Přejít na obsah

Climatronic - závady, problémy


isquash

Doporučené příspěvky

Taky sem to zkusil - při nastartovaném motoru a zapnuté klimě jsem stiskl ECON a k němu pak i horní ofuk. Na displayích ukazujících teploty pro řidiče a spolujezdce se objevil nějakej piktogram (nevím co to znamená)... držel jsem, držel a pak to zmizelo a objevila se zase teplota. Mezitím to cvakalo podobně jako ten rušivý zvuk.

Tak snad - zatím jsem to cvakání nezaregistroval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky sem to zkusil - při nastartovaném motoru a zapnuté klimě jsem stiskl ECON a k němu pak i horní ofuk. Na displayích ukazujících teploty pro řidiče a spolujezdce se objevil nějakej piktogram (nevím co to znamená)... držel jsem, držel a pak to zmizelo a objevila se zase teplota. Mezitím to cvakalo podobně jako ten rušivý zvuk.

Tak snad - zatím jsem to cvakání nezaregistroval.

 

Drzet jsi to uz nemusel. Pote, co se na displejich objevi piktogramy, muzes pustit. Kdyz to drzis, nevadi... Udelal jsi to spravne.

 

 

A skúšal niekto kombináciu ECON + ofuk skla (nie rozmracovanie). Ja som to stlačil a nabehli mi tam nejaké čísla. Aj sa s nimi dalo hýbať. Rád by som vedel, čo sa tým nastavuje.

Ďakujem

 

To by me taky zajimalo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Čau prosim vás nefunguje mi klimatizace po připojení na VAG mi to napsalo 01274 - servoklapka V71 udělal jsem i restart climatroniku a vymazání závad bohužel to tam naskočila stejná chyba a ještě bych se chtěl zeptat pokud mám tuto chybu je to spojené s tím že se mi nerostočí sahara (vrtule větráku) díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mě pro změnu jednou ventilátor fouká a pak zase ne. Rozeběhne se klidně po deseti minutách jízdy a když ho dám na plný pecky foukat, tak kolísá. Mám také climatronic na OII. Prosím, mohl by mi někdo poradit, co a jak? Klima jinak chladí krásně. Děkuji

Editováno: , autor: dj-slim
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahojte, ako čítam viac nás má podobný problém ale riešenie som nenašiel. 

Mám nastavených 23° na oboch stranách, po nejakom čase cítim že sa u mňa ochladí. Keď nastavím ofuk do tváre jasno rukou cítim zmeny teplot. U mňa ide chladný vzduch a na pravo teplý. Ak chcem ja aspoň taký ako je napravo, musí svoju stranu vytiahnúť asi na 29°. 
VAG neukázal nič. Keď sme pozerali teploty na čidlách tak to vtedy topilo ako malo. 

Vie niekto ako zistiť chybu a najlepšie ako ju odstrániť? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte,

 

mam otazku, ktora tu uz bola avsak nenasiel som uplnu odpoved, chcel by som teda poprosit este raz skusenych, ktory uz menili climatronic z predFL za FL

 

Takze moja vybava - O2 1.9TDi 77kW rv2007 / MY2008

 

Adresa 08: Klima/topení        Labely: SVO\1K0-907-044.lbl
   Øídící jednotka SW: 1Z0 907 044 R    HW: 1Z0 907 044 R
   Díl: ClimatronicPQ35 110 0402  
   Revize: 00110021    Seriové èíslo: 00000000000000
   Dílna #: WSC 00000 000 00000
   VCID: 458555277531

 

je to ten BEZ vyhrievania sedadiel. Chcel by som ho vymenit za FL.

 

1) vie mi niekto povedat, aky model mam zhanat?

2) co vsetko okrem prepinovania este treba? + je niekde navod, prosim?

 

ak treba nejake dalsie info, dodam.

dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravým vás,

 

chcem sa s vami podeliť o jeden môj problém, poprípade poprosiť niekoho o jeho vyriešenie. Mám O2 MR 2005. V mojej octavii som vymenil starý originál ovládací panel climatronicu za nový z faceliftu. Všetko pasovalo, šrúby aj konektory na pripojenie káblov. Panel beží, všetko svieti, tlačidla fungujú aj zobrazovanie ovládania na columbuse len mám taký pocit že samotný climatronic nefunguje. Respektíve aby som upresnil zdá sa mi že clima nefunguje alebo napríklad niekedy keď dám ofukovanie naplno tak to vôbec nefúka atď. Neviete niekto čo s tým? Mám aj vymenený gateway z faceliftovej octavie. Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravím

mám problém s klimatizací, už se tady o tom psalo, a to že klima se rozběhne až za nějakých 5-10minut, nějakých cca 10km, ale pak už chladí normálně. Podle toho co jsem vyčetl tak by to mohlo být čidlo tlaku na kompresoru. Díval jsem se pod kapotu a když jde teplý vzduch z výdechů,  tak se ani velká ani malá sahara netočila (i když už byla teplota na budíku 90°C), teprve až začal jít chladný vzduch z výdechů tak se roztočily obě. Je to tak že když je špatné to čidlo netočí se ani sahary, nebo je problém v saharách?? Případně lze to zjistit přez diagnostiku?

ještě dodám že chladivo i olej v kompresoru mám komplet vyměněné loni koncem léta a dělalo to i před tím.  děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kloucci mam malinkej problemek biggrin.png  v zime sem si menil panel climy za panel s vyhrevem... pc sem nic nedelal  minuly tyden sem si vsimnul ze kdyz zmacknu auto po chvilce se rozjede vetrak naplno ale klapky do auta sou vsechny zavreny takze nic nefouka zmacknu ale na eco a hned se vse rozbehne...   nevim jestli to dela az ted nebo to delalo uz po vymene panelu protoze sem klimu nepoustel asi biggrin.png  ale myslim ze to chodilo...   nesetkal se nekdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím Vás,
Chtěl bych poprosit o radu. Mám OII r.v. 2006,climatronic, a přestala mi fungovat klima, když nastavím AUTO a teplotu třeba na 18°C, fouká pořád teplý vzduch. Po cca 20-ti minutách jízdy, se ale jakoby probere a začne chladit, ale vzhledem k nastavené teplotě na 18°C, chladící účinek není dostatečný. Myslel jsem si, že v okruhu tedy není dostatek chladiva, proto jsem staré chladivo odčerpal a naplnil systém novým. Bohužel klima stále nefunguje, všiml jsem si ale že kompresor vůbec netlakuje a pravděpodobně nepracuje správně, jasně vadný ventil v kompresoru. Dnes jsem jel ale z práce, a stalo se mi že po cca 15-ti minutách najednou začala klima chladit, ale jen tak asi na 30 s., pak zase začal foukat teplý vzduch, a pak zase cca po 30 s. začal foukat studený a tak pořád dokola...nevím, jakoby se ten kompresor snažil, myslím si že tím kompresorem to nebude, ale nevím, spíš mám v hledáčku nějaké čidlo, nebo podobně. Setkaly jste se někdo s podobným chováním klimy? Nebo je to jasný případ vadného kompresoru?(v tom případě si ale neumím vysvětlit jeho náhlou funkčnost, i když jen na okamžik).
Děkuji Vám za každou odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten jeden se toci na bomby a ten druhej stoji, což mi přijde divný. Klima normálně chladí bez problémů.

Funguje mi to stejne. Jak jsem psal, myslim, ze ten druhy si zapina motor a climatronic ho ovladat nemuze. Kdezto ten co se ti toci muze ovladat jak motor, tak climatronic.

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...