Přejít na obsah

Infotainment Columbus Superb III


Doporučené příspěvky

ad 1. Ano samozrejme, da se akorat nastavit kdyz jde hlasove navigovani aby ostatni zvuky ztlumil...ale nikoliv vypnul.

ad 2. Prehrava podporovane video a audio soubory ze vsech zarizeni, ktere se daji do auta pripojit, tzn. DVD, SD, USB

 

K tomu rozliseni...pripadas mi jako standardni uzivatel iPadu...rozliseni skoro 4k, ale pousti si na tom youtube v 360p a mysli si ze mu to zobrazuje ve 4K. Displej je velice jemny a je hlavne perfektne citelny a hlavne primarne neni urcen pro prehravani videi! Kazdopadne max. rozliseni je 720x576...staci hledat, viz. str. 33 manual a tam se i doctes o tech spustitelnych mediich z externich zarizeni ;)

 

http://ws.skoda-auto.com/OwnersManualService/Data/cz/Superb_3V/05-2015/Navigation/Columbus/B8_Superb_Columbus_InfotainmentSystem_Navigation.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je maximální rozlišení videa, ale myslím, že by to mělo zvládat i větší, i když ho samozřejmě nevyužije. Zkoušel jsem obrázky nad udávané maximální 4 Mpx a zobrazily se, i když jim to trvalo. Byly sice vidět zubaté hrany plynoucí z nižšího rozlišení, ale třeba barvy byly úplně super.

 

Jinak skutečné rozlišení displeje je (alespoň myslím) 800x480.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Testoval jsem Columba u prodejce Klokočka.

Zobrazení displeje při navigaci pěkně kostrbaté. Soubory mkv (filmy ztažené z netu, dnes v běžném standartu, na které koukám i v TV) nejdou s SDkarty přehrát. Filmy byly v rozlišení 1080p a 720p. (1920x1080 a 1280x720)

V návodu je uvedeno max. rozlišení 720 x 576, tzn. film převést na tento humus používaný před 8 lety. Proto opět tvrdím, že soudruzi ve Škodovce zaspali, a to docela dost.

Toto rozlišení 720 x 576 je rozlišení videa z DVD, které jsem opravdu už minimálně 8 let nepoužil.  

Oponuji Alešovi BX. Kvalita zobrazovaného videa, či fotek je mimo jiné na prvním místě vždy o rozlišení. Na displej Columba koukáte docela zblízka, takže čím je vyšší, tím lépe.

1920 x 1080 je už doopravdy bežný standart u TV (a to je daleko od očí), PC monitorů, notebooků a tabletů.

post-96075-0-99057000-1443947893_thumb.j

Editováno: , autor: petrys22
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co znamená promrskat češtinu? Kde mám chyby ty lingvisto? Asi jsem na školním pokecu a ne pokecu o autech. Raději k věci. Jen některým méně zasvěceným vysvětluji, co je dnes běžné, a co je zastaralé. Auto mám už objednané, a samosebou s Columbem, pro rejpaly s Columbusem. Pak byl ještě Colombo. Rozlišení displeje je jedna věc. Druhá je, že si softwarový přehrávač Columbus neporadí s vyšším rozlišením, což je určitě škoda Škody. Na fotky mi stačí mobil. Přehrát si občas film snad není takový přepych, ovšem DVDčka mám už dávno v krabici na půdě. Ahooooooooooooooj učiteli češtiny. 

Editováno: , autor: petrys22
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To petrys22: Pouzivam noveho Columba jiz vice jak 10 000km a osobne jsem nic takoveho co popisujes nepozoroval a to jsem tam poustel video v tebou zatracovanem rozliseni 720x576, dokonce jsem mel odvahu tam pustit i fotky v 360p a zase v pohode. Ta vzdalenost od ridice k displeji neni zase tak uplne mala.

