Přejít na obsah

1.8 TSI (118 kW)


Rocky

Doporučené příspěvky

už mě sere, když někdo píše, že je 2.0 FSI nepovedený.... chjooooo... :(

No tady je problém, že to nejde srovnávat s turbem. Řekl bych že na atmosferický motor to neni špatný. Chvilku jsem přemejšlel, že si ho zadělám do Fábie. Nemá turbo tak by se mi tam vešel :)

Editováno: , autor: Mates_XIV
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
A ty data jsou pro FL 1.8TSi nebo predFL a popr. to ukazovani zarazene rychlosti je pro DSG nebo i pro manualy :) To by me docela zajimalo :)

Je to pro auta po FL. Starší nemají problém. Ukazovaní jak mas radit u automatu by bylo dost divny ne. Je to jen pro manual a 4x4. Je to v pravym hornim rohu na maxidotu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ono to i ukazuje jak zařadit, aby si jezdil ECO(sipka nahoru dolu). S tou zařazenou rychlostí to neni tak jednoduchy. Na řazení není zádnej snímač takže je to čistě počítaná hodnota z rychlosti a otáček motoru. Pak se řeší problémy co to má ukazovat když jedeš z kopce a máš neutrál nebo když špálneš na plyn jedeš a nemáš zařazeno atd ....

Vyvíjej prostě jen aktuální věci to se dá pochopit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je mi jasne ze je to matematicka operace, protoze cidlo na sajtr pace nemaji, ale i tak se to da udelat velice jednoduse, kdyztak vyvojarum porad, at snimaji hodnotu aktualni spotreby a potom vedi zda-li je zarazeno nebo zda-li jedes z kopce, popr. mas neutral...vsechno velice jednoduse poznas podle spotreby.

Ja se trosku pohybuji ve vyvoji a muzu ti rici ze neni normalni, ze se podporuje vyvoj jen aktualni vyrabeny produkt, to se nedela, proste se drzi vyvoj alespon 5 let dozadu a podporuje se ten dany vyrobek, aby zakaznik za celkem velke prachy mel nejakou tu sluzbicku navic a neni vubec nic tezkeho zkopirovat to co udelali pro FL do predFL, jen to trosku ohnout na elektroniku predFL, coz take nebude zadny problem, SW prace na jeden az dva dny, neco na neco ohnout. Ale to je asi tady zbytecny placu na spatnem hrobe, proste automobilky jsou jiny svet a davame jim malo penez ze :aggressive::smich::palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A take v teto dobe plati dvakrat tolik starat se o zakazniky, jenze to je u Skodovky velky problem...na vlastni kuzi jsem zazil jak se jedna se zakazniky, kdyz maji resit nejaky problem...az jsem udelal poradne bubu tak pak se teprve zacalo neco dit. Nerikam vyvijet stare veci, ale 5 let se proste po ukonceni prototypu drzi vyvoj dalsich veci pro tento vyrobek, nerikam ze vsechno, ale neco prece jen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted neco k motoru.

Dnes jsem vypozoroval, ze pri vytoceni motoru do 4000 a vys se mi zacoudi z vyfuku(jen na chvilku)...takovy cerny dym...je to normalni? ... Dyt prece namam dehtaka :)

Nutno podotknout ze motor jeste nebyl uplne zahraty.

Ovsem na konci trasy, asi po 20-tikm mi to nedalo a podival jsem se do vyfuku a vyfuk je vevnitr cerny, kdyz do nej sahnu je to cerna mazlava latka bez jakehokoliv zapachu. Nevim jestli je to normalni nebo ne, ale doufam, ze je vse v poradku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A take v teto dobe plati dvakrat tolik starat se o zakazniky, jenze to je u Skodovky velky problem...na vlastni kuzi jsem zazil jak se jedna se zakazniky, kdyz maji resit nejaky problem...az jsem udelal poradne bubu tak pak se teprve zacalo neco dit. Nerikam vyvijet stare veci, ale 5 let se proste po ukonceni prototypu drzi vyvoj dalsich veci pro tento vyrobek, nerikam ze vsechno, ale neco prece jen.

Vis nevim kde ty se pohybujes, ale vyvoj motoru je dost nakladna vec. Udelam ti malou sondu historii tohodle motoru. Audi ho v prvni generaci nasadilo uz v roce 2006 to zamena ze zakladni koncept byl hotovej v roce 2005. Motor se vyvijel a ty mas jeho druhou generaci, ktera byla nasazena do OII. Vyvoj bezi dal a nasadil se motor novy co dokaze EU5. Takze vyvoj porad bezi jen proste ty si motor tezko vymenis. To je jako kdyby si majitel OI stezoval ze chce treba zadni vyhrivane sedacky jako ma soused v OII. To proste nejde ;)

Ale musim s tebou souhlasit ze chovani nekterych servisu je zvlastni, ale to je proste ceska specialita. Ale zase z druhy strany cesky zakaznici to je taky kapitola sama pro sebe :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...