Přejít na obsah

Spotřeba


mvh

Doporučené příspěvky

Na strasidelnejsi udaje si radsi u 1.6 zvykni. Ja se porad drzim na dlouhodobe spotrebe pres 8, momentalne je to 8.3. Jezdim prevazne po meste a kdyz uz vyjedu mimo, tak stejne ta spotreba neklesa, ono to moc tady u nas v tech kopcich ani nejde. Vzdycky kdyz tady ctu ty vase udaje, tak si rikam, ze az me potahne nekdo na lane, tak tech cisel taky dosahnu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako vravis. Tie udaje su dost optimisticke a mnohdy skreslujuce. Ja mam 1.4 a dlhodobu spotrebu 7.4. Mal som uz aj 5.5 raz ale tak sa da jazdit len ked som nafetovany a vsetko sa mi miha pred ocami. :) Takze chlapi kaslite na spotrebu a radsej ako na pocitac kukajte na cestu. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kol5

Ako vravis. Tie udaje su dost optimisticke a mnohdy skreslujuce. Ja mam 1.4 a dlhodobu spotrebu 7.4. Mal som uz aj 5.5 raz ale tak sa da jazdit len ked som nafetovany a vsetko sa mi miha pred ocami. :) Takze chlapi kaslite na spotrebu a radsej ako na pocitac kukajte na cestu. ;)

RomanKo ma pravdu,sledujme radsej cestu ako pocitac.Moja tiez priemerna dlhodoba spotreba je 7,2 l .Vela zalezi na sposobe jazdy aky je teren ci rovinaty alebo same kopce neverim ani jednenmu kto by jazdil same kopce ako mame mi tu ze dokaze ist niekde k 6,0 l to som dosiahol tiez ked som isiel do Nitry je to od nas cca 80km ale viac rovina ako kopec. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neverim ani jednenmu kto by jazdil same kopce ako mame mi tu ze dokaze ist niekde k 6,0 l to som dosiahol tiez ked som isiel do Nitry je to od nas cca 80km ale viac rovina ako kopec. :palec2:

Hmm same kopce to je kde ? Ja so pohybujem v okoli Polany a Nizkych Tatier a veru moc roviny tu nemame, konkretne na tom kopci kde som v pohode spravil 5.8l/100km sa jazdia majstrovstva Europy a SR v jazde do kopca tak asi maly nebude :D A pomaly rozhodne nie som, moje gumy by o tom piskajuco porozpravali.

Proste da sa ked sa chce. Npr do BB viem zajazdit 30km (tiez nie moc rovina) za 23 min a 7.9l/100km ale aj za 26min za 6.5l/100km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se vrátil z dovolené z Vysokých Tater, celkově jsme najeli přes 1500km. Zpáteční cesta z Tatranské Kotliny až před Olomouc (asi 300km) paráda - průměr 6,1. No a pak přišla dálnice až do Rokycan (asi 360km), no a trochu jsem na to šlapal, tak 140-150 km/h a spotřeba vylezla na 7,5. Aspoň jsem takhle snížil celkovou spotřebu ze 7,9 na 7,7l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se vrátil z dovolené z Vysokých Tater, celkově jsme najeli přes 1500km. Zpáteční cesta z Tatranské Kotliny až před Olomouc (asi 300km) paráda - průměr 6,1. No a pak přišla dálnice až do Rokycan (asi 360km), no a trochu jsem na to šlapal, tak 140-150 km/h a spotřeba vylezla na 7,5. Aspoň jsem takhle snížil celkovou spotřebu ze 7,9 na 7,7l.

To je solidní a kolik uz máš celkem najeto? Já se držím s průměrem na 8,8 a mám najeto 3500km převážně město

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se vrátil z dovolené z Vysokých Tater, celkově jsme najeli přes 1500km. Zpáteční cesta z Tatranské Kotliny až před Olomouc (asi 300km) paráda - průměr 6,1. No a pak přišla dálnice až do Rokycan (asi 360km), no a trochu jsem na to šlapal, tak 140-150 km/h a spotřeba vylezla na 7,5. Aspoň jsem takhle snížil celkovou spotřebu ze 7,9 na 7,7l.

