Přejít na obsah

Octavia 1.8 20v (r.v.97) - Pomozte už nevím co s tím


Pitbull88

Doporučené příspěvky

Njn ale jak se mužu poslat do ...... když potřebuji od nich spravit auto,,To už je 6-tí servis kde to mám,,,,A řídící jednotku sem měl u jedný firmy co chipuje benzínáky aby se podívaly zda není chipovaná,,,,A není a když to tam měli tak koukaly zda není někde studenej spoj nebo okem viditelná chyba,nic nenašly,,pak jí napojily na pc a zkoukly ,,mapy´´ nebo grafy a ty seděli s grafama co maj original auta,,takže mě řekli tato jednotka je 100% funkční po softwarové stránce.....

Jo ted ještě volal že už tam byl ten nákej pán a říkal at se podívaj asi na přesatavovač vačkového hřídele sem to pochopil,,říkal aby neklaply ventily a přitom se vubec nepohybovaly,,,nevím moc sem mu nerozuměl,tak sem říkal ten sme taky dávaly novej,,,tak že mě pak zavolá přímo ten mechanik co to opravuje.....No to mě poser....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a ted jsem si vzpoměl a není to zrovna dobrý,,,kdysi dávno když mě to začlo v těch otáčkách škubat,tak sem nejdříve oblítal kámoše po garážích a s jedním sme našli že je prasklá hadice co vede od někud z motoru velde zapalovacího modulu a vede před škrtící klapku,,JE to prej hadice v ktere jde z motoru něco zpátky přes klapku do motoru aby byli nižší emise asi,,,nevím na coto přesně je.Ale byla tam díra a ta hadice se uplně lepila a drolila...že byli ty kousky aj v šktrítí klapce nějaké když jsme ji čistily..nemuže být i něco v motoru??To mě doclea děsí....co vy na to???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dit sem psal že jsme jí čistily,,,,já je ted přemlouvám at zkusej novou,,,a stačí jen na elektronická část že???Protože v mechanický není co se posrat....To je jen odlitek trubky a v ní je klapka na nákým čepu nebo kolíčku kterej vede do te černé krabičky elektronický části klapky...nebo se mýlím???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže sem volal do servisu a říkaly že maj sundaný sání a víko motoru a že se chce podívat na ventily..zda ,,klapou´´ nebo co to říkal a říkaly že škrtící klapka to nebude na 100%,tak já nevím...Nevím ani co chce vidět na ventilech,no už mě z nich pomalu odcházej nervy....Už to tam maj tejden a hovno z toho...No uvidíme,zejtra napíšu co zatím zjistily...říkal něco že se mu zdá že to jede na 3 válce,když to cuká,ale to je kravina,,ventily by blbly v jakech koliv otáčkách a i na volnoběh..no uháním je pořád na tu klapku,ale dicky řekne to nebude ona,ale myslím si že na ní stejnak dojde....no bude to veselý s placením no.... lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím. Přijde mi, že v servisu, kde zřejmě autům moc nerozumí ze sebe necháváš dělat s prominutím v... .

Mě třebas zajímá výsledek a cena vycházející pouze z příčiny závady. Pokud zvolí si amatérskou cestu výměny všeho co se jim pod ruku namane a Ty je budeš sponzorovat, je to tvá věc. Nebo jim dáš jasně najevo, že vše ostatní zbytečně vyměněné si sami zatáhnou. Existuje i něco jako reklamace...

Vím v dnešní době to není snadné. Ale proč podporovat mýtus, že vše kolem aut musí být předražené, jakoby správně. Principem je to zboží a servis jako u každé jiné věci.

Možná mám štěstí na servisáka, se kterým jde vše probrat, kde hlavní úsilí a čas věnujem diagnostice a až nakonec se jde do výměny.

Mám to samé auto a co kolem tvého píšeš, nechce se mi až věřit....

Přeju hodně štěstí...

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čus draci,já mám opačný problém! Mám 1,6 74kw 99 jezdím na LPG,ale jak do toho sednu a je to studené,tak mi to ZDECHÁ. Rozjíždim se na benzín a dělá mi to jenom na benzín,když to automaticky přepne na LPG, tak to přestane,ale když to ručo přepnu zpatky na benzín a je to ještě studené,tak to pořád dělá a když to je zahřáte na provozní teplotu,tak nic. Už jsem vyměnil svičky,kabely a čidlo teploty motoru. Jsem s toho na prášky v servisu na nic nepřišli akorát mi seřidili a vyčistili klapku sání. POOOOOOOOOOmoct !!!!!!!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už jsem v jedné pobočce bordel udělal,když sem tam jel s tím samým,oni 3 hodiny něco proměřovaly a ja pak měl platit,tak sem tam málem toho přimacího technika vzal vázou co měl na stole,pak zavolal vedoucího a já mu to vše řekl a nakonec sem vyhrál.....a tady sem mu to říkal to telefonu,,,jestli to najdou,tak á zapaltím pouze to co našli a práci s tím a ne celej týden zbytečného hrabání,,a ted to bude lepší,,nepodepisoval jsem papír o převzetí vozu do servisu,takže je tam mužu rosekat,páč sem hroznej nervák a když mě chytne rapl,tak toho pak někdy lituji lol lol lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však jo. Je to jako se vším, o psychologii. Akorát, jestli jim nahrát aktivními emocemi je takticky dobrý... :kol-22: Ona i neústupnost podávaná jen chladně ovšem věcně a jasně má co do sebe. :kol-14:

