Přejít na obsah

Motor EA 211 1.2 TSI (66 a 81 kW)


Pawouk

Doporučené příspěvky

Tak už zajíždím svoje tsi 66 kw a dynamika je ok :) zajímalo by mě v jakých otáčkách jezdíte, kdy přeřazujete atd. Já se snažím netočit pod 2 tisíce nebo 1800 otáček a zatím netočit přes 3500 i když už jsem to zkusil párkrát vytočit trochu víc ( až když jsem měl na tachometru přes 400 km najeto ) . 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Turbo tahá od cca 1500 otáček, takže po městě na tempomat 60 km/h na čtyřku necelé 2000 ot. jsou v poho a auto zrychluje bez problémů. Já jezdím nejčastěji kolem 1800 - 2000 ot. z důvodu spotřeby. Řadím podle potřeby, nejčastěji kolem 3000-3500, protože 5ti kvalt má dlouhé převody.

Točit jsem začal když jsem měl najeto 2000 km, pak jsem mu párkrát naložil, několikrát až jízdou na omezovač, aby auto vědělo, že jsou i jiné otáčky :D jednou za čas ho protáhnu, ale 98% jízdy jsou otáčky 1800 - 2000.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píše Pawouk, mohu hodnotit jen spotřebu a ta se mi snížila o 0,5 litrů, aktuálně jezdím za 5,0 - 5,2 litrů průměrně. Když jsem auto kupoval, spotřeba se blížila 6ti litrům. Jinač pocity po ujetí nějaké vzdálenosti jsou různé, pokud natankuju u Benziny, tak mi auto jede líp, než když natankuju třeba u Shell. Ještě musím dodat, že při každém tankování už od novoty používám VIF.

 

Jen pro zajímavost, známý má Octavii II TDI 77kW a při takové té přátelské přetahovačce jsem sním bez problémů držel krok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud nemáš třeba výkon změřen, tak to budou vždy jen subjektivní dojmy. To samé platí o hluku, nebo zrychlení atd.

Něco subjektivní je, něco ne - třeba to, že u auta se postupně zlehčuje chod jak se zajíždí není jen subjektivní dojem - uživatel postupně zjišťuje, že do stejnýho kopce třeba po roce ježdění řadí o kvalt dolů NĚKDE JINDE, než řadil s funglovkou - protože auto se zajelo, odpory klesly a (pokud to není vylágrovaná fleetovka) tím i maličko naroste užitečnej výkon - do určitý hranice najetejch km je zajetí skutečně zjistitelný i "uchometrickou a očně kalibrovanou metodou". Samozřejmě se na tom podílí i zkušenost řidiče - mezitím se s autem naučil zacházet, líp využívat výkon a moment motoru atd, ale třeba při předjíždění je rozdíl mezi syrovým a zajetým agregátem víc než patrnej ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

od minulého pátku sem najel s fábkou 1600km a jede to furt stejně, furt to stejně žere a auto má stejnej hluk.

 

@los pakos: fábka s 1.2 TSI je dynamická, bez problému drží na dálnici 190km/h tachometrových. ta silnější pojede ještě o kuličku víc. Na běžný přesuny  dostačující a TDI nikdy víc(6 válcové TDI už bych vzal ale)

 

k té spotřebě, spíš ses s autem trošku sžil. Ono každé auto má trošku jinou spojku a jiné chování atd....

 

edit pro ekara: měl sem i novou O3 tdi s kterou sem za 2 roky najel 100 000km. jezdila furt stejně....

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Našel jsem článek na stránkách svět motorů kde píšou o zajíždění ( těm se snad dá věřit) a píšou tam : 

 

Naše zkušenost říká, že znatelně se auto probere po 1000 km, druhá změna nastává kolem pěti tisíc a výrazné zklidnění běhu, ustálení spotřeby a maximum výkonu většinou pozorujeme až kolem 15 000 nebo 20 000 km.

Takže něco na tom opravdu bude, tady je odkaz 

 

http://www.auto.cz/zajizdeni-noveho-vozu-poradime-80385

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snížení spotřeby ne, ale určitej pozvolnej nárůst využitelnýho výkonu jsem pozoroval až do cca 30-33 tkm, pak se dá říct že se to stabilizovalo ... Nechci tvrdit, že se auto "NĚJAK samo načipovalo" - ale je fyzikálně reálnej předpoklad, že ještě do takovýho nájezdu se postupně snižujou třecí odpory motoru = klesají mechanický ztráty, zatímco tepelnej energetickej příkon vycházející z paliva je danej programem v ŘJ a ten je bez přehrátí SW neměnnej - a motor zároveň ještě není natolik opotřebovanej, aby trpěl ztrátama energie třeba přes úniky netěsnostma nebo zhoršenou účinností spalování, tudíž může zbejvat větší % podíl energie pro přenos na kola = prakticky se na kola dostane větší % energie z paliva, než u funglovky. Bohužel jsem neměl možnost srovnat svoje BXW po najetí 30 000km se stejným motorem těsně po vyjetí z linky - takže NĚKDO může celou tuhle úvahu označit za čistě subjektivní dojmy (pokud ne rovnou za OT, že jo...???).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

jj, volnoběžné otáčky mám na mysli. všechno vyplé. čekal jsem na čerpačce tak jsem měl klid sledovat motor a po chvilce se mi zdálo jako by auto "pocukávalo" bez zařezené rychlosti se sešláplou nožní brzdou a všiml si těch otáček. 

Editováno: , autor: qcze
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...