Přejít na obsah

SW verzie a aktualizácie infotainmentu


Doporučené příspěvky

Ahoj,

takze o vikendu jsem mel nekolik kratsich tras a popojizdeni (cca 15 - 20 km, celkem asi 100 km) a ani jednou se infotainment nerestartoval, nezamrznul a slapal bez jedineho problemu. Dostahovaly se jen nejake data k manualum / manualy, tot vse. 

 

Co se tyce toho upgradu, tak video s postupem je tady https://www.briskoda.net/forums/topic/506295-infotainment-system-restarting-endlessly/?do=findComment&comment=5767224

USB stick musi mit aspon 16GB a zformatovany na FAT32, soubory rozbalit primo na zarizeni.

 

Soubor je tady, poskytuji ve stavu, v jakem jsem ho stahnul https://www.uschovna.cz/zasilka/LL5KKR3IZCKVJHLV-35H/

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 6. 2023 na 10:49, zdenal_cz napsal:

Ahoj,

takze o vikendu jsem mel nekolik kratsich tras a popojizdeni (cca 15 - 20 km, celkem asi 100 km) a ani jednou se infotainment nerestartoval, nezamrznul a slapal bez jedineho problemu. Dostahovaly se jen nejake data k manualum / manualy, tot vse. 

 

Co se tyce toho upgradu, tak video s postupem je tady https://www.briskoda.net/forums/topic/506295-infotainment-system-restarting-endlessly/?do=findComment&comment=5767224

USB stick musi mit aspon 16GB a zformatovany na FAT32, soubory rozbalit primo na zarizeni.

 

Soubor je tady, poskytuji ve stavu, v jakem jsem ho stahnul https://www.uschovna.cz/zasilka/LL5KKR3IZCKVJHLV-35H/

 

 

Tak jsem nainstaloval aktualizaci dle návodu s přiloženým souborem a zatím bez restartu, uvidíme příštích pár dní zda něčemu pomůže. Moc díky ....

Editováno: , autor: kuba_v
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímala by mě ještě jedna věc, když se podíváte ve skrytém menu na SWAP/FEC kódy máte tam nějaké? Ať už instalované, nebo podporované? 

Já mám oba seznamy prázdné, a už je to tak přes několik verzí SW a ani nevím, jestli tam někdy nějaké byly.

Ideálně když uvedete i číslo SW, který máte v rádiu.

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Páni, okrem toho, že vám po aktualizácii na 1941 infotainment prestal samovoľne reštartovať:

- zmenila sa možnosť nastavenia ohrevu volanttu? tzn. je možné ho vypnúť alebo predvoliť na inú intenzitu?

- zmenilo sa niečo viditeľne na palubovke, ako napríklad že sa dajú navoliť mapy do stredu medzi "budíky"?

 

predpokladám, že na zhasínaní matrixov pri míňaní vozidiel sa nezmenilo nič - to nie je infotainment.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6 hours ago, OpelInsi said:

Páni, okrem toho, že vám po aktualizácii na 1941 infotainment prestal samovoľne reštartovať:

- zmenila sa možnosť nastavenia ohrevu volanttu? tzn. je možné ho vypnúť alebo predvoliť na inú intenzitu? - neviem neskúšal som

- zmenilo sa niečo viditeľne na palubovke, ako napríklad že sa dajú navoliť mapy do stredu medzi "budíky"? - nič sa nezmenilo

 

predpokladám, že na zhasínaní matrixov pri míňaní vozidiel sa nezmenilo nič - to nie je infotainment. - takisto sa nezmenilo nič

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc @zdenal_cz za odkaz na vlákno briskoda.net i za nasdílení na úschovnu. Včera večer jsem si stáhl a instaloval do auta, protože po zkušenostech se servisem, který nechce instalovat nové updaty (údajně nejsou určeny pro můj VIN) a chce nejdřív doložit fotky a videa závad, než se do něčeho pustí (aby vůbec připustili, že výskyt závad splňuje TPI pro poskytnutí nového firmwaru, protože jim nestačí paměť závad z diagnostiky), nechci se doprošovat a absolvovat to znovu. Když se restarty dějí a závady Auto-Hold, parkovacího asistenta, Hill- Holderu, couvací kamery a dalších, není to vždy hned po startu a mít mobil v ruce celou jízdu pro připravenost fotit, případně natáčet, abych dokázal, že závady mám, mě už nebavilo. Servis nechce nahrávat updaty dokud není auto úplně nepoužitelné, nebo ho zadržují na "testování", aby si ověřili výskyt závad, protože se bojí, že po nahrání updatu bude stav ještě horší.

 

Ještě jednou díky moc za solidární a kolegiální poskytnutí zdroje. Za celý den se zatím nevyskytlo ani restartování, ani obligátní chyby asistentů, a přestože nemám po třech letech důvěru, že jde o finální řešení, alespoň jeden den byl docela příjemnou změnou. Trochu mě zmátlo, že zatím bylo staženo jenom 7x. To vypadá, že naprostá většina majitelů nemá s infotainmentem potíže, což se mi ani nechce věřit (ale samozřejmě přeji normální auto každému, kdo ho má bez závad).

