Přejít na obsah

Žárovky


Pavel M

Doporučené příspěvky

Chalani tiez mam doma pripravenu xenon prestavbovu sadu ale problem je ten ze neviem ani ako vybrať ziarovku zo svetla :D :D strasne zlý pristup vidim to tak ze bude treba vybrat obidve svetla a sprviť to... :(

 

Len mi prosim poradne ako vyberiem ziarovku :D ono to treba nejako potočiť alebo len vytiahnut nasilu von ? :(

Včera som to skusal  ani za boha to neslo aj podla navodu a nakoniec som sa nato vysral :D :D 

strasne zly pristup...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak chces mat biele svetlo, tak pouzi OSRAM CoolBlue Hyper.

Tie svietia naozaj na bielo. Ale pozor, nie su homologizovane!

Ja som ich mal na predchadzajucom aute (tiez projektorovy svetlomet) a nikoho neoslepovali, nemusel som ich sklapat, ale v noci boli slabsie ako NightBreaker. Sice svietili nabielo v tme, ale mal som pocit, ze az tak do dialky to nedosvietilo. 

Nebal by som sa ich pouzit v aute, akurát na STK by som s tym nesiel :) :)

S osazenýma H7 NightBreaker Plus v projektorech naprosto regulérně a opakovaně procházím STK bez výhrad k jasu nebo barvě světel - vždycky jen maličko brblají nad regloskopem a opakovaně mi stahujou linii oddělení světla a stínu asi o půl stupně níž - což mi vzápětí jinej technik v servise s jiným regloskopem ale s o to s výraznějším držkováním vrací zpátky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Xenon HID konverzný kit je na SK povolené len tak alebo si to musím niekde dať zapísať?

 

Pokiaľ viem, nie sú povolené. Ani ti to nik nezapíše. Na STK ťa nenechajú prejsť a o nadávkach protiidúcich ani nevravím.

 

Citácia : 

 

Zákon č. 725/2004 Z. z. o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách a o zmene 
a doplnení niektorých zákonov v § 21 ods. 2 písm. zakazuje v premávke na pozemných komunikáciách 
prevádzkovať vozidlo, ktoré sa nezhoduje so schváleným typom, alebo na ktorom boli vykonané neoprávnené 
zásahy do systému, komponentu alebo samostatnej technickej jednotky, alebo ktoré je dodatočne vybavené 
neschváleným systémom, komponentom alebo samostatnou technickou jednotkou. Ak sa zistí, že k takejto 
úprave vozidla prišlo, môže byť prevádzkovateľovi vozidla od obvodného úradu pre cestnú dopravu a pozemné 
komunikácie uložená pokuta 331,94 eur podľa § 107 ods. 3 zákona a vozidlo v konečnom dôsledku podľa § 24 
ods. 3 písm. a c) zákona vyradené z premávky na pozemných komunikáciách natrvalo. Tieto ustanovenia sa 
vzťahujú aj na denné prevádzkové svietidlá.
 
TESTEK, s.r.o.
poverená technická služba technickej kontroly vozidiel
Editováno: , autor: Effendi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ľavú žiarovku vyberieš cez podbeh kolesa. Otočíš doľava, vytiahneš, odpojíš.

Pravú som vybral aj cez motor (s mojimi rukami) rovnakým postupom.

Horšie je ju potom dávať naspäť.

Ak ešte niečo kľudne sa pýtaj

Odoslané z môjho iPhone cez Tapatalk

Dakujem za radu :-) zajtra to skusim ci to pojde ale chcem tam dat xenon a kedze je taky zly pristup bude asi lepsie vybrat svetla a tak to spravit :-)

A co sa tyka toho vyberania ziarovky lavu som skusal cez podbeh len som nevedel ci zatocit doprava alebo do lava alebo len potiahnut v navode to nieje moc dobre popisane :-) uvidim skusim to :-)

Aa inac este otazka ku blinkrom :-) viete mi napisat ze aky tip je to za ziarovku :-) chcel by som tam dat taku tu chromovu diadem ziarovku :-) len neviem typ a popravde este som nestudoval cele vlakno dakujém :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, jaký teda žárovky nejvíc svítí? Mám ještě F2 a normální H4 parabolou a to svítí super. V pátek jsem si přivezl F3 kombi style plus a dneska v Rakousku v tunelu jsem se zapnutejma světlama měl pocit že snad ani nejsou zapnutý... btw jak vůbec funguje to tunel Light? To by mělo stejně vlastně ale jít jen na AUTO a když rozsvítim klasický potkávačky tak to by stejně nemělo vliv. Prostě to buď špatně svítí a nebo je někde nějaká chyba 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tunelu, pokud mas senzor a prepinac v rezimu Auto, pripadne jeste nastavenou pres infotainment citlivost), tak se ti k DLR zapnou i potkavacky...

