Přejít na obsah

Zimné pneumatiky


Diamant

Doporučené příspěvky

No právě...Kde budou???? Nevím, jestli existuje nebo bude existovat nějaký seznam takových úseků, osobně o tom silně pochybuju a navíc na místní komunikace si je mohou umístit i příslušná obecní zastupitelstva dle svého uvážení.

Takže dokud ten "svůj kraj" neprojedeš křížem krážem, tak se to asi nedozvíš.

Třeba já bych tady u nás na mikulovsku věděl hned o dvou místech, kam je dát a myslím, že by tam i měli smysl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řekl, že to platí.

V období od 1/11 do 30/4 platí na vybraných úsecích silnic a dálnic značka "Zimní výbava" post-745-1220963808.jpg

V takto označených úsecích platí povinnost mít na vozidle zimní pneumatiky s minimální hloubkou dezénu 4mm (u aut nad 3,5t dokonce ještě víc).

Více zde:http://www.novapravidla.cz/63_Zimni-vybava

Takže bacha, ať se někde nenecháte zbytečně načapat ;)

hmm a ted bude otazka jen kde ty znacky budou predpokladam, ze v jmk skoro nikde a ze by to chlapci dopravaci dali na proslavenou cast D1 pres Vysocinu?

Tak to jsem zvědavý jak tohle dopadne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je uz to tu hodne reseno ale doba jde kupredu takze se ptam jake pneu v rozmeru 205/55 - 16 jsou momentalne na trhu " nejlepsi" , vybiram mezi MICHELIN PRIMACY ALPIN PA3 , DUNLOP SP WINTER SPORT 3D , GOODYEAR ULTRAGRIP 7 ,, nejde mi o cenu ( vsechny se daji sehnat za 2 000,- az 2 300,- takze to neresim ) ale o kvalitu , mate nekdo nejake zkusenosti s temito pneu ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je uz to tu hodne reseno ale doba jde kupredu takze se ptam jake pneu v rozmeru 205/55 - 16 jsou momentalne na trhu " nejlepsi" , vybiram mezi MICHELIN PRIMACY ALPIN PA3 , DUNLOP SP WINTER SPORT 3D , GOODYEAR ULTRAGRIP 7 ,, nejde mi o cenu ( vsechny se daji sehnat za 2 000,- az 2 300,- takze to neresim ) ale o kvalitu , mate nekdo nejake zkusenosti s temito pneu ?

Za sebe (nebo spíše svůj eshop) můžu seřadit podle prodejnosti vloni nejoblíbenější trojku takhle:

1. Dunlop Wintersport 3D

2. Michelin PrimacyAlpin PA3

3. GoodYear UltraGrip Performance

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...
Souhlasím, ať vybereš jaký koli s těchto typů neprohloupíš.

Já jezdil 3 roky - DUNLOP SP WINTER SPORT 3D. - Opravdu moc dobré - 20-25000 km a minimální opotřebení a good vlastnosti.

teda vim, že jsem se probudil brzo, ale najet 20-25tis km na pneu(celkem jedno jestli zimních nebo letních) a napsat, že minimální opotřebení- asi dělám něco špatně. po 25tis km bejvaj moje gumy na odpis

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

teda vim, že jsem se probudil brzo, ale najet 20-25tis km na pneu(celkem jedno jestli zimních nebo letních) a napsat, že minimální opotřebení- asi dělám něco špatně. po 25tis km bejvaj moje gumy na odpis

Jako musim potvrdit ze to jsou drzaky, min.sezonu jsem na nich najel cca 20 000 a porad se drzej celkem vpohode, jen jednou jsem mel problem s vyjezdem na bournak ale nakonec se to taky zvladlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Taky musím pochválit ty Nokiany (W 91 T). Jsou to spíše trošku speciálky na sníh a led, takže jsem se bál, že budou na suchém asfaltu hlučné, nepovedou dobře stopu ve vyšší rychlosti - ale jsem příjemně překvapen. Uvidíme, jak rychle budou ubývat, ale zdají se celkem otěruodolné. Díky nim jsem opustil úvahy o řetězech a plecháčích na zimu. (Scout -16ky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...