Přejít na obsah

Motor pri starte nemaze


peter19

Doporučené příspěvky

Ahojte,
minuly tyzden som kupil uplne novu Skoda Fabia 1,2 TSI, 66 kW, III rada.  
Na druhy den pouzivania som zistil, ze pri studenom starte, po dlhsom odstaveni vozidla pocut z motoroveho priestoru,

ze motor bezi urcitu dobu /cca 3 sekundy/ na sucho, bez mazania motorovym olejom, ked je potrebne najviac znizit opotrebenie motora,

hlavne pocas kritickej fazy startu.
Servis to potvrdil, ze ten motor skutocne ide par sekund bez mazania. Ale ze to nie je na zavadu chodu motora a ze sa vozidlo da pouzivat a ze sa este nikto nestazoval.
Ano, vozidlo sa da pouzivat, ale ake nasledky to bude mat !
Vznika tym strata odolnosti suciastok motora voci opotrebeniu, znizeniu zivotnosti a tym skoremu zniceniu.
Z toho vyplyva, ze ide o konstrukcnu vadu celeho radu vozidiel, ktora sa mozno prejavuje aj u inych vozidiel.
Tieto vozidla este len idu do prevadzky a majitelia si tohoto problemu este nevsimli.
Viete o niekom kto by mal podobne skusenosti ? Pripadne ako ich riesil ?

diki

Peter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny spalovací motory po startu chvíli nemažou, to není nic nového pod sluncem. Holt chvíli trvá, než čerpadlo, které je hnané od klikovky, natlakuje olejovou soustavu. Ten zvýšený hluk od ventilů po studeném startu normálně trvá u 1.2 TSI cca 1 až 2 vteřiny, než se natlakují hydroštely.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

peter19:U každého motoru to chvíly trvá než začne mazat to je jasné.Otázkou zůstavá jak je motor konstruován výrobcem a to má každý jinak.Jen je divné že to je slyšet.Většinou je to tak krátce že si toho nikdo nevšimne což ty jo.Faktem je že může jít o nějakou vadu ale to už je na posouzení servisu.Já u svého auta nic takového nepoci´tuji a co jsem mněl F I tam taky nic takového slyšet nebylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepav : Tu nejde o poplasnu spravu.  Tento jav som este na ziadnom motore nepocul.  Raz sa mi to stalo na Felicii 1,3 a to bol  vadny olejovy filter. Po vymene olejoveho filtra vsetko prestalo a motor startoval dalej bez sucheho chodu a hlavne bezhlucne. Ja vsak do tohoto pripadu nechcem vrtat, lebo auto je funglovka a je v zaruke.  Su to nove medely a v servisoch este nemaju skusenosti, preto sa pytam, ci aj iny majitel takejto Fabie 1,2 TSI, 66 kW ma tieto problemy.  Ten zvuk pri starte je evidentny, ze mazacom systeme neni olej a po nastartovani motor ide ako naftak.  Vsetko klepe az po natlakovani olejovym cerpadlom  vsetko stichne a motor ide bez hlucne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Maverick : Skusim ten zvukovy zaznam urobit a potom ho tu zavesim.  Mam uz 68 rokov a cely zivot sa zaoberam motormi, ale tento jav je nieco hrozne a hlavne u auta, ktore pred par dnami vyslo z fabriky.  Je to tak evidentne, ze to pocuju aj laici, ktori neviedia o motoroch nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to tak nemam, ale nemam koncernovu znacku. Nevies aky olej tam davaju? viskozitu myslim...predpokladam ze pan co pisa ze robi s motormi tak bude suhlasit ze vw dava casto moc riedke oleje ako 0-30 a 5-30. takze pri dlhsom stani vsetok olej stecie. Osobne mam 5-40 a ked je poriadny olej tak by mal zanachat ochranny film aby chranil pohyblive casti pri studenych startoch...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reeshanek :  Ano, je to ono, ale u teba ten zvuk bolo pocut   troku kratsiu dobu.  Ten druhy start /opakovany/ to uz nerobilo, lebo bol  olejovy system preolejovany /premazany/ a vole boli vytesnene.  U mna este niekedy pocut klepat cely klukovy mechanizmus, ako keby to auto bolo na naftu / diesel /.  Z tohoto  tvojho zvukoveho zaznamu vidiet, ze tento problem je u celej serie tychto vozidiel.  Ovsem, tento stav je nepriatelny, lebo studeny start u kazdeho spalovacieho motora je kritickym momentom chodu motora. Tym, ze nam tento motor bezi dost dlho na sucho vznika  strata odolnosti suciastok motora voci opotrebeniu a tym aj skoremu zniceniu.

