Přejít na obsah

Octavia III


gigi

Doporučené příspěvky

Sunset tam mam z vyroby. JAsne chapu to snizi  ucinosti, skoda ze nastaveni ucinosti neni pres infotaiment, zeptam ve skodovce, zda se s tim da nejak hnout a zlesit citlivost.
Nevim zda to funguje jen na oslneni svetel, nebo to bere i v potaz jaka je venku tma. Mne ti vadi hlavne ve meste, pri poulicnich osveleni to zadni auta proste nebere. Ale i tak mi ty auta ze jo vadi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska jsem viděl zvláštní kamion, který vezl na horní části nové Škodovky, mimo jiné poslední na konci vleku byla bílá O3 Combi RS a dole vezl Kiu :D zajímalo by mě, kde to překládaj a že jeden dopravce veze 2 značky nových aut :D

 

Nic méně, O3 Combi RS byla i se křídlem na zadních dveřích, výfuky jsou velmi zájímavé a co mě nejvíc tedy překvapilo, bohužel nemile, tak je nápis RS na zadku v místě, kde je u normální O3 třeba TDI. Za prvé jsou tedy ty dveře polepené jak tuzingové auto z benzínky a za druhé mě to tam nějak vadí. Logo RS bych si dal místo Škoda :D

 

A jiný kamion vezl O3 Combi ve světle modré metalize a na 18" kolech. No musím říct, že tahle kombinace se mi veeeelmi zamlouvala :)

 

A z toho vyplývá, že v brzké době můžeme očekávat O3 RS na autosalonech :)

Překladiště je tuším v Mnichově Hradišti, exLiaz a Kia se Škodárnama není vzhledem k tomu, že spousta Š-A zastoupení má právě Kiu a tak to vezou jedním vrzem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sunset tam mam z vyroby. JAsne chapu to snizi  ucinosti, skoda ze nastaveni ucinosti neni pres infotaiment, zeptam ve skodovce, zda se s tim da nejak hnout a zlesit citlivost.

Nevim zda to funguje jen na oslneni svetel, nebo to bere i v potaz jaka je venku tma. Mne ti vadi hlavne ve meste, pri poulicnich osveleni to zadni auta proste nebere. Ale i tak mi ty auta ze jo vadi.

 

a jsme doma... ahoj babi...

 

bere to nejen dle světel, obecně to bere světlo, tedy když třeba vjíždíš do podzemních garáží auto už je ve vjezdu, kde je relativně tmy, ale zezadu jde světlo z venku, zrcátka se zatmaví....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerekl bych ze jsme doma, v tunelu mi ty zrcatka nikdy nezatmavila, v tunelu je osvetleni stejne jako ve meste poulicni osvetleni, a pri nem mi to nezatmavuje, to by to za mnou do mne musel nekdo prat snad dalkovyma. To je prave oc mi tu bezi, Nekde za mestem neni problem, (zatmavi se i kdyz je to min, nez jsem zvyklej z rucniho preklapeni), ale ve meste za poulicniho osvetleni nebo v tunelu nikoliv. A to je prave co mne vadi nejvice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technický dotaz, otevíral už někdo box vzduchového filtru u 1,4 TSI? koukal sem, že tam jsou na dělicí rovině 4 úchyty na zaklapnutí a jinak nic. těsnění by mělo být řešený pěnovým lemem přímo na filtru- aspoň tak to bylo na starým autě. byl bych nerad kdyby mě něco překvapilo až to rozhodím icon_biggrin.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to Pawouk- ani ne když budeš jezdit tak ja oni mají předepsáno. Rychlost mimo město "do 90ti" je široký pojem. Od popolézání skoro na volnoběh, ve městě 1,3,5 atd. Reálný provoz je někde jinde, ovšem EU neříká jak to má jezdit v realitě, ale jak co to umí "nejmíň" pro papír :kol-44:  :kol-44: :kol-44:  :kol-44:  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerekl bych ze jsme doma, v tunelu mi ty zrcatka nikdy nezatmavila, v tunelu je osvetleni stejne jako ve meste poulicni osvetleni, a pri nem mi to nezatmavuje, to by to za mnou do mne musel nekdo prat snad dalkovyma. To je prave oc mi tu bezi, Nekde za mestem neni problem, (zatmavi se i kdyz je to min, nez jsem zvyklej z rucniho preklapeni), ale ve meste za poulicniho osvetleni nebo v tunelu nikoliv. A to je prave co mne vadi nejvice.

 

a proč by to mělo v tunelu nebo v noci za VO zatmavovat když za tebou nikdo nejede? - důvod? zatmavuje to jen při velkém rozdílu vnějšího světla (čidlo zepředu zrcátka) a světla směřujícího ze zadu vozidla, tedy proti zadnímu oslnění, jinej důvod zatmavování není! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale je skutecne fakt, ze to u Skodovky funguje snad nejhure ze vsech aut, alespon co jsem s nimi jel ja. Dost casto jsou svetla aut za mnou i pri zatmaveni zrcatka zhruba na hranici oslneni. A jak pise bicista v tunelech to dost casto funguje uplne blbe a nedela nic, i kdyz by melo. Zkuste se projet treba Toyotou, tam to funguje tak o 5 levelu lepe. Tlumi to veskera svetla vcetne poulicniho osvetleni, svetla v tunelech atd., svetla vsech aut jsou zatmavena jakoby do modra, takze to ani v naznaku neoslnuje. Proste parada. Nicmene za zrcatko na rucni pohon bych to teda stejne nemenil ani nahodou.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak, je to nesmysl se vracet do pravěku

 

ale co to je nejhůř?

