Přejít na obsah

Máte problémy s řízením? Nefunguje servo?


Martin 3500

Doporučené příspěvky

Caute, podelim sa s vami o moje problemy so servom TRW. Pred rokom bol menený snímač natočenia volantu.Tri mesiace po výmene snímača som menil aj riadenie, lebo mi zacalo na lavej strane cez manzetu slzit. Kupil som teda jazdene a asi po 4 mesiacoch zacalo tiect aj to menené dokonca na oboch stranach :angry: Ide ma z toho drbnut.. aby to nebolo malo tak sa zacal srat aj snimač natočenia.. (v servise ma nemohli odrbkat, vymenu servoriadenia mi robil znamy, takze ten ani nie rocny snimac odisiel.. ) Robil som si Vagom diagnostiku a vyhadzuje to

01290 - Reference Voltage: Steering Assist - podla VIS "referencne napatie posilovaca riadenia"

28-00 - Short to B+

00816 - Power Steering Sensor (G250) - podla VIS "cidlo posilovaca riadenia"

30-00 - Open or Short to B+

01309 - Power Steering Control Module (J500) -

49-10 - No Communications - Intermittent

Vyzera to na to cidlo, ale podla toho co sa tu popisalo, by to mohlo byt uz kadeco.. tak neviem.. Prejavuje sa to tak, ze po nastartovani mi svieti kontrolka serva a volant ide tazko, nepomaha ani opatovne startovanie.. No ked prejdem par km a znovu vypnem a nastartujem tak vacsinou zhasne a ide normalne, alebo nezhasne no volant ide celkovo lahsie aj ked sa ozivaju kvilive zvuky.. tie zvuky sa ozyvaju zvacsa len pri rozsvietenej kontrolke.. Som z toho lama :unsure:

Co by to mohlo byt okrem snimaca? Mal niekto z Vas rovnaku alebo podobnu kombinaciu chyb?

Dufam, ze nie samotne servo :feve: Nemohlo by to mat spojitost s nedostatocnym dobijanim alternatora?

Altik som este nedal kontrolovat..

BTW,zvazok kablov motora mam opraveny /nekontroloval som ako to urobili/ tak neviem..

Tak ma napada, ked je to TRW servo take problemove, ze by som ho komplet /servocerpadlo + riadenie/ vymenil za Koyo? Slo by to?

Mam r.v.2000

Editováno: , autor: Bohus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno tak som konecne bol na reklamacii u AAA.Vymenili mi ten snímač ale stále to svieti.Technik mi povedal ze u škodoviek ked 15 x nenačíta chybu tak to prestane svietit este mi povedal ze nech najazdím 100 km kým sa to zosinchronizuje a potom by to malo prestat svietit.Hmm lenže mne to svieti stále.Prosím niekto kto sa v tom vyzná rád by som vedel či mi nahodou nekecal o tom že to musí 15x nenacitat chybu a potom to prestane svietit alebo po 100km.A este by som sa chcel spýtat aky je rozdiel medzi servom ktoré tu u nás v normalnom servise stojí 13 000 a v značkovom 25000.Dakujem

Editováno: , autor: JozefC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Caute, podelim sa s vami o moje problemy so servom TRW. Pred rokom bol menený snímač natočenia volantu.Tri mesiace po výmene snímača som menil aj riadenie, lebo mi zacalo na lavej strane cez manzetu slzit. Kupil som teda jazdene a asi po 4 mesiacoch zacalo tiect aj to menené dokonca na oboch stranach :angry: Ide ma z toho drbnut.. aby to nebolo malo tak sa zacal srat aj snimač natočenia.. (v servise ma nemohli odrbkat, vymenu servoriadenia mi robil znamy, takze ten ani nie rocny snimac odisiel.. ) Robil som si Vagom diagnostiku a vyhadzuje to

01290 - Reference Voltage: Steering Assist - podla VIS "referencne napatie posilovaca riadenia"

28-00 - Short to B+

00816 - Power Steering Sensor (G250) - podla VIS "cidlo posilovaca riadenia"

30-00 - Open or Short to B+

01309 - Power Steering Control Module (J500) -

49-10 - No Communications - Intermittent

Vyzera to na to cidlo, ale podla toho co sa tu popisalo, by to mohlo byt uz kadeco.. tak neviem.. Prejavuje sa to tak, ze po nastartovani mi svieti kontrolka serva a volant ide tazko, nepomaha ani opatovne startovanie.. No ked prejdem par km a znovu vypnem a nastartujem tak vacsinou zhasne a ide normalne, alebo nezhasne no volant ide celkovo lahsie aj ked sa ozivaju kvilive zvuky.. tie zvuky sa ozyvaju zvacsa len pri rozsvietenej kontrolke.. Som z toho lama :unsure:

Co by to mohlo byt okrem snimaca? Mal niekto z Vas rovnaku alebo podobnu kombinaciu chyb?

