Přejít na obsah

Projektorová světla


ntr23

Doporučené příspěvky

Vyzkoušej jestli ta čočka nejde náhodou vyčistit a podívej se jestli je zašlá z vnitřní strany a nebo z vnější. Mé čočky jsou mléčné obě tak jsestli by šly nějak vyčistit tím otvorem po žárovce.

Editováno: , autor: ales-r
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi čočka svítí 40m před auto a nedělám z toho vědu, stejně ten křáp nejde rychlejc a když náhodou jo tak zas žere jak tank, takže radši sundám nohu z plynu a jedu si tak kam ty světla svítí. Když jsem je los manuelos zvedl abych viděl alespoň těch 60-80m tak na mě ostatní blikají že je oslňuju.

Jinak Ekkare, nic proti, ale jezdím v noci i tam kde nejsou rovný silnice a jet do zatáčky a nevidět do boku je fakt užasná věc!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzkoušej jestli ta čočka nejde náhodou vyčistit a podívej se jestli je zašlá z vnitřní strany a nebo z vnější. Mé čočky jsou mléčné obě tak jsestli by šly nějak vyčistit tím otvorem po žárovce.

 

Já jsem to zkousel uz pred par mesici, kdyz byly svetla jeste na aute. vatový tampon, navhlceny v lihu, otvorem pro zarovku ale ono to nejde moc dobře, protoze v tom svetle je jeste nejaky mechanismus. Dosahl jsem na tu cocku zevnitr tamponem, ale nemelo to vubec zadny efekt. Smrdlal jsem to asi 5 minut.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak jsem začal taky uvažovat o koupi Osramek NB unlimited. Jen si říkám, že s tím budu svítit vlastně pořád. I přes den. Nemám denní svícení. Tak jestli jich není škoda za ty peníze. :-) A nějáké hrůzostrašné homodomo led dodělávky na denní svíce se mi příčí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám dotaz ohledně čočkových světel, zjistil jsem že mi chybí na jednom světle ta guma, lítajá mi do toho světla hmyz.

 

Díval jsem se tady do e-shopu ale nevím si rady kterou gumu mám objednat.

 

První je Prvovýroba pro dálkové světlo - to asi ne ? č. 3T0 941 607

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/3t0941607-zakryt-pro-dalkove-svetlo-oe-18054.html

 

 

Druhá je zákryt tlumeného světla č.5J0 941 607

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5j0941607-zakryt-tlumeneho-svetla-oe-9653.html

 

A třetí je zákryt světla taktéž prvovýroba č.5J0 941 607 A

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/5j0941607a-zakryt-svetla-oe-9654.html

 

 

koukám do etky tam jsem čočky nenašel a kryt tam má označení: 3C0941607A.

 

Tak nevím, můžete miněkdo znalej poradit, děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni

 

tak po 7mi letech co mám roomstera 1.9TDI s nejhoršíma projekčníma světlama co znám ( nepomáhají ani Osram Night braker + apod.) mi došla trpělivost. Objednal jsem do toho HID sadu H7 4300k, do parkovaček jsem dal světlejší LEDky. Svítí to tak o 100% líp. Vím, že to je nehomologované. s sebou vozím i náhradní klasické H7 kdyby byl nějaký průšvih, tak to přehodím. Už mě několikrát zastavili kluci od policie a vždy úplně v pohodě , světla ani nekontrolovali ...Uvažoval jsem o HOD 100w žárovkách, bylo mi řečeno, že to vypálí světlo, tak jsem zajel za kamarádem na hasičárnu, co si je objednával do volva V70. Změřili jsme teplotu klasické H7 (304°c) a té 100w ( 330°C). nešel jsem do toho , pač nevěřím na kvalitu. O HIDkách mi to samé chlapi ve Škoda servisu říkali taky, tak jsme změřili HIDku a v jádru měla 440 °C 3cm od žárovky to bylo ale jen nějakých 240°C... HIDky používám asi dva měsíce a do žádných jiných žárovek/výbojek nepůjdu... teda do nějakého většího prvního průseru....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

35W HID má vždy menšiu prevádzkovú teplotu ako 55W halogén. HID ti ale môže poškodiť projektor v prípade, že nie je "UV odtienená". Tento problém majú väčšinou lacné (zvyčajne 55W) eBay sety. Aj to poškodenie nie je samozrejme že ten projektor spálený alebo obhorený. Skôr tá optika stráca schopnosť odrážať a prepúšťať svetlo. 

Editováno: , autor: Lordiik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja používam HID už skoro pol roka a nemám zatiaľ žiadné problémy, občas mi sice vypne relé denného svietenia, ale inak nič akurát ma cez zimu zarazilo to že sa mi svetlo nezohrialo natoľko aby mi aspoň sneh počas jazdy roztopilo :D . Z dialky keď ma niekto vidí tak si myslí že mám žiarovky OSRAM. :kol-31:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem na to m stejně jako řada jiných - FII leden 2009 a světla co svítí jako za dušičky.

Výměna žárovek H7 za 100W to nijak zásadně nezměnila.

A tak nevím, jestli koupit nová světla /aby neměla zestárlé čočky/, nebo se těchto reflektorů zbavit úplně.

Žárovky H4 100/80W existují a tak by byl i pozdější upgrade možný.

Ovšem pokud mají reflektory s H4-kami jiný konektor než s H7-kami, začíná to být problém.

 

Měnil jste někdo projektorová světla za ta standartní s žárovkami H4?

Nebo naopak - i při tom by se ukázalo, jaký problém je třeba zvládnout.

Je tam shodný konektor a není třeba něco nakódovat v řídící jednotce?

 

A vůbec - máte někdo přímé srovnání světel s H7-kami a H4-kami?

V teorii musí být světla s H4-kami lepší, protože světlo je jen jednou filtrované - tím "sklem" reflektoru.

Ale zase si umím představit, že je jeho parabola tak mizerně zkonstruovaná, že to stejně změna k lepšímu není.

Tak kdo máte svoji zkušenost, dejte vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sú dve riešenia zlepšenia svietivosti svetiel na fabii pred FL,

 

1.Lacnejšia varianta, proste tam namontovať nejaké HIDky ja odporúčam teplotu svetla 4300k alebo 5000k viac nie a len 35W verziu a nejakú, ktorá bola odskúšaná nie nejaká čína.

 

2.Drahšia varianta, vymeniť svetla z fabie po FL tj. tie ktoré majú šošovku na stretávacie a parabolu na dialkové, lenže tu sa musí toho viacej vymeniť (naraznik,kapota,hmlovky,svetla a veľa iného) táto voľba je najlepšia pre tých ktorý majú ťuknutý predok a treba to vymeniť.

 

Osobne 100w žiarovky alebo LAD žiarovky neuznávam, zaťažujú viac elektickú sústavu a tie tenké káble sú neni stavané na taký výkon aj keď vydržia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Projektory s H7 mám na soukromém autě, H4 na služebním. V obou případech žárovky namontované autorizovaným servisem. A můžu ti říct, že podle mě svítí obě auta stejně. A nemůžu si stěžovat. Svítí dobře. Stačí mít světla správně seřízená. A také je udržovat čistá. Špína svítivost snižuje dost. Ale na obou typech stejně.

 

D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...