Přejít na obsah

Octavia 1.8 20v (r.v.97) - Pomozte už nevím co s tím


Pitbull88

Doporučené příspěvky

Zdravím,už nevím co s tím mám udělat.Začlo to tím že auto mezi 3800 - 4500 otáčkách přestává táhnout a cuká,jakoby nemělo dostatek benzínu.Když se ale při cukání popustí plyn níže a tak se jako auto chytne a zase táhne,a to samý na volnoběh když na něj dupnu tak otáčky skoro nevystřelí ale zato to pěkně mlátí asi do sání.Já už udělal vše co mě řekli v servisu a to: Koupil nový vzduchový filtr,váhu vzduchu a nic poté sem našel prasklou hadici od klikovky co je odvětrávání zpět do sání kvuli nežším emisím,tu jsme vyměnily,k tomu koupily i nové čidlo teploty a ješte kompletně vypucovaly škrtící klapku a znova nastavily přes diagnostiku,jinak diagnostika nehlásí žádný problém nechal jsem změřit tlaky ve válcích a tlaky vstřikovaného paliva a vše OK i v již zminovaných krytických otáčkách,.Měl jste někdo něco podobného?Prosím o radu co to muže ještě být.Děkuji za každou radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,už nevím co s tím mám udělat.Začlo to tím že auto mezi 3800 - 4500 otáčkách přestává táhnout a cuká,jakoby nemělo dostatek benzínu.Když se ale při cukání popustí plyn níže a tak se jako auto chytne a zase táhne,a to samý na volnoběh když na něj dupnu tak otáčky skoro nevystřelí ale zato to pěkně mlátí asi do sání.Já už udělal vše co mě řekli v servisu a to: Koupil nový vzduchový filtr,váhu vzduchu a nic poté sem našel prasklou hadici od klikovky co je odvětrávání zpět do sání kvuli nežším emisím,tu jsme vyměnily,k tomu koupily i nové čidlo teploty a ješte kompletně vypucovaly škrtící klapku a znova nastavily přes diagnostiku,jinak diagnostika nehlásí žádný problém nechal jsem změřit tlaky ve válcích a tlaky vstřikovaného paliva a vše OK i v již zminovaných krytických otáčkách,.Měl jste někdo něco podobného?Prosím o radu co to muže ještě být.Děkuji za každou radu

Čoveče hustý (!) a nenapadlo tě ještě vyměnit palivový (benzinový) filtr, když už jsi vyměnil

polovinu auta? ;) A co benzinové čerpadlo? Pracuje jak má???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dik mě měřily tlaky vstřikovanýho benzínu do motoru,je divne ale že jen ve 4000 otáčkách by čerpadlo blblo???a ještě to dtřílení di saní když se prudce dupne při volnoběhu na plyn?Ale když drží normálně 800 otáček a rychle se na něj dupne tak to mlátí zpět do sání ale když se o něj jen tak škrtne a vyskočí to na 1000 ot a pak až na podlahu dupnu tak nic v poho vyletěj,,,záhada

Editováno: , autor: Pitbull88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proměřil bych čerpadlo, pak vyndal, vyčistil, a s novým filtrem dal zpět, a taky natankoval u jiné pumpy, známému to taky dělalo a po výměně OK

Jasný zkusím tedy čerpadlo a dám nový filtr akorát divný že by čerpadlo vynechávalo?Jak jsem psal tak okolo 4000 ot to začne vynechávat a pak zase tak při 4500 zase chytne a táhne jak urvanej ze řetězu a pak už je konec otáčkoměru no.....zkusím to a ozvu se zatím díky kdyby někdo měl ještě něco pište,,,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný zkusím tedy čerpadlo a dám nový filtr akorát divný že by čerpadlo vynechávalo?Jak jsem psal tak okolo 4000 ot to začne vynechávat a pak zase tak při 4500 zase chytne a táhne jak urvanej ze řetězu a pak už je konec otáčkoměru no.....zkusím to a ozvu se zatím díky kdyby někdo měl ještě něco pište,,,

A co klapka? Ty u těhle motorů taky odcházej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kámošovi to dělalo u 1.8 T když natankoval u tesca, po rozboru zjistil, že měl v benzinu naftu, asi super levný benzín

To je pravda ale mě to dělá jen za tepla,čily špatným benzínem to nemuže byt,ale budu se tedkon směřovat na palivový filtr a čerpadlo...zatím díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau měl jsem na 1,6 74kw podobný problém. Vyměnil jsem klapku, sací hadici, čidlo teploty, svíčky, lambdu.Proběhlo i měření tlaků, výměna kabelů zapalování, i zapůjčení zapalovacího trafa na zkoušku. No prostě co mi mechanici poradili ale výsledek žádnej. Až pátý mechanik přetěsnil horní část sání a závada je odstraněna. Byly to jen špatné tlaky. Nacpal jsem do toho tisíce a ve finále to byl ó kroužek za pár korun.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau měl jsem na 1,6 74kw podobný problém. Vyměnil jsem klapku, sací hadici, čidlo teploty, svíčky, lambdu.Proběhlo i měření tlaků, výměna kabelů zapalování, i zapůjčení zapalovacího trafa na zkoušku. No prostě co mi mechanici poradili ale výsledek žádnej. Až pátý mechanik přetěsnil horní část sání a závada je odstraněna. Byly to jen špatné tlaky. Nacpal jsem do toho tisíce a ve finále to byl ó kroužek za pár korun.

