Přejít na obsah

rozvody 1,2 TSI škoda octavia


míraoctavia

Doporučené příspěvky

před 12 hodinami, martin.marek napsal:

Rozvody v 65000km. Nejak brzo ne? Ja bych nemenil nic. Je to vlastnost retezovych tsi. Rozvody tam musi vydzet minimalne 150 000km. Od te doby co jsem presel z 5w40 na 0w40. Tak to nezarachtalo ani jednou a prestal pribyvat olej. 

No podle škodovky se dělaly dvakrát jednou v po roce( 2011 a 20 000) a pak to dalo jen,, dalších´´ 40 000km.. ty první řetězový sady prý nestály za nic.. zkusím tedy vyměnit ten napínák a uvidím. Olej jsem objednal 5w40 od Shellu.. Koukal jsem na měrku a je teď po cca 10 000km na půlce měrky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady asi někdo dostane kartáč :-), stejný motor, ale Octavia v Rapidu?

 

Dolejs: Píšeš: "Tak jsem na to koukal a žádný číslo na něm není", měl jsi napínák venku? Pokud ne, tak nic ani nenajdeš.

 Podle foto co jsem dal, tak vidíš kde se číslo nachází. Moc bych se divil, že tam žádný není.

Jinak já rachtám taky a stále. Pod dlouhé jízdě ráno ticho, po krátké kdy se neohřeje olej ani na 50 stupňů, tak vždy sekunda rachot, jebu už na to.

Olej od nova 5W-30 Castrol, měním co rok cca 7-10tis. km. Jedině ještě pokusy s jiným olejem, někdo 0W-40, někdo 5W-40, někdo co??

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry jsem si ani nevšimnul že jsem v Rapid sekci.. Zítra dám novej napínák, olej budu měnit o víkendu tak uvidím jestli to pomohlo. Předtím tam dávali 5w30, já zkusím 5w40 i když ten rozdíl asi žádnej nebude.. Jinak jsem předpokládál stejnej popis na napínáku jako viz foto..

IMG_20190211_155847.jpg.ca418a06e30da1e3de3a6f22809f5971.jpg

Editováno: , autor: Dolejs
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 7. 2020 na 21:48, tomik.cesko napsal:

Stačí na to stranový klíč nebo ořech s ráčnou (lepší), nepamatuju si velikost, asi 27, přístup kazí jen gumová hadice, ale tu stačí jen vyhnout. Práce na max 10 minut. 

 

Jo a ještě k minulému příspěvku, ještě jsem další napínák nekupoval, ono to zarachtá jen po velmi krátké jízdě, když se v zimě neohřál motor. Např, když jedu jen do krámu 1km a pak zpět, tak druhý den při studeném startu rachotí. Když to ohřeju, je další studený start ticho.

Co dáváš za olej?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma
V 21. 7. 2020 na 20:05, Dolejs napsal:

Sorry jsem si ani nevšimnul že jsem v Rapid sekci.. Zítra dám novej napínák, olej budu měnit o víkendu tak uvidím jestli to pomohlo. Předtím tam dávali 5w30, já zkusím 5w40 i když ten rozdíl asi žádnej nebude.. Jinak jsem předpokládál stejnej popis na napínáku jako viz foto..

IMG_20190211_155847.jpg.ca418a06e30da1e3de3a6f22809f5971.jpg

Tak to je ten stejnej napínák, co jsem vyhodil já loni. 

před 7 hodinami, McMatej napsal:

A ten starej, když ho naplníš olejem, jde píst zatlačit dovnitř??

já u tohohle jsem naplnil a mačkat šel jako za sucha, novej držel. Předpokládám, že u Dolejse to bude stejný

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 7. 2020 na 15:33, McMatej napsal:

A ten starej, když ho naplníš olejem, jde píst zatlačit dovnitř??

Včera jsem to zkoušel a ten starej napínák po naplnění olejem šel lehce zatlačit ten novej to neudělal a navíc to vypadá že má i tužší pružinu.. Od výměny je neskutečné ticho po startu,., Nechápu proč ho neměnili už ve škodovce i s rozvodama..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Hoj, tak jsem se rozhodl vyměnit si rozvoďák svépomocí a jen jsem se chtěl podělit o jednu zajímavost.

Spodní ozubené kolo nový typ, horní ozubené kolo starý typ (jako že na starý typ řetězu), koupena sada Borsehung a v ní starý typ napínáku s písmenem D. Tomu říkám bordel.

Jen podotýkám, že staré kolo má šíři 6,5mm a nové 8,5mm, nový typ řetězu na něm běhal asi 55tis km. Vytahání řetězu je asi 5mm na průměru, tzn 1cm na celé délce a napínák už jen nestačil napínat, zašrouboval jsem jej až na doraz rukou. Nyní opět motor běží potichu, už mám asi tisíc km po výměně. 

IMG_20231107_190537.jpg

IMG_20231104_120227.jpg

IMG_20231107_185746.jpg

 

edit: nové kolo má na konci písmeno F

Editováno: , autor: tomik.cesko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...