Přejít na obsah

bublinky v nafte


ritchie

Doporučené příspěvky

Ahoj.Chtěl bych se zeptat jestli nevíte proč se mě dělá bublinka v té průsvitné hadičce mezi filtrem a čerpadlem.Před odjezdem a i po příjezdu tam mám vždy bublinu v naftě. Dnes jsem zjistil že u natočeného motoru tam běhá spousta malých bublinek jako do čerpadla.Nafta nikde neteče.Že by filtr ? Auto zatím jede normálně. Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 měsíce později...

Ahoj, tak ty bublinky mi v hadičce běhají taky. Jsou vidět v té průhledné hadičce - ta je vratná nebo přívodní???

Tak chci teď vyměnit palivový filtr, dokáže mi prosím někdo poradit na co si dát pozor? jak pak palivový systém odvzdušnit?

A prosím o postup jak malému dítěti, nikdy jsem to nedělal .. :(

Díky moc všem a zdravím

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak ty bublinky mi v hadičce běhají taky. Jsou vidět v té průhledné hadičce - ta je vratná nebo přívodní???

Tak chci teď vyměnit palivový filtr, dokáže mi prosím někdo poradit na co si dát pozor? jak pak palivový systém odvzdušnit?

A prosím o postup jak malému dítěti, nikdy jsem to nedělal .. :(

Díky moc všem a zdravím

Kup si palivovy filtr dejme tomu Man nebo Filtron nebo Bosch.Odpoj hadicky vytahni termoregulacni ventil a na nem vymen O krouzky co jsou pribalene k novemu fitru.Filtr odpoj vytahni a ekologicky zlikviduj ;) Novy filtr po okraj nalej novou cistou upozornuji!!!!! "cistou" naftou kterou si koupis u pumpy.Chvili pockej a dolejvej dokud nebude filtr uplne plny a nebude to dal uz nasavat.Pak ho namontuj, pripoj hadicky a termoventil a muzes to natocit.Mozna to bude chvili tocit dele.To doufam vse a na nic jsm nezapomel :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak ty bublinky mi v hadičce běhají taky. Jsou vidět v té průhledné hadičce - ta je vratná nebo přívodní???

Tak chci teď vyměnit palivový filtr, dokáže mi prosím někdo poradit na co si dát pozor? jak pak palivový systém odvzdušnit?

A prosím o postup jak malému dítěti, nikdy jsem to nedělal .. :(

Díky moc všem a zdravím

Kup si palivovy filtr dejme tomu Man nebo Filtron nebo Bosch.Odpoj hadicky vytahni termoregulacni ventil a na nem vymen O krouzky co jsou pribalene k novemu fitru.Filtr odpoj vytahni a ekologicky zlikviduj ;) Novy filtr po okraj nalej novou cistou upozornuji!!!!! "cistou" naftou kterou si koupis u pumpy.Chvili pockej a dolejvej dokud nebude filtr uplne plny a nebude to dal uz nasavat.Pak ho namontuj, pripoj hadicky a termoventil a muzes to natocit.Mozna to bude chvili tocit dele.To doufam vse a na nic jsm nezapomel :)

Díky díky ;)

sehnal jsem si Jak na to a je to přesně jqak píšeš. Vyndat starý, nový zalít naftou, napojit a po nastartování se prý má odvzdušnit sám.

Tak snad když dám nové gumičky už bude hadička bez bublin - četl jsem že tam nemají co dělat!!!

A sem zvědavej až kuchnu ten starý, snad nebude moc zasraný ...

Jo a dole je prý ještě odkalovací ventil na občasné vypuštění vody, to se hodí asi teď v zimě.

Ahoj K

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
mám octaviu 1.9tdi 81kw 1999 všimol som si že v hadičke kde ide nafta z filtra paliva do motora mám veľa bubliniek mohol by mi niekto poradiť čo stým.Tiež mi dlhšie trvá kým naštartujem ďakujem za rady.

Na volnobeh vytoc na 3000ot a sleduj jestli nejde pena.To by pak znamenalo nejakou netesnost v pal.vedeni.Jinak bublinu mam i ja ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já tam měl bublinek jako nas...., tak mi v servisu vyměnili s destičkama a olejem i palivový filtr. Chvíli dobré, ale najednou zase začal problém se studenými starty, a ony to překvapivě opět bublinky :angry2: . Zjistil jsem, že objímka filtru nebyla dotažená, filtr se zasunul níže, a zastavila ho až spona ventilu přepadu, která přizvednutím začala přisávat vzduch :wallbash: Od té doby celkem OK, ale i tak tam občas přistihnu bublinku, takže zakoupeny 2 gumičky těsnění ventilu za kilčo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

keď pridám tak vidím veľa bubliniek chvíľku nič a zase bublinky a takto stále do kola asi mi to niekde podsáva vzduch filter mi menili v júli,tiež mi dlho trvá kým naštartujem asi mi padá nafta, mohol by mi niekto poradiť ako zistiť kde je chyba dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

keď pridám tak vidím veľa bubliniek chvíľku nič a zase bublinky a takto stále do kola asi mi to niekde podsáva vzduch filter mi menili v júli,tiež mi dlho trvá kým naštartujem asi mi padá nafta, mohol by mi niekto poradiť ako zistiť kde je chyba dakujem

Pokud to před výměnou palivového filtru jezdilo dobře, hledej chybu na něm-špatně usazené těsnění, hadičky....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Měl jsem podobný problém a nakonec to dělal šlem z nafty a nečistoty v nádrži a tím ucpaný labyrint v sacím koši. Při vyšších otáčkách také bylo cítit, že se mu nedostává nafty. Pod zadní sedačkou jsem vyšrouboval sací koš a řádně vyčistil ;) hadička je bez bublinek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...