 

 

 

 

Editováno: , autor: Sapi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 6/29/2023 at 3:23 PM, OpelInsi said:

Páni, okrem toho, že vám po aktualizácii na 1941 infotainment prestal samovoľne reštartovať:

- zmenila sa možnosť nastavenia ohrevu volanttu? tzn. je možné ho vypnúť alebo predvoliť na inú intenzitu?

- zmenilo sa niečo viditeľne na palubovke, ako napríklad že sa dajú navoliť mapy do stredu medzi "budíky"?

 

predpokladám, že na zhasínaní matrixov pri míňaní vozidiel sa nezmenilo nič - to nie je infotainment.

Mně oboje jde i před updatem na 1941.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych teda do aktualizace samodomo nešel. Ten risk tam je docela veliký, že se v průběhu něco pokazí a neumím si představit, že by se k tomu postavila ŠA čelem. Bál bych se už jen proto, že ani některým servisům se do těch aktualizací nechce. Těch příspěvků už je tu na fóru taky dost, že servis dělá, jakože pro auto žádná aktualizace není, přitom je. Takže těch zkušeností, jak to zamrzne, přeruší se on-line spojení, nedej bože shoří jednotka, asi mají více než dost ve všech servisech. 

 

Já byl na aktualizaci minulý pátek a taky se jim do toho nechtělo. Nejdřív jsem je musel přesvědčit, že už je nová aktualizace k dispozici (nevěděli to, tak jak to, že to vím já), pak zkusili obligátní otázku "Ale to neznamená, že to je i pro Vaše auto". Tak následovalo další přesvědčování, že je to pro všechny OIV, co mají Columbus, bez ohledu na HW atd, prostě všechno co my tady na fóru známe, ale páni v servisu nikoliv. Značně překvapeni a s údivem ve tváři teda souhlasili, že sepíší garanční zakázku, ale že musím říct, co mám za problémy, aby mi to tedy mohli zaktualizovat. Nakonec se podařilo a SW 1941 už mám od pátku v autě. Změny ve vzhledu či svižnosti systému oproti SW 1900 nepozoruji, ale zatím jsem nezaznamenal jediný restart. Takže tento problém se zdá být, minimálně do další aktualizace, vyřešen.

  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tu niekto s HW56/MY2022 čo absolvoval aktualizáciu na SW1941? Niečo po novom ide/nejde? Ja osobne (SW1889) teraz nemám nejaké zásadné problémy, tak neviem či mám vôbec riešiť túto aktualizáciu. Nefunguje mi iba Laura (CZ jazyk), ktorá sa pred nedávnom pokazila. Reštarty som sem-tam nejaké mal ale poslednou dobou nič... Skôr celkovo je systém pomalší, ale to je predpokladám spôsobené HW56 a s tým neurobím nič.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže po tom, co mi v jednom olomouckém autorizáku (pojmenovaném po jednom rodáku od Liberce nesoucí jméno Ferdinand 😉) řekli, že informace (kecy) o vydání nových SW vždy vynáší trotlové a že se mi na ten restartující se Columbus teda podívají nejdřív za cca měsíc a ve druhém autorizáku (odkud vůz mám od novoty) vůbec od půlky min týdne nebrali telefon jsem naznal, že musím jít do rizika a nahrát si ten SW mám. Sotva to dnes stáhnu, nahraju na flashku a jdu k autu, tak mi zvoní mobil z druhého autorizáku, že jim nešel min týden objednávkový systém na servis a že co jsem potřeboval. Tento pán byl velice ochotný a ačkoliv o updatu osobně nevěděl (o problému jo), tak toto řešení dohledal v systému a potvrdil. Jsem tedy objednaný za cca 2 týdny ale bude to na počkání. Jak zde již bylo řečeno, rizika jsou velká a nechci do toho jít sám, ikdyž je to triviální úkon. Pán byl ovšem natolik férový, že mne zároveň upozornil, že mi budou muset při návštěvě udělat update Travel Assist na svolávačku. Z čehož mám trochu obavy. Abych tu neotevíral OT, tak v tomto tématu jsem položil dotaz ohledně této záležitosti a proč mám obavy. Trochu tedy váham, jestli si ten update Columba neudělat sám. 🤔 Na stranu druhou, při první garančce si s tím autem stejně udělají co chtěji a já se to ani nemusím dozvědět.