Ono dle všeho už, že týden zadržují tvé auto, jak to vypadá k očividnému tápání, to spíš už by Ti měli platit pronájem za poskytnutí objektu k pokusničení :kol-31:

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mě dneska volali,že je to hotové....Když jsem se ptal co to teda ve finále bylo,,tak mě bylo řečeno že neví,ale že tam daly novou lambda sondu,svíčky,nějaká tesnění pod sací parohy(teda žádný sem tam nikdy neviděl) a novou váhu vzduchu a že prej to už necuká ani nestřílí,,já tam pro to jedu zejtra,tak to nejdříve pořádně protáhnu.Ale s tou váhou vzduchu mě pěkně nasraly,protože: Sem kupoval váhu vzduchu asi v březnu uplně novou v pobočce škoda,a to tak že sem jim nechal tu mojí starou a oni ji poslaly někam zpět a cena se tak zmenšila skoro na polovina cca 4000 sem za ní dával,,,a těd mě řekl do telefonu že mě jí daly novou že psala chybu na vagu,,,tak jim říkám dejte mě tam zpátky tu co jsem tam měl a já si jí vyreklamuji už sám,tam kde jsem jí koupil a on že už jí tam nemaj že jí poslaly někam zpátky a daly za to novou taky za ty cca 4000 kč a že jí zaplatím,,No a co ted?Já nebudu kupovat po druhý novou váhu,když na tu první mám ještě záruku,takže nevím jak to tam zejtra vyřeším.Doma zkusím najít prodejku co jsem k ní dostal.a prostě jim jí nezaplatím...No a v tomhle mě poradí kdo??? :feve:

Ale zdá se mi to nějaký divný,protože tohle všechno co oni vyměnily,jsme taky zkoušeli a nic,,nejvíce se bojím že to začně zase dělat...jinak dohromady asi 9600 kč po mě zejtra chcou a bez váhy jim dam cca 5600......no?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No oni dali novou a tu starou poslaly do Škody zpět jako díl na repas. Ale s tím bych je vyhodil, měli ti nejdříve zavolat aspoň ze slušnosti, kor když jsi jim říkal co všechno na tom bylo měněno. Ale záleží jakou si měl na zakázce napsanou předběžnou cenu.

Editováno: , autor: Tomas.cz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No oni dali novou a tu starou poslaly do Škody zpět jako díl na repas. Ale s tím bych je vyhodil, měli ti nejdříve zavolat aspoň ze slušnosti, kor když jsi jim říkal co všechno na tom bylo měněno. Ale záleží jakou si měl na zakázce napsanou předběžnou cenu.

Jak jakou cenu,,to je jakoby sem šel reklamovat televizi a oni mě řekli že to nešlo,a že mě daj novou,ale zapaltím si jí,,,,To nejde takhle...Já vím že to posílaj na repas,ale já už jí posílal..ted sem tam měl tak pul roku novou a oni mě daj zase novou a zase jí zaplatím???vždit co jsem koupil já před pul rokem,tak na ní mám záruku....

Editováno: , autor: Pitbull88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to bych byl moc rád,,,neznám moc lidí s oktávkama,,a koukám člen ždárské letky....někde jsem něco o vás viděl na netu,,tak to bude asi ždár že???No já jsem zvědavý na zítřek..jinak můžu poslat fotky...Jsem zvědavý na názor ostatních,,protože sem to rok vymazloval....a někomu se to líbí a někomu zase NE...Vzal jsem si docela velké soustu,ale popral sem se s tím....no ted mě do toho vlezl ten motor no,ale doufám že to bude už v cajku

Editováno: , autor: olisoft
citovanie predchadzajuceho prispevku je ZAKAZANE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už mám mazlíka doma,,no už zase jezdí,,snad to vydrží....

Vyměněno tedy: Lambda sonda,svíčky,váha vzduchu...

Nakonec po dlouhém hádání sem musel zaplatit i váhu vzduchu,protože byli neústupní,poté co přišel oprsklý mechanik a řekl že jsi jí vyndá a já můžu jet bez ní...No ale slíbil mi vedoucí že se náko domluvíme (Je to známý známého),tak snad se mnou nevyjebe....že zkusí sehnat novou a dá mě jí...no to je jedno,ale hlavní že jezdí... :palec2::palec2::palec2:

Akorát že ta škrtící klapka to tedy nebyla,alspon zatím....ale doufám že už nebude žádný problém s tímto....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neexistuje aby jakýkoli dík bez tvého vědomí měnily a navíc starý díl ukradli ! Udělal bych tam pěknej bordel. Tu novou ať si vemou zpět a daj tam tu moji. A poděkoval za odhalení závady. Rozhodně bych ji neplatil. Pokud by měli problém, poslal bych tam všechny kontroly co existujou a zavolal policajty.

Viděl bys, že by to najednu nějak šlo. Určitě máš papíry od ty svý a určitě tam máš i nějaký výrobní nebo evidenční cislo.

Editováno: , autor: Jardachal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím všechny,,,tak po měsící zase začíná cukat,,,no a mě z toho už cuká v hlavě,,,volala jsem tam a říkaly že se na to podívaj,no ale bud zase další prachy v prdeli a to hlavní že to je 100 km od mého bydliště....A to že budu zase tejden bez autína :feve: :feve: :feve: :feve:

Snad není možné že by se zase posrala lambda nebo váha či svíčky?Ale dával jsem jí zabrat za ten měsíc.....a uplně to samý co to dělalo před tím....

Má někdo něco k pomoci???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...