Přejít na obsah

Projektorová světla


ntr23

Doporučené příspěvky

Předface má oboje - jak bi-halogen projektory s H7, tak paraboly s H4 (v každým jedna žárovka, akorát H4 je dvojvlákno).

 

Facelift kvůli stížnostem na slabý osvícení silnice předfaceliftovýma projektorama v dálkovým režimu dostalo k projektorům s potkávačkou H7 druhou H7 v obyčejný parabole jako dálkový - takže v dálkovým režimu mu svítí 2 vlákna jako u FI. 

Zároveň se projektor pro potkávačku posunul v rámci celýho světlometu blíž k boku auta a jeho původní místo dostala dálková parabola - podle toho se bezpečně rozpoznají projektorový světlomety před faceliftem a po něm. 

 

Obyčejnej parabolovej světlomet s H4 u faceliftu jen nepatrně změnil tvar, všecko ostatní zůstalo jako u předface.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sú dve riešenia zlepšenia svietivosti svetiel na fabii pred FL,

2.Drahšia varianta, vymeniť svetla z fabie po FL tj. tie ktoré majú šošovku na stretávacie a parabolu na dialkové, lenže tu sa musí toho viacej vymeniť (naraznik,kapota,hmlovky,svetla a veľa iného) táto voľba je najlepšia pre tých ktorý majú ťuknutý predok a treba to vymeniť.

To by se mi líbilo. Mít při dálkových světlech v činnosti 2 žárovky.

Ale jestli je to pravda, že je třeba vyměnit kromě světel i nárazník a kapotu (a možná i blatníky), není to rozumně zaplatitelné řešení.

A to ještě nevím, jak je to v elektrickém zapojení.

Jestli souhlasí konektory a tak.

Mrzí mě, že z vyjádření dalších mám dojem, že mít H7 projektor nebo H4 před FL je z hlediska toho jak to svítí píchni jako řízni.

Moc se mi nechce kupovat nová projektorová světla, přestože jednomu z přispěvatelů se to osvědčilo.

Bojím se, že je tam dám a zjistím, že jsem si nepomohl...

Tak zkusím najít někoho s H4-kami a vyzkoušet si jak to svítí sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdíl mezi předface H7 projektorem a H4 parabolou je v osvětlování blízkýho okolí PŘED autem - tam projetor nesvítí skoro vůbec, parabola jo. Do dálky víc jak cca 20m před nárazník svítí obojí srovnatelně, obzvlášť když do projektorů nasadíš Osramy NightBreaker a podobný jedovky.

Při přepínání potkávačka/dálkový světlo s H4 přepíná vlákna (svítí vždycky jen 1 ze 2 ve stejný baňce - s výjimkou světelný houkačky!!!), projektor s H7 pohybuje clonkou, která při potkávačce cloní horní část projektoru = omezuje dosah světla (žárovka H7 svítí trvale bez přerušování).

 

U faceliftu má parabola s H4 totožnou funkci jako u předface.

Projektor faceliftu postrádá pohyblivou clonku - nepřepíná se, clona je pevná a žárovka svítí furt. Pro dálkový nebo světelnou houkačku se zapíná extra další H7 umístěná v obyčejný parabole umístěný (jak jsem napsal vejš) v místě předface projektoru = blíž ke středu masky, tudíž při normální jízdě po rozsvícení dálkovejch svítí vepředu 4 vlákna H7 = 4 x 55W na rozdíl od předfaceliftu, kde za všech okolností svítí jen 2 x 55W...

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by se mi líbilo. Mít při dálkových světlech v činnosti 2 žárovky.

Ale jestli je to pravda, že je třeba vyměnit kromě světel i nárazník a kapotu (a možná i blatníky), není to rozumně zaplatitelné řešení.

A to ještě nevím, jak je to v elektrickém zapojení.

Jestli souhlasí konektory a tak.

Mrzí mě, že z vyjádření dalších mám dojem, že mít H7 projektor nebo H4 před FL je z hlediska toho jak to svítí píchni jako řízni.

Moc se mi nechce kupovat nová projektorová světla, přestože jednomu z přispěvatelů se to osvědčilo.

Bojím se, že je tam dám a zjistím, že jsem si nepomohl...

Tak zkusím najít někoho s H4-kami a vyzkoušet si jak to svítí sám.

 

To je ten problém, že to je finančne oveľa náročnejšie ako výmena napr za H4 svetla alebo tam dať HID Xenony.

 

Inak chcel by som sa zviezť s pred FL fabiu alebo roomstrom, ktorý má natáčacie svetlomety, tuším že šošovka je buď podobná alebo rovnaká ale či to náhodou nesvieti lepšie.

Keď som chodieval častejšie na fabii po FL s natáčacimi svetlami tak sa mi páčilo že som videl ako keby za roh.

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozdíl mezi předface H7 projektorem a H4 parabolou je v osvětlování blízkýho okolí PŘED autem - tam projetor nesvítí skoro vůbec, parabola jo. Do dálky víc jak cca 20m před nárazník svítí obojí srovnatelně, obzvlášť když do projektorů nasadíš Osramy NightBreaker a podobný jedovky.

