Přejít na obsah

Nove auto, cena, vybava a cekaci lhuta


Pat007cz

Doporučené příspěvky

V 5. 2. 2022 na 15:17, deto napsal:

Tych zmien k horsiemu je niekolko, napr:

- spolujazdcove zrkadlo nie je samozatmavovacie

- nie su osvetlene kliky dveri + priestor na mobil

- dvere maju len odrazku namiesto svetla (svetla vo dverach su len vramci LED paketu)

- spolujazdcove sedadlo (manualne ovladane) prislo o odkladaci priestor pod sedadlom

- ufuky pri zadnych sedadlach prisli o zobrazenie hodin a teploty (ak nie je trojzon klima)

- harakiri so slotmi na SD/SIM karty a USB A/C

 

Zase sa na druhej strane, mnozstvo zaujimavych vychytavok pribudlo:

- kessy na zadnych dverach

- elektronicka detska poistka

- matrix led

 

Nicmene vzhladom k tomu ako rastla cena S3, si to osekavanie vybavy mohli odpustit.

 

Nevím, jestli můj SIII byl nějaký "hybrid" MR, ale byl vyroben 2.6.2020 (info přímo od @Patrik1971, objednával jsem jej 29.1.2020) a Kessy mi teda funguje bez problému i na zadních dveřích a Matrix LED byl v základu (Sportline), stejně tak elektronická dětská pojistka. "Harakiri" se sloty jsem se taky obával, no nakonec byl dodán s klasickými USB a redukci na C typ jsem předem kupoval (naštěstí) zbytečně :) Samozatmavovací zrcátko spolujezdce jsem taky ještě vychytal, osvětlení prostoru na mobil a klik dveří mě taky neminulo, ale třeba vzadu mi klima ukazuje jen nastavení teploty, hodiny tam (už?) nejsou... Každopádně info co tam všechno má či nemá být by podal spíš někdo více fundovaný než já... Pokud by to někoho zajímalo, dávám do přílohy výpis z konfigurátoru těsně před objednáním a taky komplet výbavu při dodání ("rodný list").

 

car-card-C6PAPR5R.pdf

Rodny list vybava.xlsx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemáš nic víc ani nic míň extra co bylo pro tvůj MR běžné, změny nastaly až po modelové péči...

 

ale to už jsme úplně mimo toto téma, podívej se do témat (jsou tu dvě jedno k S III FL a druhé k S III MR 2021), kde se o tom píše podrobně ... nejspíš za chvíli někdo zakročí a opět to tu promaže....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 2. 2022 na 17:35, guest100 napsal:

 

ano, přišel o poměrně dost vychytávek a věci, které fajnšmekra potěší

 

Já pouze reagoval na tento tvůj příspěvek, aby potenciální zájemci o SIII FL (ať už nový či bazarový) nebyli uvedeni v omyl, jelikož opravdu záleží na MR... Ale máš pravdu, nebudeme to tady zbytečně plevelit... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Cost cutting" v praxi alias dobře už bylo. Taky by se mi to nelíbilo, nicméně já měl ještě štěstí a objednal jsem v pravý čas a vypadá to, že se auta jen tak zbavovat nebudu. A souhlasím s tebou. Nicméně poptávka i tak stále převyšuje nabídku a tím pádem se změn k lepšímu jen tak nedočkáme. Jakmile to lidi přestanou kupovat, budou s tím muset něco udělat, ale na to jsme malí páni, bohužel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to spíš model Super skončí úplně, ano, dobře už bylo...

 

ale jak píšeš, já se také svého FL L&K vyrobeného 19.7.2019 a na značkách od 1.8.2019 nehodlám hodně dlouho zbavovat, možná první auto, se kterým půjdu jednou na STK a mpak si ho ještě hodně dlouho nechám... jen mě trochu mrzí že nemám 360 ° kameru (ta se dá klidně dodělat), ale co jsem tu četl a bavil se s prodejcem, stejně se na ni nedá moc spoléhat, jak je nepřesná ... aby mě přesvědčil Superb IV, to by musela být hooodně velká bomba a hoodně dobrá cena... takže ano, kupovat dokud jsou...

 

  • Líbí se mi 1
  • Pozitivní 5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 2/12/2022 at 6:07 PM, Husita said:

9.7.2021 objednáno

9.2.2022 informace, že auto stojí  v Boleslavi vyrobeno, čeká na přesun k dealerovi, prodejce ale chytil covida.

Čakáš na kombík alebo liftback? 

UPDATE:
Naše auto (liftback) mešká, dôvodom je vraj nedostatok Full LED Matrix svetlometov.

 

31.8.2021 objednané
KT6/2022 pôvodný termín výroby

KT15-17/2022 aktuálne predbežný termín výroby, takže až 8 mesačné čakanie + ešte kým auto dovezú k predajcovi
 

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, oddálení výrobního termínu mají aktuálně na svědomí hlavně Matrix světlomety.

Je zajímavé, že když jsem se dnes ptal známého (vedoucí prodeje) na termíny dodání různých modelů vozu Škoda, tak třeba Superb (na motorizaci jsem se bohužel nezeptal) v základní výbavě a specifikaci Ambition může jít do výroby zhruba do dvou měsíců od objednání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 2. 2022 na 16:30, Mariacek napsal:

Dnes mi přišlo info od dealera, na konfiguraci LK a 110 kW TDI DSG, je čekací doba 12-13 měsíců. Slevu nabídl 10%.

Pokud Ti nabídnul slevu 10 % buď rád, jsou již totiž dealerství, které nedávájí žádné slevy, nebo jen třeba 10 000,- Kč dolů z výsledné ceny. Marže z prodeje jim pak zůstane skoro celá.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

No u většiny variant S III je aktuálně doba předpokládané výroby objednaných vozů (v minulém roce) minimálně 8 měsíců, tak to vlastně ani už není nějaká zvlášť překvapující zpráva. A vzhledem k aktuálním událostem už je jakýkoliv termín opravdu jen orientační - vše se během okamžiku může změnit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Smlouvu bych teď realisticky chápal jako vstupenku do pořadníku. Nic víc. Nikdo moc neví, co bude zítra, natož za půl roku. Včera jsem si postěžoval, že prodávat můžu projekty se startem za rok a půl. Tak jsem byl vyveden z omylu, jsou na tom i hůř - dodací lhůta na elektrickou součástku 3,75 roku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono bude celkom otazka a zaujimave do buducna,ze ked buram auto s matrixami,alebo sa mi pokazi bud v zaruke,alebo aj po zaruke diel,v ktorom bude ako vidime vecne problemovy a chybajuci polovodic/cip/,co nastane potom,naveky nepojazdne,neopravitelne auto?

Asi si tu moju 19rocnu Hatapku necham v zalohe doma naveky:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ti nedali ani přibližný předpokládáný termín výroby ?

Alespoň nějakou orientační informaci by ti měl prodejce umět poskytnout.

Aktuálně se dodací lhůty loni objednaných vozů variant L&K a Sportline ( jenž máš asi objednán ?) pohybují už přes 8 měsíců.

Ohledně motorizací asi problém není, tam prostoje zřejmě nejsou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to asi špatně napsal, úplné ticho není, ale na začátku slibovali že to bude v září, pak mi dali termín na přelomu roku, potom 8. týden 2022 a od té doby vím jenom že se to protáhne o dobu kterou neumí specifikovat.. Jinak je to sportline,  liftback, benzín.  Navíc tam mám business packet a šíbr a přijde mi, že jak tady tak jinde jsem narazil na lidi, kteří si to samé objednali později a už to dávno mají.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...