Podla mojho nazoru ide o konstrukcnu vadu celeho radu vozidiel tohoto typu.  Bolo by s tym treba nieco robit.  Co navrhujes ?

Vyzivam vsetkych majitelov tejto Fabie 1,2 TSI, 66 kW  I I I rady, aby si tento problem pozorne povsimli a konaktovali ma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 66kw. U svojej som zatiaľ nič rušivé nepočul. Budem sledovať. No už som tu spomínal, že som pred kúpou jazdil na dvoch fabiach, ktoré síce obe boli zhodne 66kw tsi, ale o jednej som si pri štarte myslel, že ide o diesel, až po opätovnom štarte a nazretí do papierov, som sa ubezpečil, že ide o tsi.

Zvláštne je, prečo by o problém malo ísť len u 66kw verzie, čím sa 81 tak líši?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sven :  Odpovedam na tvoju otazku, ze aky olej ma tato Fabia 1,2 TSI,  66 kW, I I I rada.  Motorovy olej je tam podla normy vyrobcu a to : VW 504 00 ,  VW 507 00  Castrol EDGE Profesional   Longlife I I I  5W - 30.

Ine motory s olejom 5W - 30 to nerobia.  Tento fenomen som objavil  az teraz pri tomto motore.

Podla mna je to zavada, co tento motor pri starte robi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co ze to dela?  No klepe to.   Ahaaa, to vite panicko, nemazete, klepe to..... :-)

Ale konec srandy, netusim kolik zdvihu zvladne pist za sucha nez se definitivne setre ten zbytecek oleje co tam je od minule, ale asi moc ne, tedy pokud je to zjevne slyset tak bych zvazil oficilani reklamaci s natocenym zvukovym zaznamem, protoze muze hrozit mirne pridreni hlavne v zime, a to pak zjistis asi az po ctyrech letech na emisich, bo bez rozdelani a kouknuti na stenu valce toho clovek asi moc nevykouma....?!?

A nech si natocit nejaky studeny predvadecky se stejnym motorem at muzes porovnat.

A mozna bych zvazil jeste nejaky nezavisly servis typu Adusum apod., ktery ma opravneni provadet bezne servisy i opravy (uz davno se s novymi auty nemusi jen do autorizaku), mozna budou mit lepsi peci....

Je to holt jen stroj a ten se muze podelat druhej den po zakoupeni, od toho je zaruka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Je to podobné?

Pokial sa nemylim, tak za tento zvuk na videu moze prestavovac vackoveho hriadela - nizky tlak oleja. Mne to tiez robi, teraz v lete podstatne menej, v zime je to intenzivnejsie. S tymito prestavovacmi mal uz koncern problem pri FSI motoroch. Pri reklamacii ich menia za nove. Takze si myslim, ze aj zakladatel tohto vlakna ma to iste.

Ja sa chystam na nich koncom leta - reklamovat to.

Ani sa nemusis pytat najitelov Fabii, lebo ten isty motor je v Octavii, Leone, Golfe atd........takze aj u tychto majitelov mozes zbierat info :-)

 

http://forum.skodahome.cz/topic/131958-z%C3%A1vada-p%C5%99estavova%C4%8De-va%C4%8Dkov%C3%A9ho-h%C5%99%C3%ADdele/

Editováno: , autor: houmr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...