Neco bych ti rad napsal o tom co znamena pouziti displeje a grafickeho cipu, ktery zvladne FULL HD...k tomu vsemu potrebujes mnohem vykonejsi cip, potrebujes take k tomu vykonejsi cipovou sadu, ktera se ti postara o predani dat z daneho zarizeni na graficky cip a v neposledni rade i vlastni procesor, ktery se stara o cely system infotainmentu a samozrejme mnohem vetsi pametove naroky...popsal jsem to velice jednoduse a cely system procesoru, koprocesoru, cipovych sad, pameti apod. je mnohem slozitejsi a na mnohem detailnejsi debatu.

Mel jsem moznost vyzkouset tablety implementovane do palubovky(hlavne Francouzi), ne jen ze to vypada strasne(napr. u 306-ky), ale odezva systemu byla naprosto katastrofalni...na zmacknuti tlacitka viditelne obrovske zpozdeni reakce...co to znamena...i kdyz je pouzit graficky cip, ktery to zvladne, je podtaktovany nebo je malo pameti a to z duvodu, aby se system neprehrival nemel velkou spotrebu, atd. atd. Infotainment je implementovan v palubovce, velice tezce se chladi a musi odolat vysokym teplotam. Dalsi vec co jsem spozoroval na one 306-ce je, ze se displej neskutecne patle, coz u displeje pouziteho na Columbovi nenastava. Tot muj nazor na tuto vec.

Kazdopadne mas moznost si do auta koupit Bolero...na sklo drzak a na nej dat iPad a mam takovy dojem, ze existuje do iPadu i nejaky software, ktery prebira data z auta a umi je zobrazovat podobne jako Columbus(nejsem si timto tvrzenim ale uplne jisty). Vypadat to bude stejne jako u tech Francouzu a budes spokojeny ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem zvyklý používat navigaci na HTC M8 ve Full HD, a proto je můj dojem ze zobrazení v Columbovi rozpačitý. Sice je displej větší ale trvám na tom, že je obraz nic moc. Odezva M8 je rozhodně rychlejší než u Columba.

Problematiku procesoru, graf. čipu, RAM atd. znám, stavím PC skoro 30 let. Když se železo neupeče v tabletu, či mobilu, tak ani v infotainmentu. Prostě Škodovka šetří na nepravém místě.

V příštím Superbu za 6 let to tam už bude ve FullHD. Infotainment je výborná myšlenka, zvláště při použití s technologií SmartLink, MirrorLink atd. Zrcadlení komplet mobilu s Androidem, Jabkem, či WM by ovšem

mělo být ve stejné kvalitě, což v tomto případě rozhodně nebude. Zatím to je v plenkách, těším se až to bude doladěné a nebudu muset pořát vymýšlet držáky s nabíjením pro mobily a tablety. Bude to hezky kompaktní v palubce, nikde žádné plandající kabely a ošklivé držáky v zorném poli. Bude to rozhodně pro řidiče bezpečnější a pohodlnější na ovládání. Ten kdo jede na chalupu jednou týdně a nepoužívá moderní technologie to neocení, ten bude určitě do mé úvahy rýpat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každá strana má svojí pravdu. Lze navrhnout systém, který bude zvládat i vyšší rozlišení a nebude se hřát. Vše je jen o penězích. Rozhodně si nemyslím, že by byl Columbus špatný systém, ale i on má svoje omezení. Rozhodně je to lepší řešení než postavit něco jak popisuje Bladik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@petrys: Tak si kup držák na tvůj smartphone a uděláš nejlépe.

 

Jak píše ferda, každý má pravdu. Ale proč by VW koncern v téhle třídě aut rovnou přišel s dokonalým řešením? Pak už by nebylo co zlepšovat. Tak příště bude zase větší rozlišení, větší displej, více podporovaných formátu, atd....

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím co tu ale řešíte.Tohle je auto a né mějaký multimediální systém doma v obýváku.Copak kupujete auto,aby jste se tam dívali na video ve velkém rozlišení?Běžte do pr....,pak že nejsou nehody z nepozornosti!!!!Na navigaci tohle rozlišení bohatě bohatě dostačuje.Tohle je můj názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cosby: Tak ale oni dnes k tomu výrobci vybízí a nabízejí to, multimediální auto se soundsystémy, samej mirror link, wifi, 3G/4G moduly na sim kartu, atd 

 

dnes už šli motory, podvozky,brzdy,řízení trošku někam jinám od priorit pro většinu kupců, řeší se dosti samá elektrika, pár korun na spotřebě a podobní asistenti.

