Přejít na obsah

Spotřeba


mvh

Doporučené příspěvky

1.4 , najeto 15tkm, dlouhodobý průměr 7,7 , 55km ráno do práce a odpoledne z práce, ráno studený motor 12km z kopce, potom I. třída, nakonec město se zahřátým motorem průměr 5,6-5,8 , odpoledne naopak (město se studeným, na závěr dost kopce s teplým) půměr 8,2-8,4 .

Jak to tady čtu,jsem rád,že užívám diesely,co jsem měl čiplou Octavii I ,tak ta byla na spotřebu úžasná,průměrná spotřeba 4,2l neměla chybu :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kluci, dnes jsem si ověřil, že velký vliv na spotřebu má bezesporu i vzduchový filtr.Mám svého Rumíka 1.6 cca 14 dní,je to lehká ojetina s 27 500 a docela mě překvapila jeho žízeň.PC dlouhohobě ukazoval 7,7l ale mě se, pravda na krátkých trasách a přes město, dostala spotřeba na 8,8l.Bylo mi to divný protože jek se svou starou Feldou 1.6, tak i s Okinou 1.8TSI jezdím za 6,5-7,0l a tak jsem začal hledat příčiny.První byly gumy-každá s jiným tlakem a žádný nebyl správný-na auto přímo z automobilky mě to trochu překvapilo ale budiž-rozměr gum 195/55 R15 spotřebě taky nijak nepřispívá, myslím, že jsou na tuto motorizaci zbytečně široké.Velké překvapení mi poskytla kontrola vzduchového fitru-ten byl určitě ještě origo z výroby a v nasávací komoře podním bylo překvapivě dost listí ale i kamínků.Sezhora filtr ani nijak nevypadá jak moc je špinavý ale zespodu v rozvinu je již špína zřetelně vidět.Řekl bych, že filtrační komora bude vyžadovat zvýšenou pozornost-nasává se do ní dost nečistot.Filtr je shodný pro 1.4 a 1.6 a je asi dimenzován spíše na 1.4 a u 1.6 bude vyžadovat výměnu určitě na 15 000 km ne-li dříve. Bohužel mě nenapadlo sáhnout hned po foťáku když jsem filtr otevřel aby jste viděli jaký tam byl bordel.Po vyčistění filtrační komory a osazení novým filtrem mi dnes spotřeba na stejné trase a stejným stylaem jízdy klesla z 8,8l na 7,1l, což už je přijatelné, nemám vůz ještě plně v ruce a ty široké pneu mají také svůj podíl.Ta spotřeba byla 50% město a 50% silnice II, třídy s rychlostí do 90 km, tedy žádná divočina.

post-9991-1207934450_thumb.jpg

post-9991-1207934601_thumb.jpg

post-9991-1207934684_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sdalsi skusenost. opet cesta regensburg a zpet s vyletem do norimberku,

Tam 352 km 3:46hod, prumer 93km/h, spotreba 7,5l/100

Zpet 358km 3:53 hod, prumer 92km/h spotreba 6,7

celkem i s normberkem a pojizdenim ve mestech

990km 11:53 hod, prumerka 83km/h spotreba 7,2l/100

zpet, sem jel schvalne na spotrebu. sledovla sem okamzitou spotrebu. Ukazalo, se, ze to lze sundat skoro o litr a cas zadnej rozdil. Jmenovatle te cestyu je PLYNULOST. predvidat, pripravovat si predjizdeni zpomalovat motorem. Do kopce sem nechaval rychlost klesnout k 110,aby spotreba byla kolem 7l, po rovine 120-130, z koppce., cca 130 -140 tak ,aby spotreba padala k 4-5l. Jelo se pohodove, zadny uzavirky, vitr ani dest.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rosta 1.8 " :s tím vzduchovým filtrem si objevil Ameriku :plol

A jéžiš, na takový reakce jsou tady určitě všichni zvědaví. To snad radši mlč, než psát takovýhle blábol...

Jinak já mám filtr taky měněný a opravdu je spotřeba lepší. Jezdím převážně po Praze a mám teď spotřebu lehce přes 7 litrů s motorem 1.6.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

nevím přesně, jak otáčky, ale nejméně asi při ustálených 80-90 km/h? Když jedu mimo město, držím se limitů (+/- 90) a pak je spotřeba cca 5 i méně (tedy bez prudkých zrychlení a s využitím dynamiky, t.j. rozjet před kopcem, včas podřadit, brzdit motorem atd, jak se tady už mockrát psalo)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Vezmu tu spotřebu z druhé strany. Kolik Vám počítač napsal dojezd KM po natankování. Dostal se někdo přes 1000km. Nemám na mysli TDI jen benzín. Mám 1.4 16v 63kW a teprve teď po najetých 15000km jsem se po natankování dostal přes tuto hranici. Jinak dlouhodobá spotřeba je u mě 6l a jezdím všude. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vezmu tu spotřebu z druhé strany. Kolik Vám počítač napsal dojezd KM po natankování. Dostal se někdo přes 1000km. Nemám na mysli TDI jen benzín. Mám 1.4 16v 63kW a teprve teď po najetých 15000km jsem se po natankování dostal přes tuto hranici. Jinak dlouhodobá spotřeba je u mě 6l a jezdím všude. :)

Po natankování mi ukazuje vžycky přes 1000 asi to bude tím že jezdím k benzince na doraz a musím hodně šetřit abych tam dojel. lol

ale dlouhodobá spot. mám 6.3l

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja som bol v sobotu v Budapesti, dokopy som urobil asi 120 km, pocitac mi vypocital priemernu spotrebu 6,4 l/100Km. Isiel som cez dediny len povolenou 50km/h, vela usekov bolo v 60 km/h, mimo obce som siel max. 110 km/h, je tam velmi vela kopcov a zakrut, nakoniec asi 5 km po dialnici, tam max. 120 km/h. Boli sme dvaja dospeli a nas patmesacny syncek, klimu som zapinal a vypinal podla potreby. Mam FII combi, 1,4 16V, 205 pneu. a na tachometry okolo 500 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...