Při přepínání potkávačka/dálkový světlo s H4 přepíná vlákna (svítí vždycky jen 1 ze 2 ve stejný baňce - s výjimkou světelný houkačky!!!), projektor s H7 pohybuje clonkou, která při potkávačce cloní horní část projektoru = omezuje dosah světla (žárovka H7 svítí trvale bez přerušování).

 

U faceliftu má parabola s H4 totožnou funkci jako u předface.

Projektor faceliftu postrádá pohyblivou clonku - nepřepíná se, clona je pevná a žárovka svítí furt. Pro dálkový nebo světelnou houkačku se zapíná extra další H7 umístěná v obyčejný parabole umístěný (jak jsem napsal vejš) v místě předface projektoru = blíž ke středu masky, tudíž při normální jízdě po rozsvícení dálkovejch svítí vepředu 4 vlákna H7 = 4 x 55W na rozdíl od předfaceliftu, kde za všech okolností svítí jen 2 x 55W...

nechci šťourat, ale mám FII + FC. Mám projektory vč druhé dálkové H7 a při dálkových světlech, vč. světelné houkačky se kromě druhé dálkové H7 odklopí i clonka. Tudíž mám pocit, že face světla nepostrádají pohyblivou clonku v projektoru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam cvakne přídavný relátko, který rozsvěcí tu druhou H7 - samotnej spínač už by těch dalších cca 9A proudu (2 x 55W) neutáhnul. 

 

Ověříš si to tak, že odděláš žárovku z dálkový paraboly (stačí od ní odpojit konektor pod krytkou) a zkusíš při svícení proti stěně přepnout potkávačky na dálkový - pokud se obrazec světla házenej na tu stěnu jen projektorama změní (zmizí stín a projektor bude svítit na plno bez clonění), máš tam i pohyblivou clonku. Pokud se sice cvaknutí ozve, ale stín nezmizí a projektor bude dál dávat jen "potkávací obrazec", máš clonu pevnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No čo ako to je z natáčacími svetlometmi na fabii pred FL svietia lepšie ?

 

Síce s verziou po FL, ale jazdil som s tým. Samotný svetlomet svietil úplne rovnako ako môj projektor ktorý sa nenatáča. Nakoľko som jazdil v meste, rozdiel som neregistroval, akurát som si pri parkovaní všimol ako fungujú corner hmlovky (nemám ani tie).

Naopak, kamarát keď raz šoféroval moju Fabiu, tak na okreske si všimol, že nevidí tak dobre do zákrut. On si už zvykol na tie natáčacie.

Každý kto chce vo Fabii dobre vidieť, má dve reálne možnosti:

  1. Osram NBU
  2. Ak 1. riešenie stále nestačí, tak nelegálna HID sada.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Natáčacie svetla vo fabii po FL mám vyskúšané jednu takú fábiu doma máme, preto ma skôr zaujímajú natačacie pred FL. Ja som to vyriešil HIDkami ale len na fabii pred FL. Osobne mi úplne postačovali svetla po FL keď som na nej jazdil PN-KE a najlepšie to bolo na strečne keď som videl do zákruty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Natáčecí světla mám a v zatáčkách, když si na to člověk dává pozor to vidět jde, ale zprvu jak jsem jezdil jsem si vůbec jejich natáčení nevšiml, je to tak nenápadné, že mě to přišlo jako normální, ale když jsem pak jel s autem bez natáčecích světel, rozdíl v noci v ostřejších zatáčkách je znát.

Jinak možná jen můj subjektivní pocit, ale přišlo mi, že se stejnými žárovky (kupovali jsme je s kamaradem stejné) svítí moje natáčecí světla trochu více do dálky a do šířky.. Jestli je to dáno větší čočkou nebo jinak nastavenými světly ale nevím  :kol-32:

e1. že si neviděl rozdíl ve městě, může být tím, že natáčecí světla fungují až od určité rychlosti, v městě jejich úlohu přebírají právě zmíněné corner mlhovky, které jdou třeba krásně vidět při jízdě po kruháči v noci,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všimli ste si niekto že projektory u F2 FL svietia na šoférovej strane úplne "konkrétne", čiže tvoria peknú hranu ale na strane spolujazdca je svetlo už viac "rozptýlené"? Skúšal som to na dvoch autách (2010 a 2014), obe autá majú svetla trošku inak nastavené, ale tá vlastnosť kt. popisujem vyššie zostáva rovnaká.. Má niekto nápad prečo je to tak? :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci šťourat, ale mám FII + FC. Mám projektory vč druhé dálkové H7 a při dálkových světlech, vč. světelné houkačky se kromě druhé dálkové H7 odklopí i clonka. Tudíž mám pocit, že face světla nepostrádají pohyblivou clonku v projektoru

 

Tam cvakne přídavný relátko, který rozsvěcí tu druhou H7 - samotnej spínač už by těch dalších cca 9A proudu (2 x 55W) neutáhnul. 

