Jump to content

12V zásuvka

xx30
 Share

Recommended Posts

Chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi zapalovačem a 12V zásuvkou. V OI jsem vytáhnul zapalovač a zastrčil napájení navigace. U OIII jsem se zatím jen v návodu ( čekám na nové auto ) dočetl, že zapalovač ( zástrčku ) není možné použít pro napájení na jedné straně návodu a na druhé straně návodu je na stejném místě ( středový tunel ) stejně vypadající 12V zástrčka. 

Máš to odzkoušeno? U mne by se aktivovala otevřením dveří (rozsvícení vnitřního osvětlení). A podle toho, že se navi nevypnula ani po třech hodinách bych řekl, že je zásuvka (v kabině) neustále pod proudem.

mám, když jsme jeli na dovolenou a měl jsem zapnutou ledničku v autě nikoli v kufru, ale tam by to mě,o být stejně po příchodu do auta byla vypnutá, přitom baterka auta nebyla vycucnutá ani náhodou, nevím přesně jak dlouho to bylo, ale nějaká hodina to byla... podobně když jsem měl zapnutý NTB v zásuvce na 12 V a pracoval nba cestách na benzínce a měl vypnuté zapalování, také se po nějaké době vypnulo napájení ze zásuvky....

otázkou je zda tam není nějaká jiná ochrana

Edited by Hravec

Takže jestli tomu dobře rozumím, pokud jsem neobjednával popelníky,...měla by tam být zásuvka na 12V s krytkou. A i kdyby tam byl zapalovač tak po vytažení zapalovače můžu použít k nabíjení navigace.

Mám v zástrčce stále zapojený napájení ke kameře, která může jet takhle non-stop. Pokud ji vypojím, interní baterie v kameře se vybije do 5min. Samozřejmě zkoušeno při vypnutém motoru a zapalování.

Pokud jsi zkoušel napájet ledničku nebo noťas, tak ty maj o poznání větší odběr a po čase se ti to může automaticky vypnout kvůli ochraně vybití baterie auta.

• 3 months later...