Přejít na obsah

Kolik průměrně ujede na plnou nádrž?


Johny55

Doporučené příspěvky

Tak já taky dělám těch 1000km na nádrž a standard kola 195/65 15. Když na to koukám, už bych benál nechtěl... -_-

a

Tak u mě třeba hráli roli při výběru auta různé věci. Např. design atd. takže mě se třeba zase vůbec nelíbí octavie kombi a nikdy bych si to nekoupil...není to vždy a u každého jen o spotřebě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já taky dělám těch 1000km na nádrž a standard kola 195/65 15. Když na to koukám, už bych benál nechtěl... -_-

Mala vsuvka:

jasně, proti gustu žádný ... Však víš :palec2:

Ale má zkušenost je taková, že např. předloni v Alpách (byli jsme na skialpech) jsu z parkoviště jako jediný

odjel já lol:palec2: protože bylo -22°C a všichni ostatní, jež měli naftu, holt nadávali o 106 :prc:

a čekalo je nepříjemné nocování v autě..

Editováno: , autor: Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten odvdušňovací čudlík je super - dneska 48l a šlo víc ale měl jsem strach - příští měsíc zkusím pade ;)

Jen 48l do 66kw? Po prvním vypnutí pistole se dá odvzdušnit až 5X. Až po patý nafta nezmizí z hrdla a jak říkám už nekrká ;) A vím že mám v nádrži plus mínus 65l. Pak se ručička palivoměru nehne tak 190km. Rekord je teda 300km, ale to byla extrém lehká noha. Už jsem myslel, že se mi seknul plovák :D

Editováno: , autor: Zedd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ kdyz jsem mel 1.9 Tdi tak jsem narval nadrz az po hrdlo, samozrejme jsem odjistil tu packu na odvetrani nadrze, natankoval 65 litru nafty a 1180Km, tad jsem si poridil O1 RS a kdyz jsem ji mel prvni mesic tak jsem nadrz vyjel za 450 Km, no jo to se neda s timto autem na spotrebu, nekoupil jsem ho kvuli spotrebe, ale kdyz jsem ho precejen setril tak jsem ujel na 55 litru 650km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cca 850km natankuji doma /CZ/ plnou a pak jedu az pred barak k rodicum mlady /SK/ tam mi zahouka hladove oko

1.6 55kW

195/65 R15

hmmm tzn. průměr 6,1-6,3l/100km Jak to všichni děláte že jezdíte za toliko, to mi nejde do kebule. Já jsem o litr výš, že by to bylo tím tvým čipem???? Je to poznat na spotřebě k lepšímu??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hmmm tzn. průměr 6,1-6,3l/100km Jak to všichni děláte že jezdíte za toliko, to mi nejde do kebule. Já jsem o litr výš, že by to bylo tím tvým čipem???? Je to poznat na spotřebě k lepšímu??

heh jak kdy, tam dojedu za tech 6,3-6,5 co ukazuje pal. komp ,ale zpatky je to horsi to ji slapu na krk a prumer pak mam kolem 7,4 a to uz pak cca 100km pred domovem tankuju.

jinak na kratky vzdalenosti jsem kolem tech 7-8, mesto nepocitam tam jsem mezi 8-12 a to se motor vubec nezahreje :( ,dal kdyz jedu tak to pada k tem 6,5

mrkni na lambdu jestli ji nemas k.o. ja ji mel loni k.o. a papalo mi to o litr vic nez ted i kdyz se mi povedlo i s lambdou v haji udelat prumer 6,5 :) /pohodova jizda kolem 80km/h ve 2 smer karlovy vary - rakovnik /

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.8T 132KW, 205/55 R16, max 550km nadrz 55litru

To je jeste pohoda ..jednou sem jel s bratrancem PHA - BRNO po D1 docela se spechalo jelo se od 180-220kmh ja mel pul naddrze v riti...a von s 1,8T uz nemel ani 1/4 :)

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidis to, pro me je treba spotreba u meho auti naprosto nepodstatna a podle toho to taky vypada.

