Přejít na obsah

Autobaterie


xx30

Doporučené příspěvky

V 13. 10. 2023 na 16:04, Vápno napsal:

Tak dnes výměna originál Varty AGM po bez pár dní 8 letech a 210tkm.

Nikdy mě nikde nenechala a možná by ještě chvilku pojezdila. Ale vzhledem k tomu, že jezdím o víkendech na hory a příští týden už má po ránu mrznout tak radši šla ven. 
Inteligentní dobíjení odpojeno až někdy letos v červnu, když už jsem začínal pozorovat, že je aku slabší. 
 

Vyměněno za Exide EK700. O víkendu ještě nakóduji a budu doufat v dalších 8 let. 

ja to provozuju tak, ze inteligentni nabijeni  odpojuju na leto .. na zimu nema smysl, tak se pod nejaky 7 stupnu  pere  stale 15-16V ..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahojte.

Vložím môj príspevok sem, keď sa tu rozoberajú autobatérie.

Prišiel čas, keby musí vymeniť batériu a chcel by som Vás požiadať o radu, ktorú vybrať. Automechanik mi ponúkol tieto tri:

Originál VW za 360 €

Originál VW economy za 210 €

Bosch za 220 €

Exide za 160 €.

 

Auto: Škoda Octavia III combi, 2.0 TDI, 110 kW.

 

Za rady ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
V 2. 11. 2023 na 13:15, JiVi napsal:

EFB - protoze mam benzin. ty AGM davali snad jen do naftaku


Mám (měl jsem) donedávna AGM z továrny, a mám 1.8TSi (O3FL). Ale je to celé v maximální elektrice (LK) včetně NT, takže je dávali asi proto i sem. Teď jsem ji měnil po 5ti letech za "original VW economy", cena 2.690 bez DPH.

Jak byly ty velké mrazy počátkem měsíce jsem nastartoval až napotřetí (něco velmi nezvyklého) a infotainment varoval před velmi slabou baterií (3 dny jsem nejel), že ho mám vypnout.
A nešlo ani zapnout dálkově nezávislé topení.
Tak raději výměna, již mě i předtím "battery monitor" často upozorňoval na problémy. Předtím v listopadu mě auto stálo celý měsíc na letišti, trochu byl po návratu strach, ale naštěstí tady nebyla zima 🙂
Asi by ještě něco dala, ale nezávislé topení (denně i několikrát používané) to docela huntuje, takže těch zmiňovaných 8 let je u mě iluze... Za mě je AGM špička.

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...