Jump to content

Vyber alu kola na zimu Superb 3

MTX
 Share

Recommended Posts

Zdravím,jsem čerstvý majitel Superbu 3 tak že se teprve rozkoukávám a zjištuju.Ještě nezačalo léto ale už se chci pomalu dívat po zimních bačkorách.Můžete mi prosím poradit ideální rozměry na zimu co se týče ET apod?Popřípadě se chci zeptat jestli musím řešit senzory tlaku v pneu.Nevím jestli to u Superba měří ventilky nebo nějaké čidlo mimo kolo jako např u oktávky,předem díky

Ideální rozměr je ten, co máš ve velkém TP. Jak pneu, tak ET, apod.

Tlak v pneu je hlídán u většiny Škodovek přes čidla ABS v náboji kola.

Pokud ale máš v infotainmentu zobrazeny reálné tlaky, tak to bys měl TPMS čidla. Ale to má snad až FL a za příplatek.

• Upvote 1

• 4 months later...
V 8. 3. 2018 na 20:08, Mak.cz napsal:

take jsem hledal levnou zimni nahradu za antracitove turbiny R18. Nakonec jsem zvolil nemecky borbety BS5 8x18 5x108 ET42 v cerno stribrnem provedeni, cena necelejch 2.500kc. Nakonec to nevypada uplne blbe a je to vyrazne levnejsi jak skodovacke rafky.6267b895675678ce6d128a40e91dedea.jpg8cbb722790e89af7005b072aa234b911.jpg

Prosím Tě, kde jsi ty disky kupoval? Díky

• Like 1
  • Upvote 1

• 3 weeks later...
  • 1 month later...

já k mému Sportlinu s ráfky VEGA 19 vybral Borbet 7x17 V  antracit s levnými pneu RikenSnow215x55/R17 (z koncernu Michelin). Do hor nejezdím, sněhu u nás moc není, manželka musí do práce za každého počasí,  takže kvalitu jsem moc neřešil :)     

IMG_20200511_113913.jpg

Borbet_VT_lesklý_antracit.png

• Upvote 1

• 11 months later...

Ahoj všem, zajímá mě jedna věc. Mám S3 sportline s origo r19 Vega, čili antracit s lestenou části. Nemám zimaky a zvažuji že koupím 19ky pneu a budu prehazovat. Moje historická zkušenost vsak byla že sůl takovouhle lestenou cast docela narušila a udělala tam takové mapy, ale byly to levnější kola RSW. Takže dotaz zní - co udělá zimní provoz s lestenou části na origo kolech, přežije to? Pokud to bude spatny, asi radsi půjdu do nějakých lakovanych neorigo alu...

Díky moc.

S tím se musíš smířit. pokud bude někde škrábanec (obrubník) nebo třeba porušený povrch od kamínku, čemuž se neubráníš, když někde nesolí, ale sypou štěrk, tak se tam ta sůl dostane a pak to dělá mapy. Navíc se často stává, že při vyvažování sundávají závaží planžeťákem a škrábnou ti to aspoň zevnitř. Já jsem s tím taky smířený, mám 2 sady origo kol 19".

Aha, díky moc. Právě že různě více či méně ti disky podřené jsou, hlavně asi od parkování, předchozí řidička byla prý paní a je to celkem znát. Asi se mi nechce riskovat, že ty kola zničím ještě víc, ale teď nevím, pomýšlel jsem si jen na tu výměnu pneu.

před 18 hodinami, zelyvel napsal:

Aha, díky moc. Právě že různě více či méně ti disky podřené jsou, hlavně asi od parkování, předchozí řidička byla prý paní a je to celkem znát. Asi se mi nechce riskovat, že ty kola zničím ještě víc, ale teď nevím, pomýšlel jsem si jen na tu výměnu pneu.

Kdyžtak mám zánovní (DOT xx20, vzorek 9mm) zimní pneu 235/40/19 Good Year Performance+.. osobní odběr na Moravě. Cena od 5000Kč/ks, nechám 12 000Kč/4ks. Více SZ.

Ahoj, mám aktuálně Canopusy 19” a na nich letní pneu. Přemýšlím co bude na zimu lepší jestli tyto Canopusy přehodil na zimní a na léto si koupit Trinity 19” (líbí se mi víc) a nebo Canopusy nechat letní a koupit sadu zimních 18” nebo dokonce 17”? 

Co jsem tu tak četl tak mi přijde, že mezi 19” a 18” není moc velký rozdíl když mám DCC..

ano, v létě rozdíl není, ale na zimu určitě max 18, resp. záleží na to kde bydlíš, kam jezdíš atp. např. já jezdím dost často do hor (tedy před covidem) a proto jsem volil 18" ale užší, zimní verzi, na kterou jsou ještě dát řetězy (I když jsem řetěza za posledních 10 let použil jen jednou)

kola jsem koupil jako sady Modusy 18" od Škodovky s Nokian WR A4, prodejce mi na ně dal současně slušnou slevu, dobrý důvod je také Pneugarance od Škodovky

nyní jsou Modusy 18" s Nokian Snowproof P: https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/kompletni-zimni-kolo-modus-18-pro-superb-iii/p/3V0073698++8Z8

na ty potom dle doporučení místních borců sSněhové řetězy Pewag Servo Sport RSS 76 - Rozměr kola : 235/45 R18, jsou dražší, ale mohu potvrdit, že nasazování je malina, jednou jsem je v únoru před covidem použil . musel jsem :-(

můj názor, nicméně 100 lidí 100 názorů a vo tom to je