Přejít na obsah

Jemné pískání na volnoběh motorů EA211


bobanHTP

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny, chtěl jsem se poradit. Jezdím ve služební Rapidu Spaceback 1.2 TSI 66kw, najeto sotva 1000km a všiml jsem si, že po zahřátí motoru, pokud zastavím a nechám volnoběh, jemně něco píská v motorové části a jde to i do interiéru. Je to velmi jemné a tiché pískání, ale leze na nervy :-)

Všiml jsem si také v showroomu, kde zrovna parkovali dovnitř nového Rapida Sp. 1.2 TSI 81kw, že dělal totéž. Nevíte co by to mohlo být ? Díky!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Servis je objednán na leden. Mezitím jsem vzal fonendoskop a začal hledat v motorové části. Píská alternátor, ale je to záhada, že se musí auto nejdříve projet, aby se vše zahřálo. Zatím mám teorii, že se teplem kov roztahuje a pokud je např. ložisko v altíku na limitních hodnotách tolerance, začne holt něco dřít :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 12. 2016 at 13:13, Bikes napsal:

ohledne toho vrzani plynoveho pedalu, byla na to akce, kdy se pedal menil za modifikovany (modifikovany ma na stitku je cernou tecku).

Me obcas taky vrze, ale jakmile dam jinak nohu, tak to vetsinou prestane, takze to asi vrze pri urcite poloze nohy na pedalu...

pletieš Rapid s FIII

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 12. 2016 at 13:13, Bikes napsal:

ohledne toho vrzani plynoveho pedalu, byla na to akce, kdy se pedal menil za modifikovany (modifikovany ma na stitku je cernou tecku).

Me obcas taky vrze, ale jakmile dam jinak nohu, tak to vetsinou prestane, takze to asi vrze pri urcite poloze nohy na pedalu...

aby sme to uzavreli ...FIII sa týka to,čom som zvýraznil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Tak mám náhradní vozidlo Rapid LF 2016/12, najeto 7tis.km. , stejný motor jako já 1.2 TSI 66kw a ten píská na volnoběh  i za studena. Sranda je, že pokud vypnu světla, a svítí jen LED denní svícení, tak pískání mizí, pokud zapnu světla, nebo jen otevřu dveře a rozsvítí se interiérové osvětlení, také opět píská.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj KA.S, promazal jsem řemeny, moc to nepomohlo, už to neřeším, protože mě teď vadí to pocukávání motoru, bohužel ani pískání ani škytání na volnoběh nějak v servisu nepořešili :-) Jinak včera mi dal švagr sjet ve staré H i30 1.4, najeto 200tis.km - tichý chod, nic nevibruje, necuká, nepíská, achjo :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Klimakompresor nepískal, ten bzučel. Píská vodní pumpa. V těhle vedrech to dělá skoro hned, protože se kapalina ohřeje velice rychle. Čerpadlo se dá odhalit tak, že se při zahřátém motoru kdy se pískání ozývá, opatrně povolí víčko expanzky. Pokud pískání zmizí, je to čerpadlo. Pokud ne, je třeba hledat dál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

mne to piskalo taky, nic jsem s tim nedelal, jen dolil 3 deci chladici kapaliny a letos to piskalo snad jen 3x a vedro teda bylo. dela to ta pumpa, ale vylozene zavada, ktera ovlivnuje jeho funkci to neni. nova pumpa zacne po vymene taky piskat, takze jsem si nenechaval zbytecne hrbat do auta, tak jak je slozeny z fabriky totiz po zadnym zasahu v servisu uz nikdy nebude.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

16.3 2018 jsem koupil SEAT TOLEDO    motor : 1,2 TSI r.v. 2017   najeto 5km  nový vůz se zárukou  po  odjezdu s vozidlem  domů jsem zaregistroval podivný pískavý zvuk z motorového prostoru a to pouze  když je vozidlo nastartované  a motor jde na volnoběžné otáčky . pří přidání plynu tento hluk zmizí začal jsem závadu hledat poslechem přes šroubovák v motoru a to na straně klínového řemenu a to z horní  motorové části kde se hluk projevoval nejitenzivněji,moje podezření  padlo na napínací kladku řemenu ale ta to nabyla, hluk  vycházel z honí části bloku motoru ,  závadu jsem nedokázal přesně lokalizovat a tak jsem zavolal prodejci do Seatu a nastíníl jsem mu můj problém on mě předal servisu a ten mě obědnal  na servis  4.42018 vozidlo zkotrolovali a uznali že jde o závadu a budou ji hledat, dnes 5.42018 mi oznámily že závadu našli a jde o vadné ložisko alternátoru, tak sláva oddechl jsem si pokud někdo máte tento problém nenechte se odbýt a trvejte na  odstranění. 

Editováno: , autor: lakylukas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za info lakylukas! Mě s tím posílají všude do háje, že nic divného neslyší, prostě klasika :-)

Ale já se nedám, Rapid má pět let záruku a budu dál bít do Škody až převezmě zodpovědnost za aušusy, včetně toho mého kompresoru klimatizace SANDEM, který občas má takový kovový zvuk, že mám o Rapida strach :-)

Pak ještě budu reklamovat čalounění předních sedaček, kolem švu se krabatí a dorazím to opět vzrajícím plynovým pedálem, myslím, že už je to třetí reklamace na něj :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...