Nejvic na tu sviti Osram NightBreaker Unlimited.

PS: Rakousky tunely jsou celkem osvetleny. Tam skoro ani svetla nejsou potreba. Takove Norsko, to je jina liga  ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V dalkach se mi osvedcily lepe nez v potkavacich (hlavne zivotnost je nizsi), ale kdyz mas denni sviceni tak te to moc trapit nemusi. Ja u aut bez denniho sviceni pouzil kombinaci Osram Silverstar do potkavacich a Nightbreaker do dalkovych a je tam videt rozdil.

Nicmene kdyz mas H4 tak to resit nemusis a dal bych nightbreakery.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak prvni Nightbreaker v leve potkavacce to uz ma za sebou. Odporoucel se v sobotu vecer. Shodou okolnosti mam dneska auto na garancce, tak jsem se jeste narychlo vcera stavil koupit novou sadu a dnes jim je tam nechal, at mi rovnou tu zarovku vymeni. Ja si ten laparoskopicky zazitek s chuti necham ujit :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já včera v Jablonci , výměna obou za 242,-Kč vč DPH.....auto jsem tam dal tak špinavý, že mi ho prohnali myčkou, takže když to odečtu z ceny, tak to zas tak drahý nebylo...a jak píše Maverick, vyndali paraboly, protože mi technik říkal že museli povolit nárazník a to mi neúčtují

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes som sa aj ja pustil do výmeny žiaroviek :D Kúpil som xtreme vision od philipsu. Najprv som myslel že ich hodím do diaľkových, zdalo sa mi, že je tam viac miesta na výmenu, lepší prístup, no po tom ako som nedokázal ani len uchopiť konektor (vykrutit tak ruku) a po ocheckovani situacie telefonom som sa rozhodol pre výmenu v projektoroch. Prvá šla vodičova strana, myslel som že bude horší prístup kvôli baterke, tak že keď zvládnem tú tak na pravej strane nebude už problém (omyl). Síce tam zhora kvôli baterke nieje žiadna šanca,  cez podbeh to bola takmer malina, 5minut a bola nahodena nová :) až som sa potešil  a schuti pustil do druhej strany. Prišlo sklamanie :D nech som si ten priestor cez podbeh obzeral akokoľvek prišiel mi byť celkom totožný na oboch stranách, no ani za toho boha som nedokázal vopchat ku konektoru tri prsty (palec sa nezmestil - nechapem, na lavej strane sa zmestil a konektor som uchopil pohode). Takže prišla na rad asistencia pravej ruky zhora, no tadial som tiež viac ako dva prsty nestrčil. Skusil som teda palce z oboch ruk a zatlačiť nimi na kríž na konektor. Nič sa nedialo akurát čo som si ich pomaly dolamal. Tak som kukol do mobilu že kam točiť,  zistil som že tlačím správne no nešlo to. Otvoril som opäť lavy podbeh a skúsil som si pootočiť znova tam, úplná pohoda :D vratil sa späť k pravému svetlu a asi ďalších 10minut som vykrucal ruky palce už boleli keď konečne sa konektor pootočil. Bud to tam bolo zapečené alebo neviem, potom už to šlo lepšie ked som to daval späť. Zajtra snáď okusim a zistím či to stálo za tú námahu aj ked až taka hrôza to nebola, asi stačia fakt len male ruky a trochu cviku, jedna dve výmeny  a potom už ako profík :D Ešte sa budem musieť dokopať k tym diaľkovým, ale žiarovky objednám až ked uvidim rozdiel k lepšiemu pri stretavackach.

Editováno: , autor: Helmic-Svk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...