Přejít na obsah

Tak kdo ma už přezuto na zimu?


kodemi.:R

Doporučené příspěvky

Nohavica to už v loni popsal dobře:

Kolony aut, krok sun krok, bo silničáři tak jak každý rok jsou překvapený velice, že sníh zasypal jim silnice...

Na Vysočině zavřeli dé jedničku, kamiony hrály na honičku, takzvané rally letní gumy...

A v Praze kalamita jak na Sibiři, tři (!) cm sněhu a u Muzea čtyři!

A policajti? Ti to jistí z dálky, zalezlí do Aralky...

Nojono, kdo by čekal, že po podzimu přijde zima....

žádnej podzim nebyl :ph34r:

nejdřív léto a pak najednou zima

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nohavica to už v loni popsal dobře:

Kolony aut, krok sun krok, bo silničáři tak jak každý rok jsou překvapený velice, že sníh zasypal jim silnice...

Na Vysočině zavřeli dé jedničku, kamiony hrály na honičku, takzvané rally letní gumy...

A v Praze kalamita jak na Sibiři, tři (!) cm sněhu a u Muzea čtyři!

A policajti? Ti to jistí z dálky, zalezlí do Aralky...

Nojono, kdo by čekal, že po podzimu přijde zima....

žádnej podzim nebyl :ph34r:

nejdřív léto a pak najednou zima

A co srpen??? :D:t

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nohavica to už v loni popsal dobře:

Kolony aut, krok sun krok, bo silničáři tak jak každý rok jsou překvapený velice, že sníh zasypal jim silnice...

Na Vysočině zavřeli dé jedničku, kamiony hrály na honičku, takzvané rally letní gumy...

A v Praze kalamita jak na Sibiři, tři (!) cm sněhu a u Muzea čtyři!

A policajti? Ti to jistí z dálky, zalezlí do Aralky...

Nojono, kdo by čekal, že po podzimu přijde zima....

žádnej podzim nebyl :ph34r:

nejdřív léto a pak najednou zima

A co srpen??? :D:t

to jsem počítal jako "zkažený letní počasí" :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem tam dneska taky konečně nandal zimáky na plecháčích s poklicema, auto teda vypadá dost jinak..ee..na zadku mám polaris2 s 5mm a dopředu jsem dal nový klebry, obojí v rozměru 185/60x14.. B) jinak ty polaris2 pojedou už 4 sezonu a jsem s nima spokojenej.. -_-

podla mna si ich mal dat opacne, stare zimne dopredu na dojazdenie a nove zimaku dozadu, a dalsiu sezonu kupit dvoje zimne new pneu a zamenit nove zase dozadu a "starsie" dopredu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podla mna si ich mal dat opacne, stare zimne dopredu na dojazdenie a nove zimaku dozadu, a dalsiu sezonu kupit dvoje zimne new pneu a zamenit nove zase dozadu a "starsie" dopredu

to bych udělal, kdybych měl náhon na zadek, potřebuju na předku mít dobrej vzorek aby bral na sněhu na horách a hlavně mi ještě zbyly 2 ty polaris2 s 5mm vzorku a ty dám na zadek příští rok na dojetí.. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem prezul, byla zima, mirne napadany snih, teplotka kolem 3°C

Technicka specifikace:

Technicke zazemi: Ja a tatulda

cas prezuti: 35 min a 26 sekund

typ zimnich gum: Michelin Alpin A2

rozmer: 185/60 R14 - plehace

utahovaci sila na srouby: Sem zabecil a poradne se do toho oprel

Tuning: Poklice ala skoda

vzhled auta nyni: Vypada jako kacena

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podla mna si ich mal dat opacne, stare zimne dopredu na dojazdenie a nove zimaku dozadu, a dalsiu sezonu kupit dvoje zimne new pneu a zamenit nove zase dozadu a "starsie" dopredu

to bych udělal, kdybych měl náhon na zadek, potřebuju na předku mít dobrej vzorek aby bral na sněhu na horách a hlavně mi ještě zbyly 2 ty polaris2 s 5mm vzorku a ty dám na zadek příští rok na dojetí.. -_-

uz sa tu o tomto viedla dalekosiahla diskusia, ja som zastancom lepsich pneu vzadu (nezavisle na nahone).

