Přejít na obsah

Hasící přístroj


Basker

Doporučené příspěvky

Ten Pyrokul ve spreji bych doporučil do domácnosti. Ideální na takovýto domácí hašení. Sporák, děti aj... V létě kolegovi střelil v Chorvatsku v kufru a bylo po něm. POZOR je určen na začínající oheň a je to pěna, postrach elektroniky. Do auta každopádně prášek 1kg. V Tesku s držákem asi 700 Kč. Je vhodný na elektroniku a té je v autě dost. Já mám jasno. Na 100% si koupím prášek. http://www.hasici-pristroje.net/

ty wole, to si delate prdel, jak nekdo muzes nekdo hnest takove kraviny, ze hasicak kazi elektrotechniku? ano, ma pravdu, ale v pripade kdyz to hori auto, tak strikas na pozarni ohnisko a ne po celem aute, kdyz ti hori komplet cely auto, tak ti nepomuzou ani dva hasicaky, treba budes mit stesti, ze plameny "zpomalis" nez prijede JPO nebo ti to proste nepomuze. Pokud vim, tak prasek se pouziva, kde jsou pocitacovy ustredny ci wifi ustredny celych mistnosti, tak ta pena muze zpusobit problem ale v aute? Kdyz ti neco blafne v motoru, tak aj kdybych mel hasit vodou z potoku,tak proste budu co neponici voda, tak ponici plameny, hlavne aby to nedostalo "svunk" a nepreskocilo to do interieru lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
Takze je lepsi, kdyz shori uplne????

Myslis, ze je to levnejsi

...............Pokud ho použijete při pomoci jinému motoristovi , máte ze zákona nárokna bezplatné naplnění.je to jen třeba nahlásit veliteli zásahu,nebo příslušně územní odbor HZS ( hasičský záchranný sbor)....................

no včera jsem na D1 u Rousínova viděl passata B6 v plamenech..a řidič jen bezradně koukal.....divím se že v dopravní špičce na dalnici nikdo ze začátku než tam byly 1m plameny nezastavil a dotyčnýmu nepomohl......

o tom bezplatným naplnění totiž ví z těch kdo je povinně vozí (nakladaky autobusy) asi jen malokdo.... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

No to jsou škaredý věci. Nejvíc mě rozčílilo jak tam někdo psal že to je kravina. Myslím že je to výborná věc a nebylo by na škodu to dát do vyhlášky. Jinak mě jednou chytli 2 kola u návěsu u kamionu a plachta a můžu vám říct že takovej fofr jsem nezažil. Padli na to dva 10l hasičáky. Jeden prášek jeden pěna a nic. Ohen zhasl na 5s a pak zase vznal jeste vic jak predtim. Jeste jak nahodou jsem zastavil u tenisových kurtů kde správce kropil kurty a hadicí mě to postříkal. Ale marně. Oheň furt nic. Musím ale říct že řidiči byli ochotni. Však to byli plameny kolem 4m. V autě vozím jinak pěnák 1kg v kufru. Těším mě že lidi si to koupí ikdyž nemusí. Člověk když potřebuje pomoc tak to ocení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Tak jsem se konečně dostal k nafocení umístění hasícího spreje v mém autě.Je to na suchý zip kterej je k tapeci přidělán nejtem prej sedlářskym má takovou vetší podložku asi tak 1cm pruměr.

Ahoj, chci se jen zeptat, kde jsi koupil ty textilní pásky na suchý zip, který ti držej ten hasící sprej? Já je nikde nemůžu sehnat. Předem děkuju za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec takove pasky koupiš v Baumaxxu ,Obi atd.

Ahoj, tak jsem to nakonec sehnal v tý Galanterii. 1 m za 25 Kč. Chci Vám moc poděkovat za pomoc, kde to koupit.

přidávám sem foto, kam a jak jsem ten hasící sprej umístil já.

jn4shfb72tkq50jxlohz.jpg

gxtyo3mji0dixpcdp3b.jpg

jinak ta páska, která drží hasičák je přinýtovaná ke kousku plastu a ten kousek plastu je přilepený lepícím tmelem od Soudalu ke stěně vozu. V případě potřeby to jde odškrábnout a zase vyčistit. Nechtěl jsem do toho plastu zbytečně vrtat, tak jsem to vyřešil takto.

Editováno: , autor: Honzin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Chlapi, už máte vyřešený to umístění hasičáku ?

Existuje totiž originální řešení přímo od škody. Držák se u krátké fabie umístí pod koberc do prostoru malé dutiny u zadní svítilny. Funguje to super, měl jsem to v autě a nedávno jsem ty držáky viděl ve výprodeji. Co se týká F1 combi, tak ta měla orig. držák umístěný na podlaze kufru, vpravo souběžně s podběhem. jestli je to pro Vás ještě aktuální, písněte na mail a já Vám zjistím víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... do toho combika by ma zaujimalo ako je to riesene, skus dat dake foto alebo link

Mam tiez 1kg hasicak (tusim rovnaky ako o prispevok vyssie, cca 13€) a nosim ho v kufri v takej jednoduchej autotaske, ktora drzi o tapec suchymi zipsami :palec2: mam v nej i dalsie veci co vozim stale so sebou, ale kazdopadne to zabera urcity priestor.

Na margo vselijakych umiestneni a roznych drziakov - hlavne si dobre rozmyslite, ako pristupny ten hasicak bude, nema zmysel robit rozne drziaky ak sa k tomu nedostanete za par sekund (vratane pripadneho odopinania a pod.). Rozpraval som sa o tomto aj s poziarnikom. Drviva vacsina buraciek s poziarom je aj tak na predok a vtedy mozete mat problem dostat sa k hasicaku pod sedackou alebo pod nohami spolujazdca. Ja by som si do kabiny dal jedine ten sprej Pyrocool, ako doplnok k normalnemu hasaku keby daco v interieri... Kufor je naopak castejsie lahko pristupny. Ucelnost je v tomto pripade asi dolezitejsia nez estetika. Kazdy nech si spravi svoj nazor -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...
  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...