Super i na to kouknu,,no já už do toho narval asi 6000 a je mi to k hovno,,kde přímo o kroužek majdu?Jde o to zda muj motor to ma asi určitě jinak....přece jen 20v ale i tak díky za radu... :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super i na to kouknu,,no já už do toho narval asi 6000 a je mi to k hovno,,kde přímo o kroužek majdu?Jde o to zda muj motor to ma asi určitě jinak....přece jen 20v ale i tak díky za radu... :palec2:

Sundej plastovej kryt motoru a tam najdeš takové ty plastové sací (parohy) jsou těsněný kroužkama. Já měl v háji jen jeden a dělalo to neskutečný zle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sundej plastovej kryt motoru a tam najdeš takové ty plastové sací (parohy) jsou těsněný kroužkama. Já měl v háji jen jeden a dělalo to neskutečný zle.

Co máš za motor??To samý co já?páč já tam plastový (parohy) nemám,,,mám tam ,,jakoby¨¨ svody...a ty plastový nebudou...víš???

Editováno: , autor: Pitbull88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm, mne to pripomina skor podpaleny ventil...

Podpálený ventiů?Už ste se s tím setkal?To znamená že by to v tech otáčkách jelo na tři válce ne?To je blbost nebo ne?Ted mě bude dělat rozvodák,tak když to bude rozebýrat,tak k těm ventilům nebude tak daleko,ale to říkal že to nebudou ventily,to by blblo i za studena.Hm-???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podpálený ventiů?Už ste se s tím setkal?To znamená že by to v tech otáčkách jelo na tři válce ne?To je blbost nebo ne?Ted mě bude dělat rozvodák,tak když to bude rozebýrat,tak k těm ventilům nebude tak daleko,ale to říkal že to nebudou ventily,to by blblo i za studena.Hm-???

Když jsem myslel vyčistit klapku, tak ne mechaniku, ale elektroniku pod plastovým víkem, třeba tech.benzínem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podpálený ventiů?Už ste se s tím setkal?To znamená že by to v tech otáčkách jelo na tři válce ne?To je blbost nebo ne?Ted mě bude dělat rozvodák,tak když to bude rozebýrat,tak k těm ventilům nebude tak daleko,ale to říkal že to nebudou ventily,to by blblo i za studena.Hm-???

Ano uz som sa s tym stretol. Motor ide normalne na 4 valce akurat ma slabsi tah, len postihnuty valec pri pridani plynu striela spat, je mozne ze sa to za studena nemusi prejavit, hlavne v pripade, ked je ventil prasknuty. Samozrejme ze to nemusi byt ono ale ked sa to bude rozoberat, nechal by som to radsej skontrolovat. Taktiez je vhodne vycistit klapku a resetnut elektroniku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano uz som sa s tym stretol. Motor ide normalne na 4 valce akurat ma slabsi tah, len postihnuty valec pri pridani plynu striela spat, je mozne ze sa to za studena nemusi prejavit, hlavne v pripade, ked je ventil prasknuty. Samozrejme ze to nemusi byt ono ale ked sa to bude rozoberat, nechal by som to radsej skontrolovat. Taktiez je vhodne vycistit klapku a resetnut elektroniku.

prasklý ventil dokonce.no já nevím to by blblo jak kdy a ne dicky v 4000 ot,,ale já to auto mám pul roku a pořád sem ho honil na maximum...jeli to nějak podstatné

Editováno: , autor: Pitbull88
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prasklý ventil dokonce.no já nevím to by blblo jak kdy a ne dicky v 4000 ot,,ale já to auto mám pul roku a pořád sem ho honil na maximum...jeli to nějak podstatné

No suvis to moze mat, hlavne ked si to nahanal za studena, ked elektronika vstrekuje bohatsiu zmes. Vtedy mohol prasknut. Blbnut to moze vseliako. Proste by som si to dal skontrolovat. Ked uz nic ine, aspon budes mat istotu ze ventily to nie su ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto sem vytáhl z jiného fora kde tento můj problém řeší také a docela mě to náko zapadlo do sebe.Jestli je to tedy pravda::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Prave to strileni se mi nelibi, to znaci, ze zapelovani haze jiskru v nepravou dobu (kdyz je jeste otevreny saci ventil, tim padem to streli do sani). No a ted je otazka jestli blbne elektronika (cidlo polohy na vacce, nebo na klice), to by ale jednotka vypsala nejakou chybu, nebo je neco mechanicky posunute a nebo je pak chyba v ridici jednotce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...