Dufam, ze nie samotne servo :feve: Nemohlo by to mat spojitost s nedostatocnym dobijanim alternatora?

Altik som este nedal kontrolovat..

BTW,zvazok kablov motora mam opraveny /nekontroloval som ako to urobili/ tak neviem..

Tak ma napada, ked je to TRW servo take problemove, ze by som ho komplet /servocerpadlo + riadenie/ vymenil za Koyo? Slo by to?

Mam r.v.2000

Mno tú istú chybu to vypisuje aj mne a mám nový snímač. :feve: jedina dobrá vec je že som zatial nemusel nič platit AAA má celkom dobrý prístup zatial no uvidíme ked im to dam vyreklamovať znovu či to prímu.No ešte jeden rozdiel mám oproti tebe že mne svieti kontrkola ale servo normalne ide nejde ani tažko ani trhano ale svieti ta kontrkolka no :kuk: .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to znamená že buď máš zlú kabeláž k snímač resp niekde preráža ako píše na kladný pól batérie. Teraz neviem či na tých senzoroch je namontovaný kábel alebo je s konektorom...

druhá možnosť je že máš v serve rovno v čerpadle a jeho elektronike nejakú chybu ktorá spôsobuje to že ti referenčné napájanie 5V skratuje na 12V. Tým by mohli odchádzať tie snímače...

01290 - Reference Voltage: Steering Assist - podla VIS "referencne napatie posilovaca riadenia"

28-00 - Short to B+

00816 - Power Steering Sensor (G250) - podla VIS "cidlo posilovaca riadenia"

30-00 - Open or Short to B+

01309 - Power Steering Control Module (J500) -

49-10 - No Communications - Intermittent

BTW,zvazok kablov motora mam opraveny /nekontroloval som ako to urobili/ tak neviem..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to znamená že buď máš zlú kabeláž k snímač resp niekde preráža ako píše na kladný pól batérie. Teraz neviem či na tých senzoroch je namontovaný kábel alebo je s konektorom...

druhá možnosť je že máš v serve rovno v čerpadle a jeho elektronike nejakú chybu ktorá spôsobuje to že ti referenčné napájanie 5V skratuje na 12V. Tým by mohli odchádzať tie snímače...

myslim, ze na ten snimac je namontovany kabel s konektorom do RJ servocerpadla.. ..inak, mas zreme pravdu s tym, ze to bude asi priamo v elektronike servocerpadla.. :feve:

a nemohlo by to mat aj nejaku spojitost s alternatorom?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm jedine že by prebíjal čo asi nebude a mylsím že tie obvody v serve sú proti prepätiu chránené, ale otázka je do koľlo.

Keby nedobíjal, znížilo by sa napätie čo je teoreticky možné že by sa mohlo niečo poškodiť ale to je menej pravdepodobné.

Asi by ho bolo lepšie rozobrať to čerpadlo a kuknuť na pritomnosť vody alebo kvapaliny, to budú citlivé obvody a mohol by prechádzať prúd aj cez kvapku, zvlášť u CMOS obvodov

myslim, ze na ten snimac je namontovany kabel s konektorom do RJ servocerpadla.. ..inak, mas zreme pravdu s tym, ze to bude asi priamo v elektronike servocerpadla.. :feve:

a nemohlo by to mat aj nejaku spojitost s alternatorom?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se taky přidavam do skupiny servo-problemařu. Mě se přihodilo ale uplně něco jiného.

Měl jsem problem s tečením oleje z převodovky přes víčko na kraji převodovky směrem k levemu kolu. Víčko jsem potřeboval sundat a zalepit tmelem na motory. Aby se dalo vičko jednoduše nasadit včetně naneseneho tmelu tak tomu zavazi hadice od serva. Povolil jsem proto tři šrouby co drží servo, odpojil konektory ovladani serva a hlavni kabel elektriky serva a servo položil na zem.

