. Zrcátko budu ještě sledovat. A aby nebyla nuda, tak se objevilo cvrlikání klimatizace. Měl jsem za to, že tohle mají dávno vyřešené (výroba 4/2018, sobota).

 

U předchozího Rapidu se nic z toho neřešilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak klimatizace mě dostala. Opět. Co já se s tím natrápil a nareklamoval u předchozího. Tam kompresor bzučel jak tyristory v tramvaji. Člověk by si myslel, že to za těch pár let nějak vychytali. Skrze dobrou nabídku jsem pořídil nový MR2018 a ještě ten týden se ozval cvrček z výdechů :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 31. 5. 2018 na 23:57, Twisted napsal:

Nebyl bych to já, abych na novém autě (čerstvě předáno, 15 km) nenašel nějakou vadu na kráse. Nad dekorem palubní desky je vidět něco bílého a při bližším pohledu to vypadá jako zastrčený papírek. Horší je, že na světle jsou okolo toho vidět škrábance na dekoru. Auto stálo delší dobu v showroomu, takže nějaký aktivní zákazník si mohl hrát s vizitkou a pak ji třeba usilovně zkoušel vytáhnout.

 

Co s tím? Strašně nerad tyhle věci řeším, každý se na mě tváří jak na hnidopicha.

20180531_180015.thumb.jpg.9d15d1e21792e1a6c895ed96a6d62e6e.jpg20180531_171328.thumb.jpg.9c7aa5a3aa4658868663c393e9591816.jpg

 

Už si ten papírek vydoloval ? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, papírek mě teď trápil nejméně. Není tam skoro žádná mezera, takže to chce spíš demontáž dekoru.

 

Navíc v posledních týdnech Rapidem prakticky nejezdím, čímž jsem od papírků v palubce, pískání kompresoru i vrzání šaltpáky ušetřen. :) Aspoň víčko po opravě funguje.

Editováno: , autor: Twisted
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

offtopic: něco jsem hledal kolegovi na Dacia forum a zběžně jsem pročetl forum "Na co si dát pozor při přebírání nového vozu", no tam jsou takové perly, že i Rapid je proti tomu skoro vzor kvality. Jedna perla za všechny: "Zadní levé dveře mám dole v rohu vyoseny o 2 cm směrem do auta a zadní pravé na stejném místě lícují s prahem", odpověď: "jo, mám to taky, to je podle toho, jak jim to v továrně zrovna výjde".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Jak máte hlučnou převodovku při řazení kvaltu ? Vím že je normální, když při změně rychlosti třeba i s vypnutým motorem je slyšet z pod auta kovové "cvakání", ale třeba fabie 2 to tak hrozné vůbec neměla, přijde mi to jak ve feldě :D. Jestli je to vlastnost nebo závada. Především při zařazení dvojky to je jak kdybych sešlapnul plechovku.

Editováno: , autor: Malarkey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak mi neprošla reklamace rezavých zadních kotoučů a třmenu ( podle mého značná). Chystám se tam po prázdninách jít s volným obložením ruční brzdy, vrzáním od předního kola, ošoupaným volantem a asi 2mm škvírou mezi obložením palubní desky a "modulem" výdechu ventilace u řidiče ( taková blbost, ale vytáčí mě nato koukat) - tahle konkrétní mřížka je celkově nějak volná a má vůli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...