 

Oba se pánové musíte mýlit. Po FL žádné relátko světel není, Tak ani nemůže cvakat. Relátko by mohlo být jedině u START/STOP systému v ŘJ. Pro tlumená.

Pokud tedy není dodělávané, jak jsem si to udělal já.

 

Normálně jsou tlumená světla spínané přímo spínačem světel (tím kulatým) a svítí pořád, a pořád s pevnou clonkou. Žádný el. magnet na clonku po FL ve světlech není.

Dálkové jsou napájena taky přes spínač světel a dále ještě přes páčku pod volantem.

Zajímavost je, že mezi tím vypínačem světel a podvolantovým spínačem dálkových, je to vedené jen 0,5mm2. Když jsem to ve schématech viděl, tak jsem myslel, že je to chyba tisku. Nedalo mě to a vytáhl jsem spínač, a opravdu. Asi 1/2 metru vedení, od jednoho spínače k druhému, kterým teče proud pro obě dálkové žárovky (jak píšeš, asi 9A), teče tak tenounkým vodičem. Dále už 1,5mm2 k pojistce a k žárovkám. Jedním vodičem, který je ve svazku někde rozdvojen ke každé žárovce.

Pro tlumené je vedení celé 1,5mm2, a ke každé žárovce samostatně. Taky má každá svou pojistku. 

 

Taky potvrzuji co píše Galvi. Natáčecí světla normálně ani nevnímám. Ale když se na to zaměřím, tak je vidět jak "véčka" tlumených světel se pohybují po silnici a "předbíhají" zatáčení. Jsem rád že je mám. Ale jestli se s nimi něco stane, to bude pálka, na výměnu. Do paraboly se asi těžko dostává.

Editováno: , autor: jipol57
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lordík: to bude tím, že jsou to světla asymetrická, pro pravostranný provoz. Levá strana - šoférova svítí nízko, aby se neoslňovalo, tak vidíš hranu, napravo svítí dál, abys viděl pravý kraj silnice, a jak tak svítí dál tak se ti zdá že je rozptýlené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi to teda nedalo a bol som sa previezť na oboch autách v poriadnej tme ešte raz a zistil som celkom zaujímavé veci. Na to že ide o prakticky totožné autá ( obe sú 1.6 TDi 66kW, Combi, Elegance) majú svetlá nastavené diametrálne odlišne.

 

rv.:2010: svetlá má v polohe "-" nastavené podstatne vyššie. Svetlo je je situovaná skôr do šírky. Spolujazdcova strana svieti citeľne ďalej a osvetľuje aj viac krajnicu.

rv.:2014:svetlá ma v polohe "-" nastavené o dosť nižšie. Svetlo je sústredené podstatne podstatne viac na stred cesty, priamo pred auto. Spolujazdcova strana nesvieti až tak ďaleko.

 

Tento rozdiel je tiež dosť vidno pokiaľ sa obe autá postavia svetlami ku stene a porovná sa výsledný tvar vrhaného svetla.

 

rv.: 2010: Zlom svetla (charakteristický pre projektory) je ako keby na širšie od seba a pod menším uhlom

rv.: 2014: Zlom svetla je podstatne viac strmý a bližšie ku sebe. Projektory v porovnaní s 2010 pôsobia viac zbiehavo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musel bys vzít metr a změřit i samotnou montáž světlometů do kastle. Díry na montáž světel jsou (některý) oválný a světla jdou namontovat v určitým rozmezí úhlů. Uvědom si že stačí půl stupně v úhlu a na vzdálenost 20m už to udělá odchylku skoro 2cm - a dodržet naprosto stejnou přesnost nastavení světel VŮČI SOBĚ NAVZÁJEM je docela maso pro seřizovače na lince. Odchylka půl stupně na samotným světlometu je přitom posun jen o zlomek milimetru...

 

A to, že se světla nastavujou regloskopem každý samostatně a ne obě najednou bez změny pozice měřáku vůči autu je taky důvod, proč mají mezi sebou auta odchylky - ten regloskop je postavenej na kolejničce, ke který auto najede - a jak dokážeš zajistit, aby najelo PŘESNĚ KOLMO = ABY TAM NEBYLA ODCHYLKA MEZI OSOU AUTA  A OSOU POSTAVENÍ REGLOSKOPU TŘEBA JEN TOHO PŮL STUPNĚ?

 

Nedokážeš.

 

Musel bys ten regloskop vůči autu "uchytit" na podobným principu, jako je uchycenej měřák při laserovým měření geometrie = rektifikační body jsou středy nábojů kol.

 

Pak bys mohl nastavit nejenom vejškovej sklon světlometu vůči podkladní rovině (= rozuměj silnici), ale taky úhlovou odchylku ve vodorovný rovině, respektive určitou "sbíhavost" jejich os. Bez tý přesný rektifikace vůči samotnýmu skeletu auta dosáhneš jen přibližnýho nastavení "někam dopředu dolů"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...