Přejít na obsah

Autobaterie


xx30

Doporučené příspěvky

před 21 hodinami, LukášCBR napsal:

@Vápno tak to upřímně hledím, jelikož v mém okolí to 2013 a 2014 nemá ani jedna. 
Pár let nazpět jsem četl i materiál, kde bylo napsáno, že u Octavie se to objevilo až někdy 2015. 
 

@macastar  když se podíváš na mínus pól baterie, vede od něj káblík, který monitoruje stav baterie. Zítra, pokud to stihnu, ti to nafotím. 

A není ta 2014 náhodou 1.6TDi 66Kw? Protože právě 1.6tdi 66kw Euro 5 neměl ani S&S ani inteligentní dobíjení. Mám právě jednu z posledních Euro 5 (5/2015) a ještě je bez tehlech eko nesmyslů. Ostatní motory (i 1.6tdi 77kw) to ale měli už hned od 2013 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, HlouchyJR napsal:

A není ta 2014 náhodou 1.6TDi 66Kw? Protože právě 1.6tdi 66kw Euro 5 neměl ani S&S ani inteligentní dobíjení. Mám právě jednu z posledních Euro 5 (5/2015) a ještě je bez tehlech eko nesmyslů. Ostatní motory (i 1.6tdi 77kw) to ale měli už hned od 2013 

Ja tam mam zase 1.2 TSI/77kW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Taky dík za článek je to velmi zajímavé. Chápu tedy dobře, že pokud mám 1,8TSI 4x4 r.v.2016 se systémem start stop, tak musím koupit, vyměnit a zkalibrovat baterii jedině v autorizovaném servisu? Nebo to umí i neautorizované servisy? Podle článku to vypadá, že je lépe dát na kratší trasy typ akumulátoru AGM a budou ji mít v autorizáku, protože ve většině aut je typ EFB?

Editováno: , autor: MaraH
oprava textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny vespolek, u mé octavie (r.v. 2013) tuto zimu definitivně dosloužila autobaterka (původní z výroby). Chci ji vyměnit za novou, ale zvládnu ji max. zapojit, na nakódování si netroufnu. Tak přemýšlím, že k té registraci/nakódování zajedu do servisu, ale nejsem si jistý, jestli bez toho auto bude vůbec startovat. Teď je samozřejmě nepojízdné.

Předem díky za radu.

Z.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lidi,mám na Vás otázku,můžu nabíjet baterku Varta AGM chytrou nabíječku z Lídlu, aniž bych musel odpojit +,-,pól od baterky?Nabíječka má funkci pro nabíjení baterky AGM.Nechci ji odpojovat,abych nemusel na diagnostiku.

Editováno: , autor: Pavel S
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Drincek,ještě by mě zajímalo,po asi dvoudenním odstavení jsem změřil baterku a měla 12.4V.Tak jsem ji dal na chytrou nabíječku z Lídlu nastavil na ní nabíjení na hvězdičku,tedy udržovací režim a podle návodu k nabíječce nabíjení AGM baterkya neodpojil svorky od baterky,ale za cca.1hodinu nabíječka ukazovala 14,5V. nabití,tak jsem se zalekl a raději jsem to zastavil.Je to normální ,nebo jsem to měl nechat běžet dál,tak rychlé nabití?Pak jsem to změřil Vm.a napětí kleslo na 13V.tomu nerozumím.Je možné, že baterka už odchází,je to orig.2015.Konektor od mínus pólu Start Stop mám odpojený 2 roky a vše OK.

Editováno: , autor: Pavel S
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja nabijam O3 2l,TDi 110kw 4x4 jul 2016 (baterka agm origo) asi 3 roky teraz castejsie lebo jazdi zena (zima) a robi malo kilometrov,ziadne kable som neodpojil to robja len ...... nanieco to tam je ani kamarat v skodovke mi to neodporucal ,zevraj su natom zasvisle dalsie veci a baterka je na to stavana.Staci vypinat start stop na predlzenie zivotnosti baterky a dalsich veci tym spojene.Ked nechas baterku nabit na ful 14.7v tak to robim aj ja a v poho a nechas to napojene postupne to klesne dole (udrziavanie ).Nevadi ze tam mas 13v ono to klesne este nisie niekde tu to bolo dielenska pryrucka ,tusim to padne az na 12.4-12.5v a baterka je ok.Ked ju chces odtestovat nabi ju na ful neboj sa asi agm potrebuje tolko voltov(efb -efb+  14.4v) o tyzden ju daj opet na nabijacku a ked ju nabije do 2-3h bude ok. Ja to tak testujem a zatial len raz som ju nabijal cca 7-8h a odvedy len 2-3h coje asi ta rezerva (rekurpiracia) a ked pouzivas vyhrievanie sedaciek mam pocit ze nabija na ful.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...