Přejít na obsah

1.8 TSI (118 kW)


Rocky

Doporučené příspěvky

Tak neneznacuj :p a napis to sem, vsak je to diskuze pro vsechny tak at mame vsichni vice informaci.

Po přečipování ----- do 2500 ot. menší krouťák než u sériového softu :(

nad 2500 ot. poměrně strmý nárůst až na hodnotu 340 Nm (4400 ot ) --- již od 3000 ot. 300 Nm.

V celém rozsahu použitelných otáček byl výraznější zvuk motoru -- jako při sériovém softu, když se tomu šlápne na krk :rolleyes::rolleyes:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ludia, dnes to už vyzerá tak, že po dlhom čakaní a jednaní sa v Škodovke konečne podarí flashnúť moju jednaosmičku. Som veľmi zvedavý, či im to na tretí pokus vydá :)

Akonáhle budem niečo vedieť, poinformujem, kua dúfam že im to už fakt vyjde ... :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kurna to sou ale softwerari :-D

To to neumi servis nahrat a nebo skodovka neumi udelat poradnej upgrade :)

Pořád tady čtu o problémech s nahráním nového sftware - nechápu.

Dojeď do Č. Budějovic ---- fa. PORSCHE značkový servis ŠKODA. Ujme se tě šéf servisu (většinou na počkání) p. Trávníček a odveze auto k mechanikovi (koukáš na něj za sklem) a za 30 min. jedeš s posledním software pro tvojeho miláčka domů.

Cena - v záruce zdarma, mimo záruku asi 250 Kč (vlastní zkušenost)

Jen tak mimochodem ta data jsou do servisu posílána po síti,(centrála snad v Německu nebo Španělsku) ověří si tvoje auto a pošlou poslední data která pro něj jsou k dispozici a okamžitě on line nahrajou do tvé jednotky

žádný mezistupeň!

čest práci :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec chlapáci, no jen tak pro informaci se nejak zajímám o octávce druhe řady a zajímá mě benzinové motory a to 1.8t a 2.0. Jak tak čtu tak asi ten 2.0 nebude nic moc. Mám ted octávku 2.0 a jsem s ni teda spokojen, sice žádný dravec ale jedeto a silu to taky má. Ale bude moji oktávce za chvilku 10 let a tak bych chtěl určitě za nejakou dobu omladit. A tak asi zkusím 1.8t. Tady píšete že ten 2.0 hodně žere a málo jede. Hm tak třeba 1.8 pojede lépe. Jinak díky za jaké koli další info a kdyby někdo náhodou tyto nové octávky s temito motory v LPG!!! At určitě napíše!! Co třebas Rocky........Díky Tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:palec2: Pánové , musím se pochlubit se svými skoro dvoumesíčnimi zkušenostmi s motorem 1,8TSi ( Octavia facelift , r.v. červenec 2009 - výbava Ambiente Plus ) . Auto vlastníme cca. 2 měsíce , najeto máme cca. 1200km , z těch 1200km jsou 2/3 najety mimoměstském provozu a 1/3 všech km v městském provozu.

Co se týká spotřeby , zpočátku jsme se drželi na hranici kolem 9l/100km , postupem času , sem tam výlet a nějaká delší cesta a spotřeba spadla na krásných 7,4l/100km.

Absolvoval jsem s tímto autíčkem cestu Opava - Malá Morávka , trasa cca. 130 km ( tam i zpět ) . Při cestě tam nebyl prakticky žádný provoz , tak jsem si užil z Opavy do Bruntálu sportovnější jízdu ( rychlost kolem 120 km/h , otáčky cca. 3000 a vice ) , no prostě jsem tomu lehce po krku šlapal. Spotřeba se pohybovala kolem 9l / 100km.

Při zpáteční jízdě , jsem nikde nespěchal , vezl jsem ještě dva kolegy, kufr byl plnej . Při zpáteční cestě jsem jel nijak extra , žádný spěch , nebylo kde se hnát , nijak extra jsem motor netočil a spotřeba 7,3l/100km.

V momentech kdy opravdu potřebujete šlápnout na pedál a předjet , auto neuveřitelně táhne a zrychluje , ten motor je parádní! lol

Motory technologie Tsi se opravdu povedly , jak slabší 1,4Tsi ( s tímto motorem jsem absolvovali předváděcí jízdu ) , tak 1,8Tsi je opravdu špička ledovce.

Zvuk motoru není prakticky slyšet , až od 4000ot/min. trošku slyšíte jak motor točí , při zastavení na semaforu je motor tak tichý , že nevíte zda je nastartovanej nebo né !

Takové jsou první postřehy z tohoto vozítka ! :aggressive::p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec chlapáci, no jen tak pro informaci se nejak zajímám o octávce druhe řady a zajímá mě benzinové motory a to 1.8t a 2.0. Jak tak čtu tak asi ten 2.0 nebude nic moc. Mám ted octávku 2.0 a jsem s ni teda spokojen, sice žádný dravec ale jedeto a silu to taky má. Ale bude moji oktávce za chvilku 10 let a tak bych chtěl určitě za nejakou dobu omladit. A tak asi zkusím 1.8t. Tady píšete že ten 2.0 hodně žere a málo jede. Hm tak třeba 1.8 pojede lépe. Jinak díky za jaké koli další info a kdyby někdo náhodou tyto nové octávky s temito motory v LPG!!! At určitě napíše!! Co třebas Rocky........Díky Tom

Jde o to jestli budeš kupovat nový nebo jetý auto. Nový 2,0 už neseženeš. Nahradila ho právě 1,8TSi. Doporučil bych ti 1,8 po FL. Ale přestavba na LPG nevím to asi dost dobře nepůjde. Už ste někdo viděl přímej vstřik u LPG??? Já teda ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U FSi motoru LPG nejde, dokonce se tady nekdo nasel kdo to resil a prislo se na to ze by se musel kompletne vymenit cely system vstrikovani a upravit, cirka uprava na 100t. Ale fakt nechapu kdyz uz si kupuju takoyto motor, ktery neni zrovna levny tak ho rozhodne nebudu kurvit plynem....plyn patri na sporak a ne do auta :-D

U FSi je to fakt blbost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak já se svojím Superbem 1,8 Tsi má průměr kolem komína 8,5.lehká noha,nedivočím,není kam,jezdím 6 km do práce a je tu dost policajtů s radarem.

V neděli jsem jel do Olomouce do ZOO,cca 85 km,jel jsem za sousedem co má Saxo,dodržovali jsme předpisy a jel jsem za 6,8.

Dálnici řeknu po neděli,jak to trochu protáhnu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už mě sere, když někdo píše, že je 2.0 FSI nepovedený.... chjooooo... :(

Nebud smutnej, vsak ti to taky jede :p:palec2:

Uz se to tady psalo nekolikrat, kdyz jsem na ten motor hodnej a mam lehkou nohu da se s nim jet za nadhernou spotrebu, ale jakmile noha ztezkne tak si to neco veme, ale zase si myslim ze si to tolik neveme na ten styl jizdy ... jak si psal tech 6000ot ;). Posledni dobou mi ta noha tezkne cim dal casteji a to moc predpisy neporusuji :)

Editováno: , autor: Bladik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...