pro mě je spotřeba taky nepodstatná, tankuju každej tejden plnou :prc: tzn. cca 7000-7500kč měsíčně za béňo, a to jezdím jen soukromně, žádný firemní ježdění

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jeste pohoda ..jednou sem jel s bratrancem PHA - BRNO po D1 docela se spechalo jelo se od 180-220kmh ja mel pul naddrze v riti...a von s 1,8T uz nemel ani 1/4 :)

Jo jezdim trasu PHA-FM prakticky kazdy tyden, a v dobach kdy jsem mel jen octavii to slo celkem do penez, kdyz se nasel nejaky krasavec ktery si chtel hrat a nebylo moc aut na cestach tak se mi nekolikrat stalo ze hladove oko zaclo svitit cca po 350 km :-))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

heh jak kdy, tam dojedu za tech 6,3-6,5 co ukazuje pal. komp ,ale zpatky je to horsi to ji slapu na krk a prumer pak mam kolem 7,4 a to uz pak cca 100km pred domovem tankuju.

jinak na kratky vzdalenosti jsem kolem tech 7-8, mesto nepocitam tam jsem mezi 8-12 a to se motor vubec nezahreje :( ,dal kdyz jedu tak to pada k tem 6,5

mrkni na lambdu jestli ji nemas k.o. ja ji mel loni k.o. a papalo mi to o litr vic nez ted i kdyz se mi povedlo i s lambdou v haji udelat prumer 6,5 :) /pohodova jizda kolem 80km/h ve 2 smer karlovy vary - rakovnik /

Jo tak to vcelku souhlasí. průměr mám taky 7,4l , ale vypočítaný.PC mě krmí hodnotou 6,7. Kratší vzdálenosti taky 7-8.Město raději ani nevidět. Pár rozjezdů na křižovatce se studeným motorem a mám pocit že vidím rafičku palivoměru klesat i na poměrně krátkém časovém úseku.

Lambda by snad měla být OK neboť v lednu jsem byl na emisích a vše bylo v pořádku. Mám ji přestěhovanou už nahoře a ne zboku. Ale můžu to nechat prověřít.Každopádně se spotřeba nezhoršuje.Je pořád stejná-řekl bych.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jeste nemuzu moc hodnotit, mam tuhle karu jen tri tydny ale na posledni nadrz jsem ujel 635 km a dotankoval jsem 49 litru. Je zajimave ze po natankovani mi PC ukazal dojezd 750 km a ted po ujeti dalsich asi 120 km ukazuje dojezd 710 to jsem zvedavej kdy to zacne rapidne klesat. Jinak jezdim na 205-kach a spotreba mi zatim vychazi cca 7.7l /100km. , to ukazuje palubni pocitac ale i podle propoctu to tak vychazi. Musim si ted pohlidat co ukazuje dojezd a kdy zacne svitit rezerva, dotankoval jsem skoro 50 litru ale myslim ze jeste nesivtila a kolik bylo na dojezdu opravdu nevim. 1.8T ma nadrz 55l ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jeste pohoda ..jednou sem jel s bratrancem PHA - BRNO po D1 docela se spechalo jelo se od 180-220kmh ja mel pul naddrze v riti...a von s 1,8T uz nemel ani 1/4 :)

Mě se na trase Praha-Brno po dotankování až po hrdlo nehne ještě v Brně ručička palivoměru. Pravda je, že jedu předpisově 130km/h. Což jak jsem koukal na tvoje fórum tak s tím tvým mazlíkem se ani 130km/h jet nedá :palec2:

Editováno: , autor: Zedd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na plnou nádrž LPG, což je 42 litrů, ujedu průměrně 420 km, jelikož jezdím hlavně po městě a ta spotřeba se mi motá okolo 10 l (praha je otřesná na ježdění :feve: ). Na benzín ani nevím, auto jsem koupil a hned předělal na plyn, takže benzínu tam mám tak sotva rezervu na startování :palec2: . Naštěstí čerpačky na LPG jsou všude a jednu mám kousek od baráku a 15,90 Kč za litr je prostě furt půlka benzínu :palec2: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...