Přejít na obsah

Zimné pneumatiky


Diamant

Doporučené příspěvky

Pánové mám otázku?

Nevím jestli to dát sem a nebo založit nové vlákno.

Teď jsem přezul také už na zimu, ale v poslední době jsem pozoroval na letních kolách (mám DUNLOP 205/55/16), že začali nějak hučet. Mám na nich najeto cca 15 000 km. Tak jsem je zkouknul a dělají to zadky. Na vnitřní straně jsou oploškované, jinak vzorek jak nový. Po 10 000 km jsem přehazoval zepředu, dozadu. Když jsem měl OI tak zadek ploškoval také, ale né tak brzy.

Poradíte něco?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omlouvám se, ale nevím lepší výraz jako je ploškování.

Ten kdo se s tím setkal, tak ví jak to dokáže pěkně hučet.

Poradíte co s tím? Auto tyto DUNLOPy mělo z výroby.

Reklamace asi bezvýznamná, ale otázka je zda u OII je to stejné jako na OI.

V tomto případě brát gumy, které na toto nejsou náchylné. Četl jsem, že AVON v těchto místech nemá drážky kolmo v dezénu, ale mírně podseklé (pod úhlem). Tímto by se mělo zabránitt následnému hučení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak som to "ploškovanie" pochopil správne, obvykle to spôsobujú tlmiče. Ale môžem ťa potešiť, že aj na Audine sa nám nejako veľmi divne ojazdili gumy, a čuduj sa svete, tiež Dunlop. Takže na jar kupujem nové letné, ale určite nie Dunlop. Zimné sú OK (tiež Dunlop).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Momentálne sa denné teploty pohybujú okolo 0-2°C, tak si myslím, že zimné gumy sú už na mieste.

P2M - zaujímavé. Len mi akosi uniká pointa, prečo to tak je.

Jediný důvod, co mě napadá je, že se výrobce "jistí". Přece jen ruku na srdce, kolikrát kontrolujeme tlak v rezervě? :) DO 80 km/h se "zas tak moc" nezatěžuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P2M - Ta rezerva je ze servisu? A nevystřelil si tam z tebe jen někdo, kdo tam tu nálepku dal? Ta pneu musí mít dle TP odpovídající rozměr a hmotnostní a rychlostní koeficient.. To je směrodatné..

Jj, přímo z výroby. Ráfek i guma jsou klasický, ale prostě s nálepkou do 80km/h... Pneu je stejnýho rozměru, velikosti a DOT jako kola na autě a ráfek je plech, ale stejný ET a rozměr jako jsou elektrony, co jsou nazutý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Presne tak, istý druh alibizmu, nakoľko auto malo pôvodne z výroby podstatne širšie gumy. A ešte je možné, že rýchlostný index pneu na aute je predsa len vyšší, než u rezervy, tak to nejako museli označiť.

Právě že rezerva má taky W, ale to už jsem psal výše ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som na Felicii ani na Fabii nijaké obmedzenie rezervy nemal. U Felicie bol štandardný plecháč a u Fabie 15" plecháč (nakoľko som mal od výroby 15" elektróny).

Áno, letná rezerva v zime nie je ktovie aká výhra. Najmä nie, ak je na ceste sneh a je okolo nuly. Našťastie či bohužiaľ som na Fabii jednu letnú gumu nešťastne oprel o obrubník a už to nerozdýchala, tak som kúpil rovno 5 zimných a rezerva už bola odvtedy zimná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

No to to rovnou opři někam o strom a ušetříš za přezutí...co to je za gumy...fakt takový na auto určitě nepatří a kort ne při tomhle rozměru...já osobně si myslím, že na zimu je to moc široky, ale pokud jezdíš jen po městě tak to bude stačit, ale určitě ne tyhle gumy. To budeš muset přitlačit jinak doporučuju...www.asfauto.cz. Už jsem tam 2x kupoval a plná spokojenost..Napiš Frankovi: http://forum.skodahome.cz/index.php?showuser=745 a domluv si cenu. A hlavně zapomeň na tyhle gumy. V opačném případě ti přeji hodně štěstí až padne sníh a umrzne.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ps....na sníh to možná bude slušný, ale na ledu jsi v pasti jako Vinetů...Zkusil bych je obout a zabrzdit na zamrzlém rybníku..... :):):):) To budou sáňky. Já jsem takhle zkoušel všechny gumy a nejlepší co jsem měl byly T790 od Continentálu, ale hrozně ubejvaj. Tak kupuju T810 od Continetálu a jsem zu frieden....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to to rovnou opři někam o strom a ušetříš za přezutí...co to je za gumy...fakt takový na auto určitě nepatří a kort ne při tomhle rozměru...já osobně si myslím, že na zimu je to moc široky, ale pokud jezdíš jen po městě tak to bude stačit, ale určitě ne tyhle gumy. To budeš muset přitlačit jinak doporučuju...www.asfauto.cz. Už jsem tam 2x kupoval a plná spokojenost..Napiš Frankovi: http://forum.skodahome.cz/index.php?showuser=745 a domluv si cenu. A hlavně zapomeň na tyhle gumy. V opačném případě ti přeji hodně štěstí až padne sníh a umrzne.

Jirko díky za reklamu ;):palec2: jenom bych si dovolil opravit odkaz, nikoliv asfauto.cz, ale

www.asfpneumatiky.cz

A jinak samozřejmě souhlasím s tímto názorem. Na zimu je šířka 225 už docela dost, pokud chceš 17" zimáky, tak radši 205/50 R17 a co se týče těch vybraných gum, tak bych k tomu moc důvěry taky neměl. Pokud obrázek přesně odpovídá skutečnosti, tak to vypadá na docela solidní drapáky do hlubokého sněhu navíc s možností nastřelení hřebů. Když chceš co nejlevnější, tak to už radši kup Barumky nebo Matadorky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na tyhle nonamy se fakt vykašli. jezdim Michelin Alpin2 nebo jak se jmenujou v rozměru 215/40/17(205 jsem zvažoval taky, ale podle mě by byly už moc natažený, tak jsem zvolil tenhle kompromis, vim, že je to rozměr, kterej neni dobrej, ale na zimu mě to proměřování tacho moc netrápí), je fakt, ze na 195/65/15 se ve sněhu jezdilo o něco snáz, zas na druhou stranu, kolik toho sněhu u nás napadne a udrží se na silnici. byl jsem s nima i v alpách na lyžích a nestalo se, že bych nikam nevyjel.

co se týče ledu, na ledu je to podle mě uplně jedno, tam bys musel mít hřebíky

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...