To je solidní a kolik uz máš celkem najeto? Já se držím s průměrem na 8,8 a mám najeto 3500km převážně město

j mesto to je jasna vec, tma sme taky kolem 8, nastesti jezdim dost i mimo, kde to pak prijemne pada dolu. kol5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se vrátil z dovolené z Vysokých Tater, celkově jsme najeli přes 1500km. Zpáteční cesta z Tatranské Kotliny až před Olomouc (asi 300km) paráda - průměr 6,1. No a pak přišla dálnice až do Rokycan (asi 360km), no a trochu jsem na to šlapal, tak 140-150 km/h a spotřeba vylezla na 7,5. Aspoň jsem takhle snížil celkovou spotřebu ze 7,9 na 7,7l.

To je solidní a kolik uz máš celkem najeto? Já se držím s průměrem na 8,8 a mám najeto 3500km převážně město

Najeto mám už přes 10000 km. Jinak ta spotřeba klesla, protože jinak převážnou část co jezdím je dálnice+město - smrtelná kombinace :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se vrátil z dovolené z Vysokých Tater, celkově jsme najeli přes 1500km. Zpáteční cesta z Tatranské Kotliny až před Olomouc (asi 300km) paráda - průměr 6,1. No a pak přišla dálnice až do Rokycan (asi 360km), no a trochu jsem na to šlapal, tak 140-150 km/h a spotřeba vylezla na 7,5. Aspoň jsem takhle snížil celkovou spotřebu ze 7,9 na 7,7l.

Já mám najeto prních 2000 km a průměrná spotřeba je 7,2. Jsem z Mostu jezdím hodně po městě, hodně v kopcích. Jsem spokojen.

Mám Rommoster Scout 1,6 s tiptronicem v barvě Polar blue.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Aaron ako sa ti jazdi s tiptronikom , kamarat co v redakcii skusal tuto motoreizaciu dost pindal ze oproti manualu je to hodne o nicom s tiptronicom ... skratka ze vykonovo je ten motor degradovany ,,,

Jsem se Scoutem spokojený. Výkon motoru je vyvážený. Mohu srovnávat s Octavií 1.6 i s 2.0 TDI a myslím si že výkon odpovídá té motorizaci. Vyzkoušel jsem i manuál 1.6 a řazení Tiptronicu je skoro stejně rychlé a přesné. Při předjíždění na dálnici je lepší přepnout na Sportovní řazení, ale v běžných českých podmínkách je Déčko postačující. A co se týče rozjezdu na semaforu, tak nemusím nikomu připomínat kdo jede první :-)

Pokud se jede s tempomatem, tak mě pouze rozčiluje že po přibrždění se tempomat snaží brutálně rychle vrátit na nastavenou rychlost, což má vliv na spotřebu. Kdž jedu bez tempomatu, tak to tak netočím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Aaron ako sa ti jazdi s tiptronikom , kamarat co v redakcii skusal tuto motoreizaciu dost pindal ze oproti manualu je to hodne o nicom s tiptronicom ... skratka ze vykonovo je ten motor degradovany ,,,

Jsem se Scoutem spokojený. Výkon motoru je vyvážený. Mohu srovnávat s Octavií 1.6 i s 2.0 TDI a myslím si že výkon odpovídá té motorizaci. Vyzkoušel jsem i manuál 1.6 a řazení Tiptronicu je skoro stejně rychlé a přesné. Při předjíždění na dálnici je lepší přepnout na Sportovní řazení, ale v běžných českých podmínkách je Déčko postačující. A co se týče rozjezdu na semaforu, tak nemusím nikomu připomínat kdo jede první :-)

Pokud se jede s tempomatem, tak mě pouze rozčiluje že po přibrždění se tempomat snaží brutálně rychle vrátit na nastavenou rychlost, což má vliv na spotřebu. Kdž jedu bez tempomatu, tak to tak netočím.