vedie ma k tomu jedine jedna vec, a to neocakavan smyk zadnej napravy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podla mna si ich mal dat opacne, stare zimne dopredu na dojazdenie a nove zimaku dozadu, a dalsiu sezonu kupit dvoje zimne new pneu a zamenit nove zase dozadu a "starsie" dopredu

to bych udělal, kdybych měl náhon na zadek, potřebuju na předku mít dobrej vzorek aby bral na sněhu na horách a hlavně mi ještě zbyly 2 ty polaris2 s 5mm vzorku a ty dám na zadek příští rok na dojetí.. -_-

uz sa tu o tomto viedla dalekosiahla diskusia, ja som zastancom lepsich pneu vzadu (nezavisle na nahone).

vedie ma k tomu jedine jedna vec, a to neocakavan smyk zadnej napravy

Názory na to jsou různé, jestli lepší vzorek na předek, nebo zadek. Já osobně preferuji lepší gumy na hnanou nápravu. Asi stará škola. V pneuservisu, kam chodím jsou téhož názoru.

P.S Taky od pátku přezuto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dneska se mi stala taková podivná věc...

Na Fávu mám na předku zimní a na zadku letní 165/70 13" plecháče (najeto X let, ale vzorek pořád asi 4 mm - předek Barum, zadek Matador) a jel jsem udělat kolečko kolem bloku - cca 400m a hned v první pravotočivý zatáčce - na SUCHYM asfaltu !!! už jsem driftoval - to jsem ještě nezažil :ph34r:

uznávám že jsem to trochu vzal z ostra, ale nečekal jsem že ten zadek až tak snadno utrhnu od silnice...

Tak jsem si ještě ty další 2 zatáčky vychutnal, ale už s ručkou a to se tomu chtělo ještě líp :(

Takže asi na tom něco bude, že pod 7°C (byl asi + 1°C) mají být zimáky. Ještě že je na Fábce mám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podla mna si ich mal dat opacne, stare zimne dopredu na dojazdenie a nove zimaku dozadu, a dalsiu sezonu kupit dvoje zimne new pneu a zamenit nove zase dozadu a "starsie" dopredu

to bych udělal, kdybych měl náhon na zadek, potřebuju na předku mít dobrej vzorek aby bral na sněhu na horách a hlavně mi ještě zbyly 2 ty polaris2 s 5mm vzorku a ty dám na zadek příští rok na dojetí.. -_-

uz sa tu o tomto viedla dalekosiahla diskusia, ja som zastancom lepsich pneu vzadu (nezavisle na nahone).

vedie ma k tomu jedine jedna vec, a to neocakavan smyk zadnej napravy

Názory na to jsou různé, jestli lepší vzorek na předek, nebo zadek. Já osobně preferuji lepší gumy na hnanou nápravu. Asi stará škola. V pneuservisu, kam chodím jsou téhož názoru.

P.S Taky od pátku přezuto.

Já mám názor takovej, že by na autě měli být všechny čtyři gumy stejné značky a zhruba stejně staré. Pak by se to auto mělo vždy stejně chovat. Když dám na zadek horší - bude se mít snahu přetáčet, když na předek, tak se zase snáz utrhne předek.

Leda by tu byl nějaký skvělý odborník, který by tím dokázal jízdní vlastnosti zlepšit :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem přezouval dnes a v pondělí jedu do servisu na geometrii. Levá přední se docela fest sjíždí na vnitřní straně :disgust:

Kam myslíte, že mám dát tu špatně sjetou letní gumu po zimě? Dozadu nebo nechat vepředu?

Já bych jí dal pravděpodobně na levou zadní - pokud taky není tahle (myslím, co byla teď na LZ kole) víc výrazněji víc opotřebovaná než pravá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dneska taky prezul na zimaky. Auté je osklivejsi, ale uz se spolu tesime na jaro B)

Ty se maaaas, ja porad shanim, na co ty gumy navlict :) Stary komplet zimaky jsem dal mlady a ted nemam co na sebe :)

Ty na mě nemluv, prevíte. Člověk ti porad piše a ty se mi neozyváš. V bačkorách bych ti přál přežít zimu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se pomalu rozloučil se sadou letních, příští rok už je na auto nedám, Bridgestone potenza 195/50/15, spokojenost, na mokru i suchu jak přibyté, hroší je to s hlučností, nevím do jakých jít příště, ale Bridgestone nebo Pirelli to budou určitě, třeba půjdou znovu Potenzy, najel jsem na nich 72000km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj s Bridgestony potenza mám z předchozího auta taky velmi dobré zkušenosti. Až budu muset kupoval nové letní, tak půjdu asi znovu do nich. Na dnešek jsem objednanej na přezutí nových 195/50/15 Dunlop Winter sport M3. Ale nějak se oteplilo, tak to asi jen vyzvednu a přehodím později...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...