Vše jsem poskladal, nastartoval a naskočil problem.

Svítí kontrolka serva a řízení jde ztuha.

Po přečtení tady tohoto pujdu skusit něco udělat s čidlem, doufam že to pomuže. Kouknu ještě na hladinu oleje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se taky přidavam do skupiny servo-problemařu. Mě se přihodilo ale uplně něco jiného.

Měl jsem problem s tečením oleje z převodovky přes víčko na kraji převodovky směrem k levemu kolu. Víčko jsem potřeboval sundat a zalepit tmelem na motory. Aby se dalo vičko jednoduše nasadit včetně naneseneho tmelu tak tomu zavazi hadice od serva. Povolil jsem proto tři šrouby co drží servo, odpojil konektory ovladani serva a hlavni kabel elektriky serva a servo položil na zem.

Vše jsem poskladal, nastartoval a naskočil problem.

Svítí kontrolka serva a řízení jde ztuha.

Po přečtení tady tohoto pujdu skusit něco udělat s čidlem, doufam že to pomuže. Kouknu ještě na hladinu oleje.

Tak jsem sundal čidlo (někdo tu psal že špatny přístup a mě to připadlo uplně v poho - hold u meho motoru jsou mnohem horši věci). Kolem čidla všechno suche ani neni zaprašene tak jsem ho namontil zpět.

Sundal jsem tedy čumak auta abych se dostal k servu. Odpojim konektor čidla a hned jsem viděl problem - kolem jednoho dratu uplně zeleno - takže kontak špatny. Konektor je popraskany takže budu muset měnit. Vyčistil kontakty, zapojil, nastartoval a vono to jede. Tak doufam že problem byl v tomto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skus pohladat - Vybava elektricka - svazek el.inst.motor.prostoru (obr) mozno najdes co potrebujes.

HS 9 PS 71 obr 97180

No právě že tam není - jsou tam konektory k servu - napajení (poz 15) a konektor z řidici jednotky (poz 25) ale ten třetí od čidla tam není - asi proto že je současti čidla.

někde v etce jsem narazil na obrazek s tim čidlem ale tam je pouze čidlo jako celek. Pouze vím že to musí být konektor 3 polovy a jelikož ho mam rozpadly tak ani nevim jestli vypada podobně jk ten k řidici jednotce nebo je jiný - fakt nevim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě že tam není - jsou tam konektory k servu - napajení (poz 15) a konektor z řidici jednotky (poz 25) ale ten třetí od čidla tam není - asi proto že je současti čidla.

někde v etce jsem narazil na obrazek s tim čidlem ale tam je pouze čidlo jako celek. Pouze vím že to musí být konektor 3 polovy a jelikož ho mam rozpadly tak ani nevim jestli vypada podobně jk ten k řidici jednotce nebo je jiný - fakt nevim.

Skoč do servisu a za flaš

ku ti da mechanik vadny senzor a len si prehodiš tu koncovku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tááák všem moc děkuji, :specool: věc se má tak, asi před týdnem mi začaly poblikávat přední světlomety a podsvícení palubovky, tak zastavím a poslouchám a ono pořád bzučelo servo řízení.. tak celej naprášky dojedu dom a procházím tohle fórum, díky všem radám a po úspěšném rozdělání čidla zjistím, že je nějaký mokrý, podotýkám, že je Jaro, takže chvilku zima, chvilku teplo, jestli tam ta vlhkost nakondenzovala, tak to vysuším utěsní a dotáhnu, týden jezdím bez projevů této chyby, :kol-61: opravdu stačilo vysušit čidlo, tímto děkuji všem za příspěvky, rady a ilustrační foto, ještě jednou díky. kol11:kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám problem s řízením při jízdě my začnou pohasínat světla a ve vyšších rychlostech se mi volantem točí velice lechce, kontrolka si dělá asi občas dovolenou protože svítí jenom když jí to pasuje. nevíte co stím?