 

...nemyslím, že je plné zatmavení dobré, někde jsem četl pojednání tuším ČVUT, že je dobré vidět obrysy aut, např. aby bylo vidět jak velké auto za tebou jede, nebo zda je to motorka, nebo auto, kterému svítí jen jedno světlo, osobák nebo kamion, podobně i zda za tebou jedou policajti - k tomu všemu je třeba vidět i obrysy vozidla a možná i něco víc než jen obrysy...a to tedy hlavně ve vnitřním zrcátku, nikoli jen světla jako nějaké bludičky.... 

 

jsem přesvědčen že zatmavování v O III funguje dostatečně a dobře nikdy jsem neměl problém s oslněním nebo nedostatečným zatmavením... má najeto 11 tis km...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale je skutecne fakt, ze to u Skodovky funguje snad nejhure ze vsech aut...

Chlapci, nevim jak u u O3, ale jak jsem psal, u O2 to chodi skvele.

Mel jsem naopak moznost jet Priusem (neni to nahodou Toyota ?), poslednim modelem, nesrovnatelne ve prospech Skody.

Bud si tu nekdo nevidi do huby, a nebo to je skutecne u nove O3 nejak spatne nastaveno. Mam s tim 4 roky zkusenosti, nikdy me nezklamalo, zvlaste kdyz nejake hovado zezadu sviti dalkovymi, pote je to k nezaplaceni. Pouze obcas me to po navratu z myti interieru v autosalonu vraci vypnute, asi jak otiraji zratlo, tak to nechtene zespodu vypnou... To jediny problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám samozatmavovací zrcátko u současné OII, měl jsem i u minulé před FL OII a objednáno i u OIII ale asi jen z pohodlnosti, zkušenost podobně špatná jako už bylo napsáno, opravdu dobře to funguje jen za úplné tmy, jakmile jedu ve městě nebo za jiného umělého osvětlení, tak mě auto za mnou oslňuje :( A to nemám ani sunset, ani fólie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně s O2 FL ani O3 nemám v tomhle zkušenost, ale náš Citroen má tedy jen vnitřní zrcátko a tam to funguje bravůrně. Nikdy mě v noci žádné auto neoslňovalo a světla od aut za mnou jsou vždy modrá. A je celkem jedno, jestli jedu ve městě nebo mezi polemi. Dycky je zrcátko zatmavené, ale třeba tam zas nefunguje, že dáte zpátečku a zrcátko se odcloní :) nebo jsem si toho aspoň nikdy nevšiml :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď už je jen málo takovejch, co vám ogrilujou sítnice přes špíglíky - a hlavně to jsou ruský, ukrajinský nebo polský hovada v kamiónech. Zápaďák si to nedovolí ani jeden. A na ty neslušný stačí mít na zadním platě páreček halogenů nasměrovanejch mírně nahoru a když už vás takovej debil jo moc sere, bliknout mu s tím do xichtu... Málokterej mě tenkrát ještě se šádynkou donutil nechat to svítit dýl jak pár vteřin... :kol-29:  :kol-29:  :kol-29:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze vzdy se najde nejaka statisticky nevyznamna mnozina tech, kterym se nova technicka reseni nebudou libit, ci jim nebudou vyhovovat. Takovych narku uz tu v minulosti bylo kolem TPM, automat. spousteni steracu, xenonu, kliamtizace, ESP a ja nevim ceho jeste... Nyni tedy kolem zatmavovani zrcatek s elektroforetickou funkci. Myslim, ale, ze nas bude vetsina, kteri jsou s tim spokojeni, za tech cca 7 let, co to jiz mam i na 2. aute slysim toto poprve...

 

 

Teď už je jen málo takovejch, co vám ogrilujou sítnice přes špíglíky - a hlavně to jsou ruský, ukrajinský nebo polský hovada v kamiónech. Zápaďák si to nedovolí ani jeden. A na ty neslušný stačí mít na zadním platě páreček halogenů nasměrovanejch mírně nahoru a když už vás takovej debil jo moc sere, bliknout mu s tím do xichtu... Málokterej mě tenkrát ještě se šádynkou donutil nechat to svítit dýl jak pár vteřin... :kol-29:  :kol-29:  :kol-29:

 

Můžeš ukázat nějak konkrétní řešení, to se mě líbí, stejně jako onehdá v S.A. skryté propanové řešení pod prahy auta pro grilování kriminálních černochů, ohrožujících řidiče na červené na semaforech....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozatmavování mi na oktávě chodí naprosto bezproblémově. Problém může nastat s folií na zadním okně, ale to zas pak nehrozí oslnění :)

 

Mě osobně to moc vyhovuje a už bych auto bez toho nechtěl....

 

Rovněž automatické stírače plní dobře svoji funkci (občas se chvíli zapomenou, ale jen zřidka), rovněž nemohu nadávat. Navíc funkce zavření oken při dešti už se mi párkrát vyplatila.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Chlapi, je tu už někdo kdo má tu novou 1,8 TSI 132KW?   Bude to pro mě jasná volba při koupi auta (pokud ne benzín RS). Strašně rád bych znal jeho poznatky, případně srovnání se 118KW....Nikde jsem zatím na předváděčku nenarazil, jen ropáky (zkusil jsem tu línou 1,6 a novou 2,0 110KW)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...