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nevím, S3 jsem se projel, a moc to na mně dojem neudělalo, to světlo z LCD a LED ze všech stran, když něco v autě chci, tak intuitivně už nezvládnu skoro nic, všechno v tý chytrý paní s obrazovkou uprostřed...

 

Auto má být určený na přepdavu a ježdění a ne náhradu obýváku a telefonu. Používám HF-BT sadu a funguje to perfektně, když potřebuju volat, tak mně to neruší od řízení, filmy, fotky a jiné ptákoviny v autě v palubce mít nehodlám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...

Predem rikam ze Supa dostanu s Columbem jako firemni karu vicemene proti vuli, ale co se tyka infotainmentu..... bavite se o chytrejsim autoradiu za kolik tisic? Malokdo si uvedomuje jakou ma vlastne tahle hracka cenikovou cenu.

Columbus je hw tabletu v cenove relaci "Globus", prodavaneho za cenu slusne vybaveneho firemniho notebooku Dell. Tam ocekavam ze dostanu neco co bude mit hw alespon na urovni Samsung note 3/4. A ejhle ono je to sotva Prestigio.

A prosim nerikejte mi ze jako hw v tomhle autoradiu najdete neco jineho nez integrovanou desku jen v jinem baleni a jeste bez IPS displeje.... OMG, chtel bych delat designera tehle ptakovin.... to jsou prachy zadara....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mapy by měli být zdarma po dobu prvních 3 let po zakoupení vozu...stáhnout je možné zde(po zadání VINka vozu):

http://updateportal.skoda-auto.com/cs-cz/

 

nebo zde se znalostí podobnosti systému s firmou VW(tj. pro Superba 3 je shodný systém = Discovery Pro v Passatu 2014 a 2015):

http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Navteq-NavteqEurope-Site/-/-/-/View-Promo?&cwt=application/ApplicationFrame_campaign_light&Page=VW_Europe_Pro_MIB2

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

To Prochaine: No samsung vyrobil a prodal v Note Pro edici 100.tis ks celosvětově? Mimochodem bavíme se o pětníkových položkách. U Note 3 byla cena 13.000,- z toho DPH bylo cca 3.000,- z toho marže obchodníka byla 4.000,- takže prodejní cena u vlastního produktu byla kolem 6000,-. Z toho cena samotného HW byla něco kolem 2.700,- (u Prestigio to dělá 800,-... dobře u škody bude čistý výrobní náklad 3.500,- jen za železo?). Nechcete mi namluvit, že cena HW je skutečně tak vysoká že v ceně infotainmentu dělá značnou položku? V tom případě musí třeba v Toyotě prodávat Touch 2 Go v dumping cenách bez železa...

Ano, aplikační vývoj také něco stojí, ale když už si za něcu účtuji takové solidní peníze, můžu to alespoň marketingově zabalit do zajímavějšího pozlátka.

Ty objemy výroby budou u obou zařízení v celku stejné. S ohledem na to že Škoda vyrobí mega aut ročně a statisticky jich 25% bude vybaveno standardizovaným infotainmentem Columbus, na kterém se bude měnit jen čelní panel, řekl bych že na tom bude Škoda o něco lépe... neřku-li, že to pro ní stejně vyrobí někdo jako Sony, nebo Samung, tedy pokud to není Xiaomi či jiný noname z Hong Kongu (ta cedulka vzadu na krabičce by mně zajímala, protože Matshushita Electric to rozhodně nebude).

To co říkám je, že automobilky (a musím říct že koncern speciálně) jsou s technologií infotainmentu 5-10 let opožděny za trhem a ještě mají pocit, že co by jako zákazník nechtěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...