Tak že dneska jsem byl v servise u škoda a na testu řj jim to ukázalo že je snímač volantu vadný byla to sice sporadická chyba ale přeci je to řízení tak to nebudu podceňovat, bylo mi řečeno že snímač volantu TRW mě vyjde na nějakých 3200Kč a práce nějakých 500-700Kč takže se do toho asi pouštět ani nebudu když tady píšete že je tam blbý přístup a necham to na pani mehanici od škodovky, jsem ssice automehanik ale proč se stím trápit když mi to opraví přímo ve škodovce a ještě tak levně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte ja viem som tu nový a ešte neviem ako to tu poriadne chodí, tak mi prepáčte všetky chyby. Mám Fabiu combi 1,4 MPI 2002 a už pri kúpe auta tam svietila kontrolka serva/žltý volant/.Bol som s tým na počítači v škodovke či nie je v prdeli riadiaca jednotka super bolo že nebola vraj je dobrá.Vypísalo to závadu "skrat na kostru".Zo známym som teda vymenil nejaké elektrické čidlo alebo niečo také od spodu motora za nové a nič ani po snahe vymazať závadu cez počítač. Dolieval som aj servo olej/trošku/ vymenil všetky žiarovky na celom aute/vraj aj preto to môže svietiť lebo to súvisi s elektrikou/.Ale stále nič ešte to vraj môže byť nejaký snímač posilovača riadenia alebo ako sa to presne volá sú dve KOYO a TRW.Ale to som zatiaľ nemenil a neviem potom či to náhodou nebude robiť.Ešte toľko že všetko šlape super servo maká nevypadáva auto ide o.k len pri napr. cúvaní a točení rýchlejšom z ťava do prava sem tam vypadne.Ďakujem za aké koľvek rady.Inak som z autom fakt spokojný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem dával na auto ostřiky světel a přité příležitosti jsem měl přístup k servu, které mi nešlo a hlásilo chybu referenčního napětí. Tak jsem oškubal ten plast a ten nasáklí molitan vodou, prostříkal kontakty v domění že se to třeba spraví a nic. Ale dneska když jsem ráno vyjel tak kontrolka serva zhasla a servo celí den pěkně chodilo :worthy . Tak nevím žeby ta vlhkost co byla kolem a po sundáni toho molitanu to vyschlo? Začalo mi to dělat loni před zimou. Měl jsem ho sundaný, rozebraný ten spodek vysušený, ale ani to mi nepomohlo.Pak časem samo zhaslo a celou zimu chodilo. Až teď jak se oteplilo zase přestalo jít a hlásilo tu samou chybu jako vloni. Tak snad budu mit na chvíli pokoj :kol-130:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte ja viem som tu nový a ešte neviem ako to tu poriadne chodí, tak mi prepáčte všetky chyby. Mám Fabiu combi 1,4 MPI 2002 a už pri kúpe auta tam svietila kontrolka serva/žltý volant/.Bol som s tým na počítači v škodovke či nie je v prdeli riadiaca jednotka super bolo že nebola vraj je dobrá.Vypísalo to závadu "skrat na kostru".Zo známym som teda vymenil nejaké elektrické čidlo alebo niečo také od spodu motora za nové a nič ani po snahe vymazať závadu cez počítač. Dolieval som aj servo olej/trošku/ vymenil všetky žiarovky na celom aute/vraj aj preto to môže svietiť lebo to súvisi s elektrikou/.Ale stále nič ešte to vraj môže byť nejaký snímač posilovača riadenia alebo ako sa to presne volá sú dve KOYO a TRW.Ale to som zatiaľ nemenil a neviem potom či to náhodou nebude robiť.Ešte toľko že všetko šlape super servo maká nevypadáva auto ide o.k len pri napr. cúvaní a točení rýchlejšom z ťava do prava sem tam vypadne.Ďakujem za aké koľvek rady.Inak som z autom fakt spokojný.

Odpisal som ti na postu neda sa odoslat mas tam nieco blokovane ako ze si neprajes posielat postu. :horse:

Emo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

tak jsem to tu pročetl, ale přímo můj problém jsem tu neobjevil. Koupil jsem Fabii s již nefunkčním servem KOYO. Kabel. svazek i všechny dráty kolem čerpadla jsme prošli něco poopravili, ale pořád stejné. VAG mi píše, že čerpadlo je bez odezvy a i chybu čidla natočení kol. Zdá se mi divný, že by odešlo obojí najednou. Lze nějakým způsobem zjistit, zda je jedno či druhý opravdu špatný? Dalo by se někde sehnat elektroschéma zapojení serva?

Nerad bych něco vyměnil a potom zjistil, že to bylo funkční.

Všem dík za dobré rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...