Přejít na obsah

Možnosti kódování u OIII


Pawouk

Doporučené příspěvky

Úspěšně doděláno na Octávii3:

Barevné budíky z jiného vozu místo základní verze budíků co byly v autě

Multifunkční volant

Výhřevy předních sedaček

Sedadla s pamětí

Sklápěcí zrcátka s pamětí

Xenony bez hlášení závady na osvětlení vozu

Columbus = vše funkční, jen nutno simulovat prázdnou nádrž, aby fungovala navigace(bylo nahrazeno rádio Blues)

Zatmavovací vnitřní zrcátko včetně dešťového čidla + přepínač světel s polohou Auto

Zadní LED světla

Tempomat

Dokódováno: Corner, TPMS, HHC, XDS, vše nutné v rámci dodělávek, aby vše fungovalo jako z výroby.

Jen pro zajímavost - dělal jsem základní nastavení nového ABSa(a základní nastavení G85 je opravdu řešené jinak).

Pán plánuje dodělat ještě PDC - přední a zadní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úspěšně doděláno na Octávii3:

Barevné budíky z jiného vozu místo základní verze budíků co byly v autě

Multifunkční volant

Výhřevy předních sedaček

Sedadla s pamětí

Sklápěcí zrcátka s pamětí

Xenony bez hlášení závady na osvětlení vozu

Columbus = vše funkční, jen nutno simulovat prázdnou nádrž, aby fungovala navigace(bylo nahrazeno rádio Blues)

Zatmavovací vnitřní zrcátko včetně dešťového čidla + přepínač světel s polohou Auto

Zadní LED světla

Tempomat

Dokódováno: Corner, TPMS, HHC, XDS, vše nutné v rámci dodělávek, aby vše fungovalo jako z výroby.

Jen pro zajímavost - dělal jsem základní nastavení nového ABSa(a základní nastavení G85 je opravdu řešené jinak).

Pán plánuje dodělat ještě PDC - přední a zadní.

 

Ferdo existuje nějaký odhad co se asi tak ušetřilo? Tedy co stály ty úpravy (zakoupení dílů, práce...) a co by to stálo, kdyby se to rovnou nakonfigurovalo a objednalo jako nové? Je jasné, že pokud pán koupil od někoho auto ještě nevybavené, tak nebylo jiné cesty. Ale co záruky? Vždyť OIII se ještě snad 2 roky nedělají, takže všechny musí mít ještě záruku.

 

Jinak všechna čest. Kro umí, ten umí!

Editováno: , autor: boban1108
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

super! tak uvidíme, jestli budu mít po skončení licence vůbec ještě toto auto, ale budu si muset udělat cestu, podle výše uvedeného jsem aktivoval asistent dálkových světel a nefunguje mi... přitom Anglání všichni jásají....

asistent dialkovych svetiel som si nakodoval pred dvoma tyzdnami podla navodu z briskoda a co som od vtedy isiel dvakrat po tme, fungoval celkom dobre. pouzil si najnovsiu beta verziu vcds ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravda je taková, že omezené dané tím, že je to klon je většinou hodně limitující. Za dva roky bude kabel zcela nepoužitelný na nových autech(zřejmě už nyní co měli kabel k verzi 12.12 nemůžou použít poslední beta verzi VCDS). Kdo si ho koupil jen pro své účely maximálně "jen riskuje"(pominu-li otázku používání nelegálního software), že něco nezapíše vůbec nebo případně špatně(to ale dokáže i oficiálně koupená verze - osobně jsem si to ověřil), ale většinou s čím jsem se setkal, že dotyčný mění a mění a pak se mu nějak podaří umrtvit kabel a přitom měnění se někde přehlédl a pak neví co s tím. Kabel nejde a i kdyby šel tak stejně neví jak to opravit(neudělá si předem zálohu všech nastaveních - nejde jen o kódování, ale u O3 i o adaptace) a zde pak většinou vede první cesta do autorizovaného servisu. Tam nastavením jednotky jako po její výměně se vždy problém vyřeší(pokud má štěstí na ten "lepší" servis) a jen přijde o to co si tam předtím správně sám nastavil. Pak si musí spočítat svůj čas + ostatní výdaje co s tím měl a v případě popisovaného problému nakonec bez výsledku. Je to na každém.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zástrčka pro VAS-PC, nebo ODIS se přímo vyrábí v Číně. Lze najít oficiálního výrobce na netu...To samo navigace, obrazovky na opěrky hlavy, atd...

Adaptace si ukládat nemusíš, proto jsou to adaptace, aby se samy přizpůsobily dané jednotce. Ukládá se kodování pro pozdější nastavení, když něco nefunguje po zásahu, jak by mělo.

Editováno: , autor: DIAGNOSTIK
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha tak mi řekni jak se ti samo adaptuje nastavení světel, ostřiků, ovládání zrcátek, atd... v BCM jednotce? I kódování lze zapsat v UDS jednotce jako adaptaci. Nemluvě o tom, že pomocí adaptací přes skryté adresy se řeší i imobilizér 4c.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Veřejné díky Ferdovi25 za dnešní upgrade auta. Nakodoval vše podle mých představ, celá operace byla za pár minut hotová a ještě jsme si pěkně pokecali. Auto má nově:

 

- corner

- viditelné otáčky větráku klimy při režimu auto

- naklápěcí zrcátka při zpátečce

- zpožděné ostřiky xenonů

- ESP režim sport

- deaktivace výstrahy na prasklé žárovky SPZ po výměně za LED

 

Nabízel mi toho mnohem víc, ale toto mi zcela stačí. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kódováním Corner vůbec neztrácej čas. Je to téměř k ničemu. Má to jedinej efekt a to, že za tebou budou chodit lidi, že máš prasklé jedno světlo. ;) Možná to trochu pomůže jestli máš halogeny, ale i tak tomu moc nevěřím.

Editováno: , autor: Sighart
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do zatáček mi to taky přijde zbytečný, xenony to nepřesvítí, ale při zpátečce mi to přijde good... automaticky se rozsvítí obě mlhovky a trochu to při manévrování pomůže. Mimochodem to s těmi lidmi mi přijde ujetý... možná tak v 90 letech ale dneska má corner kdejaký auto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...