úplně to sem nepatří i když k vlivu na spotřebu je. Jak se ti líbí na scoutu Aaron71 ty kola 16" , nepřemýšlel si o těch 17 " kentaurech nebo to už je i na 1.6 moc brutálně velké s malým profilem. Mám teď před objednáním Ro. Scout docela dilema jestli vzít k 1.6. jenom paket s ESP(15.000,-) , nebo paket Active (ESP, 17" kola......., za 16.000,-) ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

úplně to sem nepatří i když k vlivu na spotřebu je. Jak se ti líbí na scoutu Aaron71 ty kola 16" , nepřemýšlel si o těch 17 " kentaurech nebo to už je i na 1.6 moc brutálně velké s malým profilem. Mám teď před objednáním Ro. Scout docela dilema jestli vzít k 1.6. jenom paket s ESP(15.000,-) , nebo paket Active (ESP, 17" kola......., za 16.000,-) ???

Nepřemýšlel. Jsem s těmi standardími litými koly spokojený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže nová zkušenost se spotřebou. Dnes celkem 600 km ze severu Čech do Tropical Islands u Berlína. 3 dospělí, většinou po dálnici, průměrná rychlost celkem 87 km/h a průměrná spotřeba 7,6 l. Tak třetinu cesty jsem jel s tempomatem. :)

Velmi milé bylo zjištění, že když mě míjel jiný Roomster, tak jsme se navzájem pípnutím a bliknutím pozdravili. Naneštěstí se to stalo jen dvakrát. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám najeto 8k a spotřeba za poslední 4k je podle PP i podle výpočtu shodná 7,7l. Dost to zdvihaj couračky po městě kdy v momentě kdy ujedu 3km do práce přes křižovatky je tam něco kolem 10l, jinak jezdim několikrát týdně po kraji do 80km a občas dálnice. Většinou jedu sám nebo ve dvou + 100kg náklad. Mimo obec já rád kolem 100km/h a na dálnici do 140km/h. Jednou jsem zkusil Ústí-Frýdlant-Ústí jet asi za 5,9l a zjistil sem že spotřeba co píšou v technické specifikaci je jen pro silný nátury. Eko-jízda asi nebude moje oblíbená disciplína :( .

Na dovolenou to bude po dálnici, plný auto a 4 kola na střeše. Tak na tu spotřebu jsem teda zvědavej :o .

Tak teď už vim že s nákladem na střeše se spěch trochu prodraží. Z Ústí n/L do V. Pavlovic kousek pod Brno (350km) jsem jel s plně naloženým kufrem, 4 osoby, klima, na střeše 4 dospělý trekový kola. Průměr jen 79km (na výjezdu z Prahy to stálo a pojíždělo). Jinak jsem jel celou dálnici 130 - 140 km/h a a při předjíždění jsem se často přistihl při 150 km/h. I když jsem na kola viděl střechou a byly klidné, víc jsem raději nezkoušel. Pár kopečků jsem musel za 4 abych se necoural 120. Spotřeba byla brutálních 10,6l/100km. :wacko: .

Zpět jsem jel nejdříve do Třeboně, 235km, dálnice 130 km/h, zbytek do 100, průměr 83 km/h a spotřeba 9,1 l/100km. Zbytek do UL 245km jsem jel jak se má a na dálnici do 120 km/h (průměr 67km/h). Než jsem najel na dálnici bylo to 7,3 a s dálnicí jsem se dostal na 8l/100km.

Cestou z garáže jsem viděl a vyfotil Buick Electra 225 (rok asi 1974) jak parkuje vedle mrňavý Laguny :p . Jeho spotřeba by mne docela zajímala, určitě jsem na tom i s těma kolama o hodně lépe.

post-6807-1187558499_thumb.jpg

post-6807-1187558533_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak jsem trochu provetral roomika, najel jsem 900km tam a 900km zpet. Auto bylo nalozeno tri dospeli a jedno mimco, kufr nalozenej doslova postrechu. Spotreba tam 8.5 - zpatky 8.7. 95% cesty byly dalnice, z toho skoro pulka nemecko tzn bez rychlostniho limitu. Tam jsem se s chuti projel, bohuzel byl docela provoz a taky ruzny opravy silnic a omezeni na 120. Presto jsem prohnal Roomika na rychlost 190. Dokad jsem to drzel na 100 - 140 tak byl prumer o litr mensi. Nakonec jsem byl spokojeny protoze jsem se obaval, ze pri dlouhodobe jizde pri rychlosti 160-190 bude prumerna spotreba kolem 10.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...