 

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přitom je to pro ně úkon na pár minut 😊 Ovšem vysloveně urážet zákazníky není třeba. Toho pána přijímacího technika dobře znám asi 10 let, chodím k němu již od dob O2 RS. Vždy byl lehce arogantní, zároveň vždy ale problém vyřešil. Urážku asi nemyslel osobně, jen byl frustrován že o aktualizací vím z fóra a ne od něj. Přitom jsem se jen slušně zeptal, zdali je pravda že restartování řeší nový update (dělal jsem ze sebe ještě blbce, protože jsem to trochu čekal). Nešel jsem na něj arogantně ve stylu “přeji si nahrát SW 1941”. Takže servis “pana Ferdinanda P.”, respektive jeho olomouckou pobočku nadobro po letech opouštím a budu chodit na servis do pidiautorizáku, kde jsem auto objednal. Sranda je, že ten další pán z toho druhého autorizáku se mi ještě omlouval, že to bude až za 2 týdny (v prvním gigaservisu mi po urážkách natvrdo arogantně řekl za měsíc se na to teprve podívají) a vysvětloval, že až za 2 týdny protože na to potřebuje volného elektrikáře i diagnostika 😂😂 nevím jestli na zasunutí flashky se SW 1941 a nebo updatu toho TA, což mě vlastně děsí co tam ten elektrikář má dělat. 😂 Stačily doslova 2 minuty do jejich hovoru a strčil jsem si tam tu flashku sám.

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 7. 2023 na 18:35, Rapid1.0 napsal:

@rodolfo děje se ti to vždy? Já to taky už zaznamenal, ale jen jednou, a to jsem už za domem parkoval od aktualizace několikrát, vzdy až na těsno ke zdi. Tak spis jestli to není nějaká nová chyba 😀

Ano, deje sa to vždy, je tam úplne iný zvuk, výška tónu, hlasitosť resp. zvukový prejav je nový po upgrade sw.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@iphonik4podla toho predpisu, pocas updatu musi byt auto na nabijacke a pripojene k diagnostike, cize ono to je v reale pichnutie USBcka, ale podla postupu to je trochu narocnejsia akcia. hlavne afaik vzdy tahaju ten fw specificky pre auto, aj ked je to ten isty subor.

Mna inak tiez objednali 2 tyzdne po tom, ako som sa ozval. Ale kedze mame korektne vztahy, ziadne vyhovaranie ani ziadne blafy neboli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, ta nabíječka je jasná věc. To bych bez ní ani doma nedělal. Spíš jak jsi zmínil, je zajímavé že je tu jeden soubor pro všechny HW. Taky si myslím, že tahají soubor podle VIN. Otázka zdali tam nejsou nějaké rozdíly i podle výbav, kterých si zatím nikdo nevšiml a mohou se problémy objevit až později. Kór, když si človek uvědomí s kolika jednotkama ten MIB musí komunikovat a kolik verzí těch jednotek a výbav je. Navíc předtím byla různá čísla SW pro jednotlivé HW a najednou jedna verze a jeden soubor pro všechny. Z tohoto hlavního důvodu je lepší, že to nechám udělat v tom servisu.

Editováno: , autor: iphonik4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

windows tiez instalujes podla typu klavesnice a grafickej karty? sw infotainmentu je vec ktora sice musi komunikovat s jednotkami, ale tie maju standardizovane vstupy a vystupy. Z toho co vidim, jedina velicina ktoru tento sw riesi je len HW revizia infotainmentu. Neriesia sa gatewaye, moduly, serepeticky a prave preto, lebo su abstrahovane. Infotainment je v podstate pripichnuty do CANu podobne, ako diagnostika.

Myslim ze to je aj dovod problemu s MIB3 a MEB platformami, lebo uroven abstrakcie SW od hardveru sa priblizila viac ku IT svetu a automotive vyvojari na to neboli celkom pripraveny. Alebo vyvojari SW neboli pripraveny na specifika automotive sveta.

 

Otazne vsak je, ako velmi to je abstrahovane a ci napr. "chyba parkovacieho asistenta" je naozaj problem toho ze je infotainment v divnom stave, alebo rj parkovacieho asistenta rozpozna ze infotainment je dole, nema kde zobrazit grafiku a preto vypluje chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes ráno som bol predajcovi odovzdať prevozne značky a spomenul som mu reštarty infotainmentu s tým, že viem, že bola vydaná nová verzia sw, ktorá toto rieši a chcel by som systém aktualizovať. Predajca sľúbil, že to v priebehu dňa preverí a dá mi vedieť. Poobede predajca naozaj volal s tým, že servisný technik potvrdil, že nová verzia je k dispozícii, ale ze SA nechce nový sw inštalovať paušálne a teda bude potrebné dokázať (videozáznamom), že dochádza k reštartom.  Sadol som teda do auta a začal nahrávať, s tým, že systém sa pár sekúnd po zapnutí reštartoval. V mojom prípade, sa infotainment reštartuje vždy, keď naštartuje ihneď, teda bez  predchádzajúceho zobudenia elektroniky (naštartovanie s prvým stlačením tlačítka start). Systém sa reštartuje aj náhodne počas jazdy, ale toto bola u mňa istota, že reset budem schopný zachytiť na video.

 

...

 

V piatok som objednaný na aktualizáciu SW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...